Żegnam, Cię Drogi Przyjacielu

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Żegnam, Cię Drogi Przyjacielu Sochaczewianie - sylwetki sochaczew

Całe swoje dorosłe życie żyłem w przekonaniu, że nie ma ludzi niezastąpionych. Sądziłem, iż przy zachowaniu odpowiednich metod pracy oraz wykazaniu cierpliwości tylko kwestią czasu jest możliwość zastąpienia innego człowieka na danym stanowisku tak, by mógł wykonywać w przyszłości dane zajęcie na takim poziomie, jak osoba, którą przyszło mu zastąpić. Tak uważałem do 15 maja 2013 r. Dziś gdy piszę te słowa, gdy nie ma już wśród nas mojego przyjaciela Sylwestra Rozdżestwieńskiego zdałem sobie sprawę z tego, że tkwiłem w ogromnym błędzie.


Tak Sylwku, byłeś i pozostaniesz wielką postacią ziemi sochaczewskiej, której nie da się zastąpić. Gdy wspominam nasze wspólne spotkania, całą masę zawodów, które przeprowadziłeś wspólnie z naszym Wydziałem to wiem, że w przyszłości nawet przy ogromnym wysiłku organizacyjnym imprezy te nie będą miały takiego wymiaru, takiej jakości, takiej świeżości, jaką dzięki Tobie i Twojemu wyjątkowemu i niepowtarzalnemu zaangażowaniu nabierały.

Wspominając nasze pierwsze spotkanie, zauważyłem jak bardzo szybko skracasz dystanse dzielące Cię z rozmówcą, przez co bardzo szybko stawałeś się szalenie bliski. Przyciągałeś do siebie ludzi jak magnes, obcowanie w Twoim towarzystwie było ogromną przyjemnością i jednocześnie wielką lekcją życia. Kiedy zaproponowałeś mi poprowadzenie razem z Tobą studia olimpijskiego Pekin 2008 na antenie Radia Fama to poczułem się ogromnie zaszczycony, gdyż praca z Tobą to było wyróżnienie. Możliwość podpatrywania Twojego kunsztu, erudycji, swobody, z jaką prowadziłeś audycje sportowe były dla mnie nieocenione. Później, gdy już wielokrotnie prowadziliśmy razem audycje olimpijskie i piłkarskie czułem za każdym razem dumę, że mogę przy Tobie poszerzać swoją wiedzę oraz warsztat, bo były to dla mnie niezapomniane przeżycia. Dziś, żałuje Drogi Przyjacielu, że nigdy Ci tego nie powiedziałem i już niestety, nie powiem, jak wielką wartością była dla mnie możliwość obcowania z Tobą.

Odszedłeś tak niespodziewanie i tak nagle pozostawiając po sobie ogromną pustkę, której nikt nie będzie mógł zapełnić. Planowaliśmy wspólnie wiele projektów, imprez, przedsięwzięć, które mieliśmy razem zrealizować. Już nie poprowadzimy audycji sportowej przed finałem Ligi Mistrzów z udziałem trójki Polaków, który tak mocno przeżywaliśmy. Dziś wiem, że naszą powinnością jest kontynuowanie Twoich wartości, jakie w życiu wyznawałeś. Praca na rzecz naszej wspólnej i umiłowanej przez Ciebie małej Ojczyzny - ziemi sochaczewskiej, praca dla wszystkich pokoleń i tych najmłodszych i tych trochę starszych. Kochałeś wiele dyscyplin sportu, ale to królowa sportu lekkoatletyka była jedną z najmilszych Twojemu sercu. Gdy rozmawialiśmy w Kamionie w kwietniu 2013 r. pragnąłeś by we wrześniu rozegrać wielkie zawody na tym obiekcie dla wszystkich roczników szkolnych. Wypełnienie Twojej woli będzie dla mnie honorem i zaszczytem.

Żegnaj Drogi Przyjacielu pozostawiłeś nam po sobie wartości uniwersalne, które nie przeminą wraz z Twoim odejściem, ale pustki, jaką pozostawiłeś po sobie nie da się niczym zastąpić.

Część Twojej pamięci

Marcin Podsędek

Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

kuc300kuc300
0
I to są szczere słowa nie te które głosi osiecki , w/g mnie zakłamany człowiek. (2013-05-21 19:31)
PodsędekPodsędek
0
Myślę że ŚP Sylwester Rozdżestwieński nie zasłużył by pod wspomnieniami na jego temat obrażać kogokolwiek. Pomimo różnic dzielących nas z burmistrzem Piotrem Osieckim nie należy w tym miejscu podejmować krytyki. Marcin Podsędek  (2013-05-21 20:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy