Żeromskiego pod nadzorem

/ 3 komentarzy

Kiedy w wakacje rozpoczynaliśmy akcję „Zamów sobie policjanta”, nie mieliśmy gwarancji, czy akcja ta się powiedzie. To znaczy nie wiedzieliśmy, czy mieszkańcy zaufają redakcji i policji, zgłaszając uciążliwości spowodowane chuligaństwem, uprzykrzaniem życia sąsiadom, złym zachowaniem na drodze. Nie mieliśmy także pewności, czy sygnały te spotkają się z właściwą reakcją policji. Co prawda szefowie komendy zapewniali, że podejmują odpowiednie działania, jednak na wyeliminowanie niektórych zachowań trzeba było poczekać.
Do trudnych spraw należało między innymi przywrócenie porządku na ul. Żeromskiego, gdzie, zwłaszcza w weekendy, odbywały się nagminne wyścigi samochodowe, a podchmielona i rozkrzyczana młodzież tłumnie przemierzała ten rejon miasta, idąc szlakiem „od baru do baru”. Tę interwencję naszych czytelników zgłaszaliśmy policji kilkakrotnie, okazało się, że było warto.
W ostatni weekend października ulica Żeromskiego zmieniła się nie do poznania. Między godziną 22.00 a 23.00 panował tam niezwykły spokój, bez „jeżdżących dyskotek”, rozhukanych wyrostków i panującego tam zazwyczaj o tej porze bałaganu. Co więcej, pisząca te słowa była świadkiem zatrzymania przez patrol policji trzech młodzieńców podejrzanych o wykonywanie napisów na murach. Jak później powiedział nam rzecznik policji, nadkom. Grzegorz Radzikowski, dzięki sygnałom od mieszkańców udało się ustalić, że zatrzymani nastolatkowie byli rzeczywiście autorami graffiti na budynku „Fotoexpresu” przy ul. Żeromskiego. Znaleziono przy nich spray, a napisy były całkiem świeże.
Cieszy także to, że (przynajmniej w ten wieczór) udało się wyeliminować wyścigi samochodowe, które rozpoczynały się np. w okolicach Lux-a a kończyły przy rondzie na Piłsudskiego. Te niebezpieczne zabawy uprawiają młodzi ludzie w drogich i szybkich samochodach, a tor wyścigowy stanowią główne ulice miasta. Nadkomisarz Radzikowski twierdzi, że w tym wypadku policjanci stosują przenośny fotoradar, za sprawą którego młodzi kierowcy narażają się na spory mandat i utratę punktów karnych.
Jako współautorzy akcji „Zamów sobie policjanta” będziemy nadal bacznie przyglądać się podejmowanym przez policję działaniom, już teraz jednak widać, że odnoszą one skutek, a obietnice komendanta nie pozostają jedynie na papierze. To dobry sygnał, za który już dziś warto podziękować, licząc na kolejne energiczne działania.
Jolanta Sosnowska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

salierisalieri
0
nielegalne wyscigi w sochaczewie? no no niezle :D
"drogie i szybkie samochody"?! no naprawde drogie, podejzewam ze srednia nie przekroczylaby 10tys zl... (2006-11-09 20:24)
BadBoyBadBoy
0
"Udało się wyeliminować wyścigi samochodowe, które rozpoczynały się np. w okolicach Lux-a a kończyły przy rondzie na Piłsudskiego. Te niebezpieczne zabawy uprawiają młodzi ludzie w drogich i szybkich samochodach, a tor wyścigowy stanowią główne ulice miasta."
hmmmm... Wyscigi? :lol: Drogie i szybkie samochody? Brzmi to troche jak recenzja filmi Fast and Furios. Mysle ze osobe, ktora pisala ten artykul troszeczke poniosla fantazja :) (2006-11-09 20:27)
ArtistArtist
0
Hahahahahaha..... Gdzie tam było graffiti???? Chyba osoba pisząca te bzdury nie wie nawet czym jest graffiti.... I przez takich niedouczonych "tumanów" zwykli ludzie myślą że napis chwdp jest jak graffiti..... Jak nie wiesz co pisać to nie pisz... (2007-06-10 11:54)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy