Żenujące wakacje w mieście na S.

/ 20 komentarzy
Zdjęcia i foto: Żenujące wakacje w mieście na S. Rekreacja sochaczew

Prosiła Szefowa (pozdrawiam i całuski posyłam) o tekst o upale w Socho. Jak go przetrwać, co miasto proponuje i takie tam.
Jak było gorąco, nie byłam w stanie nawet kompa odpalić, moi przodkowie musieli być z Grenlandii, potwornie znoszę temperaturę powyżej 28 stopni. Kanikuła szczęśliwie minęła, a ja i tak nie mogłam się zebrać. Olśniło mnie wczoraj dlaczego. Otóż...ja już po prostu nie lubię pisać o tym mieście. Dlatego chwilowo to wpis ostatni, ku uciesze władz zapewne, bo słuchy do mnie dotarły, że kaprysiły, iż im czarny PR robię. Że skąd się wzięłam, bo nic mi się nie podoba. Ano nie podoba.  Ale moje narzekanie tutaj nic nie zmienia, nic nie wnosi, ja sama sobie tylko krwi napsuje rozgryzając bolączki Sochaczewa. Po cichu się na przykład cieszę, że moje dzieci już nie jeżdżą wózkiem. I po cichu współczuję Wam wszystkie wózkowe mamy gehenny przedzierania się przez coraz gorsze chodniki. Ale to na szczęście nie jest już mój problem.
Cieszę się także, że moja młodsza latorośl nie zafiksowała się chodzeniu na place zabaw i nie muszę bywać w miejscach, które przypominają jakieś punkty szkoleniowe dla radzieckich kosmonautów. Place zabaw to też już nie jest mój problem.

Co nim jest? Weźmy pod lupę tegoroczne wakacje. Trudno w zasadzie nawet cokolwiek omówić, bo działo się jedno wielkie NIC. W kategorii, gdzie jest największe i najlepsze NIC w tym kraju, jesteśmy zdecydowanie pierwsi. Że co? Że jakiś Zwierzyniec w parku? Że jakaś zumba na zamku? Że cztery razy kino letnie?

[w tym miejscu rozlega się śmiech z offu, taki jak w dobrym amerykańskim sitcomie]

Biedamiasto nie zaproponowało swoim mieszkańcom niczego interesującego. Nie przyjechał żaden uliczny teatr, nie odbył się żaden koncert, domy kultury zdechły i czekają na jakiegoś Ojca Dyrektora (Łukasz Szewczyk, jakże bym chciała, żebyś to był TY...chlip). W żadnym parku nie można było znaleźć ulgi w czasie tych kilkunastu rozpalonych sierpniowych dni. Park koło muzycznej wprawia mnie w zażenowanie swoim istnieniem. Brud, smród i jeden wielki psi wychodek. Wyschnięty do połowy staw, którego gęstą jak olej wodę przepompowuje coś, co udaje fontannę. Szczury i odór świeżych kaczych odchodów, równie romantycznych jak zapach napalmu o poranku. Rozjeżdżony trawnik, smutny, łysy. Burmiszcz na pewno chłodził się w cieniu drzew w swojej Nowej Suchej, bo tam jeszcze mają drzewa.

Co zatem robi mieszkaniec S. latem? Spieprza, za przeproszeniem, stąd, proszę Państwa. Bo kurtyna wodna jako główna atrakcja to zaprawdę nie jest mój szczyt marzeń.  

Może do napisania kiedyś tam,

K. Fiołek

P.S. Foto MONTOWNIA Wiktor Wachowski

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (20)

GąsiorGąsior
0
Jaka baza, Kaśka, taka nadbudowa. Dochodzi do tego jeszcze zmiana klimatu, która już niebawem zrobi takie spustoszenia, że nikt i nic nie pomoże. W tym roku to był dopiero czytelny sygnał. (2015-08-22 13:29)
fiołkafiołka
0
Pyta się mnie małżonek Luke, czy jest wyjście z tej sytuacji. I tylko jeden cytat mi się w ramach odpowiedzi przypomniał, z "Rozmów kontrolowanych":

Jarząbek: Czy jest tu drugie wyjście?
Ciotka Lusia: Nie ma. To jest drugie.
Jarząbek: A gdzie jest pierwsze?
Halina Należyty: Zamurowane, tam.
Jarząbek: A tam nie ma żadnego?
Ciotka Lusia: Tam jest, ale... ale to jest trzecie.

Co tu więcej rzec. Cholera, naprawdę to miasto ktoś przeklął chyba. Co do zmian klimatu - ja wiem, że to tylko przygrywka. Jazda dopiero się zacznie i to na pewno nie skończy się dobrze, bo historia tej planety nie ma happy endu. Historia S. zresztą tez nie.
Polac ci bushmillsa? (2015-08-22 13:47)
GąsiorGąsior
0
Mnie? Z przyjemnością. Póki jeszcze można. A swoją drogą mnie o Sochaczewie też nie chce się już pisać, choć - z poczucia obowiązku - jeszcze pewnie będę to robił. (2015-08-22 14:13)
Obywatel85Obywatel85
0
A białych jednorożców hasających po parku pani nie widziała ??? jakie szczury ???? przez tyle lat widziałem je parę razy.........jaki rozjechany trawnik ? smród kaczych odchodów ??? a przepraszam ile tej kupki kaczki są w stanie narobić ???
Psi wychodek ??? no rzeczywiście pies za psem chodzi aż się potknąć można........

(2015-08-22 17:04)
użytkownik20684użytkownik20684
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2015-08-22 18:37)
NastroNastro
0
...a na basen śmigam do Mszczonowa.
Na zakupy - gdziekolwiek tylko nie Socho.
Zróbcie coś z tym brzegiem Bzury, może z Zalewem boryszewskim.
Weźcie fokus na rodziny, drodzy możnowładcy miejscy.
S Budżet Obywatelski jest w sumie z idei OK ale jego pomysły są poronione, wszędzie siłownie geriatryczne na świeżym powietrzu.
W tym mieście się urodziłem i pewnie tu umrę.... (z rozpaczy) jakie ono nijakie.
(2015-08-22 21:20)
klosu 1klosu 1
0
Ta władza nie ma nic wspólnego z racjonalnym myśleniem dla nich mieszkaniec się nie liczy, ważne ,że oni mają a reszta ....... Niestety my ich wybraliśmy i my musimy cierpieć jeszcze trzy lata. Nie wiem tylko czy za trzy lata ktoś myślący któremu to miasto leży na sercu odważy się objąć władze. Bo z tego co widać Sochaczew będzie finansową i ekologiczną ruiną. (2015-08-23 08:59)
mefistomefisto
0
PiS twierdzi że Polska jest w ruinie.Podzielam ich zdanie,ona jest właśnie w Sochaczewie. (2015-08-23 12:40)
Reage77Reage77
0
Fajny i trafny artykuł Figa...:) i trafne komentarze Andrzeja, Tomka and consortes ... :)
Jak to powiedziała jedna moja znajoma...
... "Sochaczew - stan umysłu" ;) (2015-08-23 15:20)
agentagent
0
znowu mnie rzuca! zmianie klimatu winne są oczywiście władze Sochaczewa (nie ważne już czy te czy poprzednie). zmiana klimatu zaczyna się od Sochaczewa i przybiera rozmiary globalne. źle jak wycinane są drzewa ale i źle jak ich trochę zostało bo kaczki za przeproszeniem srają. proponuję się zebrać i dla sportu powystrzelać wszystkie kaczki, to będzie takie fajne bo w parku nie będzie dawać napalmem a i darmowa rozrywka wakacyjna będzie, taka oddolna inicjatywa obywatelska, w innych miastach tego nie mają więc będą nam zazdrościć. w przyszłym roku przylecą nowe kaczki i znowu będzie można sobie do nich postrzelać wracając z kina letniego. (2015-08-24 10:15)
agentagent
0
przemyślałem sprawę i wpadłem na inny pomysł. zacznijmy dawać kaczkom mandaty za załatwianie potrzeb - tak po 50 zeta od łebka (chociaż może powinienem napisać od dzioba) - to mocno wzmocni budżet Sochaczewa - będzie na inne rozrywki. (2015-08-24 11:01)
DoreqDoreq
0
agent, chyba przeczytałeś artykuł wyrywkowo. wyjaśniam o co chodzi autorce: o reagowanie przez władze miasta na potrzeby mieszkańców . Odniosę się do Twoich uogólnień. Kaczki nasrały? wypadałoby posprzątać, w parku śmierdzi napalmem - też sprzątanie się kłania. Proste? A kto w przestrzeni publicznej ma o to dbać? tylko niestety trzeba chcieć... To samo sobie odnieś do pozostałych zagadnień. (2015-08-24 14:37)
Daniel5Daniel5
0
Ludziska z Sochaczewa weście się Q-wa za robotę a nie głupoty wypisujecie.
Ktoś tych ludzi wybrał, ja na nich nie głosowałem.
Samym gadaniem nic się nie zmieni. (2015-08-24 15:26)
SzczawiuSzczawiu
0
za robotę znaczy, że co niby mamy robić? (2015-08-25 14:48)
marosmaros
0
Podczas wakacji, w dni powszednie, hala sportowa MOSiR przy ul. Kusocińskiego 2 jest ogólnodostępna dla wszystkich chętnych w godz. 8.00 - 14.00.
We wszystkich bibliotekach na terenie miasta dzieci będą mogły skorzystać z gier planszowych, posłuchać głośnego czytania wierszy, bajek, opowiadań, fragmentów książek oraz skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu.
Wakacyjne zajęcia plastyczne, wokalne, teatralne i plastyczne przygotowało Sochaczewskie Centrum Kultury (dawny MOK) wraz z jego filiami. W Chodakowie instruktorzy zaprosili najmłodszych na zajęcia prowadzone między 29 czerwca a 10 lipca. Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8 organizuje akcję „Lato w Mieście” od 6 do 17 lipca, natomiast Boryszew wymyślił „Piegowate lato z panem Kleksem” (13 - 24 lipca).14 lipca, godz. 17.00 - „Warsztaty z filcowania” dla osób dorosłych
Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

14 lipca, godz. 11:00 – 13:00 - „Zatrzymać lato w bukietach kwiatów”
Zajęcia plastyczno – techniczne. Ponadto „Wszystko wiem!” - gra planszowa 5 Sekund Junior. Filia MBP przy ul. Chopina 160

14 lipca, godz. 10.00 - Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych
boisko ze sztuczna nawierzchnią przy ul. Chopina 101

15 lipca, godz. 11.00-13.00 - „Serwetkowe origami”
Warsztaty dekoracyjnego składania serwetek. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

16 lipca, godz. 11:00 – 13:00 - „Zaczarowany świat bajek Walta Disneya”
Prezentacja sylwetki producenta filmowego, wspólne czytanie i oglądanie bajek. Zajęcia plastyczne – ilustracja ulubionego bohatera z kreskówek Disneya. Just Dance Disney Party – gra taneczna. Filia MBP przy ul. Chopina 160

17 lipca, godz. 11.00-13.00 – Zajęcia w plenerze
Wyjście do Ogródka Jordanowskiego. Cotygodniowe czytanie w plenerze, malowanie twarzy dzieciom. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

19 lipca, godz. 15.00 – 18.00 - V Piknik Historyczny „Sochaczew - 7 Wieków Historii”
Hasło przewodnie pikniku: W czasach złotej wolności szlacheckiej. Impreza odbędzie się u podnóża góry zamkowej. W programie:
- odtwórcy historyczni w strojach z XVI-XVII wieku
- prezentacje broni czarnoprochowej
- pokazy fechtunku - szable, rapiery
- woltyżerka i dżigitówka
- ptaki drapieżne
- muzyka dawna
- gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
- kiermasz książki historycznej
- stoiska handlowe i gastronomiczne

19 lipca, godz. 15.00 – 18.00 – akcja Przewodnik na zamku
W każdą wakacyjną niedzielę na mieszkańców i turystów czekają na zamku przewodnicy opowiadający o historii tego szczególnego miejsca.

19 lipca, godz. 10.00 - Turniej Piłki Nożnej Open
boisko ze sztuczna nawierzchnią przy ul. Chopina 101

20 lipca, godz. 11.00-13.00 - „Stop uzależnieniom!”
Zajęcia propagujące zdrowy styl życia, przeciwdziałanie nadużywania alkoholu, narkotyków, palenia papierosów. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

21 lipca, godz. 17.00 - „Warsztaty z filcowania” dla osób dorosłych
Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

21 lipca, godz. 11:00 – 13:00 - „Bocianowe lato w Bibliotece”
Zajęcia plastyczno – techniczne, tworzenie ozdoby wiszącej. Kalambury bajkowe.
Filia MBP przy ul. Chopina 160

22 lipca, godz. 11.00-13.00 - Teatrzyk w bibliotece
Spektakl „Podwodny świat” w wykonaniu Teatru Duet godz. 11.30
Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

23 lipca, godz. 21.30 - „Miś”
Sochaczewskie Kino Plenerowe zaprasza na bezpłatny seans na świeżym powietrzu. Projekcja odbędzie się w muszli koncertowej na Podzamczu

23 lipca, godz. 11:00 – 13:00 - „Bezpieczne lato”
Wizyta policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Zasady spędzania wolnego czasu w górach, nad morzem, jeziorem i w podróży. „Baw się razem z nami” - Wspólne wyjście z dziećmi na plac zabaw przy ul. Grunwaldzkiej (z tyłu biblioteki), zabawy z serii animacji dla dzieci i młodzieży. Filia MBP przy ul. Chopina 160

24 lipca, godz. 11.00-13.00 – Zabawy w plenerze
Wyjście do Ogródka Jordanowskiego. Cotygodniowe czytanie w plenerze. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

26 lipca, godz. 15.00 – 18.00 – akcja Przewodnik na zamku
W każdą wakacyjną niedzielę na mieszkańców i turystów czekają na zamku przewodnicy opowiadający o historii tego szczególnego miejsca.

27 lipca, godz. 11.00-13.00 - „Quilling”
Zajęcia techniczne z rodzaju papieroplastyki. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

28 lipca, godz. 17.00 - „Warsztaty z filcowania” dla osób dorosłych
Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

28 lipca, godz. 11:00 – 13:00 - „Stoi na stacji Lokomotywa”
Zajęcia plastyczno – techniczne, tworzenie lokomotywy na postawie wiersza Juliana Tuwima. Karaoke. Filia MBP przy ul. Chopina 160

29 lipca, godz. 11.00-13.00 - „Ramka na zdjęcie z wakacji”
Zajęcia plastyczno – techniczne. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

30 lipca, godz. 11:00 – 13:00 - „Olśniewający ptak o ogonie przyozdobionym oczkami”
Zajęcia techniczne, tworzenie wachlarza w kształcie pawia. Just Dance – gra taneczna. Zakończenie zajęć, podsumowanie konkursów, podziękowania, nagrody. Filia MBP przy ul. Chopina 160

31 lipca - Turniej Piterbasketu
hala sportowa przy ul. Kusocińskiego 2

31 lipca, godz. 11.00-13.00 – zajęcia w plenerze
Wyjście do Ogródka Jordanowskiego. Cotygodniowe czytanie w plenerze, malowanie twarzy dzieciom. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

1 sierpnia, godz. 17.00 - 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Obchody 71 rocznicy wymarszu batalionu sochaczewskiego, ku chwale żołnierzy Obwodu AK „Skowronek”, którzy w sierpniu 1944 r., wyruszyli do walki w powstaniu warszawskim. 1 sierpnia o 17.00 na placu Kościuszki zawyją syreny, symbolizując wybuch powstania. Program obchodów:

Miejscowość Wiersze
15.00 - Złożenie kwiatów na cmentarzu żołnierzy Armii Krajowej w Wierszach.
Siedziba Muzeum Ziemi Sochaczewskiej
16.00 - „Batalion sochaczewski w powstaniu warszawskim 1944 r.”. - wykład J. Wojewoda - kierownik działu historii MZSiPBnB.
Plac Kościuszki w Sochaczewie
16.40 - wprowadzenie pocztów sztandarowych, rozdawanie wstążek biało czerwonych, muzyka powstańcza
17:00 - syrena, zakładanie opasek powstańczych
17.05 - rekonstrukcja wymarszu AK „Skowronek”-Muzealna Grupa Historyczna im. II/18 pp. - wjazd wozu z bronią, rozdawanie broni, formowanie oddziału w kolumnie, wymarsz oddziału
17.15 - Wejście kompanii honorowej, podniesienie Flagi Państwowej, Hymn Państwowy
17.20 - wystąpienie okolicznościowe burmistrza Piotra Osieckiego
17.25 - apel pamięci
17.35 - wymarsz kompanii honorowej
17.50 - zakończenie


1-9 sierpnia - Nawigacyjny Rajd Rowerowy (MOSiR)

2 sierpnia, godz. 15.00 - Sochaczewski Zwierzyniec
Park im. I. W. Garbolewskiego

2 sierpnia, godz. 15.00 – 18.00 – akcja Przewodnik na zamku
W każdą wakacyjną niedzielę na mieszkańców i turystów czekają na zamku przewodnicy opowiadający o historii tego szczególnego miejsca.

2 sierpnia - Turniej Piterbasketu (pamięci Powstania Warszawskiego)
hala sportowa przy ul. Kusocińskiego 2

2 sierpnia - Turniej Tenisa Stołowego (pamięci Powstania Warszawskiego)
hala sportowa przy ul. Kusocińskiego 2

2 sierpnia - Mini Festyn dla najmłodszych
plac zabaw przy ul. Grunwaldzkiej

3 sierpnia , godz. 11.00-13.00 – Warsztaty malarskie z p. Urszulą Gawłowską
Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

5 sierpnia , godz. 11.00-13.00 – Warsztaty malarskie z p. Urszulą Gawłowską
Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

6 sierpnia, godz. 21.00 - „Pod Mocnym Aniołem”
Sochaczewskie Kino Plenerowe zaprasza na bezpłatny seans na świeżym powietrzu. Projekcja odbędzie się w muszli koncertowej na Podzamczu

7 sierpnia , godz. 11.00-13.00 – Warsztaty malarskie z p. Urszulą Gawłowską
Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

7 sierpnia, godz. 12.00 - 14.00 - „Ulubiona i niezapomniana książka”
Zajęcia plastyczne. Filia MBP przy ul. 15 Sierpnia 83

9 sierpnia, godz. 15.00 – 18.00 – akcja Przewodnik na zamku
W każdą wakacyjną niedzielę na mieszkańców i turystów czekają na zamku przewodnicy opowiadający o historii tego szczególnego miejsca.

10 sierpnia , godz. 11.00-13.00 – „Malowanie palcami”
Zajęcia plastyczne. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

10 sierpnia, godz. 12.00 - 14.00 - gry stolikowe
Filia MBP przy ul. 15 Sierpnia 83

12 sierpnia , godz. 11.00-13.00 – czytanie fragmentów książki oraz projekcja filmu.
Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

12 sierpnia, godz. 12.00 - 14.00 - „Jak dzieci i młodzież spędzają wolny czas?”
Zajęcia plastyczne. Filia MBP przy ul. 15 Sierpnia 83

14 sierpnia , godz. 11.00-13.00 – Zajęcia w plenerze
Wyjście do Ogródka Jordanowskiego. Cotygodniowe czytanie w plenerze. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

14 sierpnia, godz. 12.00 - 14.00 - „Wakacyjna przygoda”
Zajęcia plastyczne. Filia MBP przy ul. 15 Sierpnia 83

14 sierpnia - Turniej Piterbasketu
hala sportowa przy ul. Kusocińskiego 2

15 sierpnia - Turniej Piłki Nożnej OPEN
boisko przy placu zabaw w Karwowie

16 sierpnia, godz. 15.00 – 18.00 – akcja Przewodnik na zamku
W każdą wakacyjną niedzielę na mieszkańców i turystów czekają na zamku przewodnicy opowiadający o historii tego szczególnego miejsca.

17 sierpnia , godz. 11.00-13.00 – „Papierowe fantazje”
Origami – udoskonalamy umiejętności sztuki składania papieru z Panią Zofią Szydełko.
Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

17 sierpnia, godz. 12.00 - 14.00 - „Moje zwierzątko”
Zajęcia plastyczne. Filia MBP przy ul. 15 Sierpnia 83

19 sierpnia, godz. 11.00-13.00 – „Pocztówka z wakacji”
Zajęcia plastyczno – techniczne, tworzenie pocztówek. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

19 sierpnia, godz. 12.00 - 14.00 - Wycinanki i wydzieranki z papieru kolorowego
Filia MBP przy ul. 15 Sierpnia 83

20 sierpnia, godz. 21.00, „Jesteś Bogiem”
Sochaczewskie Kino Plenerowe zaprasza na bezpłatny seans na świeżym powietrzu. Projekcja odbędzie się w muszli koncertowej na Podzamczu

21 sierpnia, godz. 11.00-13.00 – Zajęcia w plenerze
Wyjście do Ogródka Jordanowskiego. Cotygodniowe czytanie w plenerze. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

21 sierpnia, godz. 12.00 - 14.00 - „Zdrowe życie bez używek”
Zajęcia plastyczne. Filia MBP przy ul. 15 Sierpnia 83

22 sierpnia, godz. 16.30 - 21.30 - Zawisza Czarny Nad Bzurą
To już V Sochaczewskie Spotkania z Historią. Zapraszamy na wzgórze zamkowe

23 sierpnia - Turniej o Puchar Małego Powstańca

23 sierpnia, godz. 15.00 – 18.00 – akcja Przewodnik na zamku
W każdą wakacyjną niedzielę na mieszkańców i turystów czekają na zamku przewodnicy opowiadający o historii tego szczególnego miejsca.

24 sierpnia, godz. 11.00-13.00 – „Spójrz w niebo”
Spotkanie z Panem Włodzimierzem Politowskim. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

24 sierpnia, godz. 12.00 - 14.00 - „Pozdrowienia z wakacji”
Zajęcia plastyczne. Filia MBP przy ul. 15 Sierpnia 83

26 sierpnia, godz. 11.00-13.00 – Zajęcia w plenerze
Wyjście do Ogródka Jordanowskiego. Cotygodniowe czytanie w plenerze, malowanie twarzy dzieciom. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

26 sierpnia, godz. 12.00 - 14.00 - „Wymarzone wakacje w moim mieście”
Zajęcia plastyczne. Filia MBP przy ul. 15 Sierpnia 83

28 sierpnia, godz. 11.00-13.00 – Teatrzyk na zakończenie lata
„Baltazar BOMBKA” w wykonaniu Teatru Duet godz. 11.00. Miejska Biblioteka Publiczna, 1 Maja 21

28 sierpnia – Festyn dla dzieci
Impreza organizowana przez MOSiR i Tęczowe Przedszkole na terenie Integracyjnego Ogrodu Zabaw i Sportu przy Al. 600-lecia.

29 sierpnia, godz. 9.00 - XVI Rodzinny Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka
Start z Placu Kościuszki. Zapisy na Rajd ruszą na początku sierpnia.

30 sierpnia - Mini Festyn dla najmłodszych
plac zabaw przy ul. Grunwaldzkiej

30 sierpnia, godz. 15.00 – 18.00 – akcja Przewodnik na zamku
W każdą wakacyjną niedzielę na mieszkańców i turystów czekają na zamku przewodnicy opowiadający o historii tego szczególnego miejsca.

To tak w skrócie, bo atrakcji było trochę więcej. Domu kultury prowadziły cały czas zajęcia w tym półkolonie, a i koncertów też kilka było w ramach, czy to zwierzyńca, czy bezpiecznego lata. Przed nami jeszcze Święto Bzury, zumba, festyn dla dzieci oraz rajd rowerowy. (2015-08-25 15:54)
wbienkowbienko
0
No proszę jakie ciekawe propozycje:
20 lipca, godz. 11.00-13.00 - „Stop uzależnieniom!” (@fiolka to w kontekście bushmillsa)
28 lipca, godz. 17.00 - „Warsztaty z filcowania” dla osób dorosłych (nawet nie piszę z czym się kojarzyć może :)))))

Szkoda, że przeoczyłem ;) (2015-08-25 17:09)
fiołkafiołka
0
@wbienko - Jeszcze były zajęcia plastyczne "Zdrowe życie bez używek". :-D

Panie rzeczniku, pana wpis mnie normalnie wzruszył. Że też nie zauważyłam, że TYLE się zadziało. Bardzo Panu dziękuję, bardzo.
Przepraszam, że popsuję panu tak doskonały humor (zazdroszczę, naprawdę) i zaproponuję zajrzenie do planów wakacyjnych innych niż sochaczewskie centrów kultury. Wcale nie do wielkich miast.

[to słowa napisawszy autorka oddaliła się w internetowy niebyt bez zamiaru powrotu] (2015-08-25 17:42)
kacperskyykacperskyy
0
co to za lista? program dla wesołego emeryta? zajecia plastyczne? tworzenie pocztowek? to ma byc atrakcyjne lato w miescie? to jakies zarty? (2015-08-26 08:43)
dragon36dragon36
0
lista dupy nie urywa,można by tu wiele napisać ale po co ......... (2015-08-26 09:23)
DoreqDoreq
0
A gdzie propozycje stricte letnie? czemu w mieście nie ma normalnego basenu odkrytego? Albo kąpielisk w rzece? Ludzie... przecież od tego jest lato. mam wysyłać dzieci do biblioteki i domu kultury przez całe wakacje? Zajęcia typu "robienie pocztówek" czy "moje zwierzątko" to zajęcia, które dzieci mają w przedszkolu i zerówce w ramach normalnego programu nauczania. Gdzie tutaj zabawa letnia? Niestety miasto nie oferuje wiele dla rodzin. (2015-08-26 12:07)
SzczawiuSzczawiu
0
Motyla noga, że tez przeoczyłem warsztaty ze składania serwetek. Urlopu mi się wtedy zachciało kurcze pióro :( (2015-08-26 15:45)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy