Zielona Ojczyzna w Czwórce

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zielona Ojczyzna w Czwórce Sporty walki sochaczew

Dnia 17 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie odbyła się kolejna akcja Zielona Ojczyzna, której inicjatorem jest Uczniowski Klub Sportowy Taekwondo i Karate "Wiking". Ze strony Szkoły Akcję przygotowała Pani Katarzyna Figat wychowawczyni klasy 5 f.


Trenując Sztukę Walki i Samoobrony kontynuujemy Polską Tradycją Rycerską. Rycerz trenował i bronił Ojczyzny, ale też i zagospodarowywał Ojczystą Ziemię. Wznosił zamki, domy, młyny, kościoły i mosty. Od Króla dostawał ziemię na własność gdzie uprawiał zboże, ziemniaki, warzywa. Sadził drzewa owocowe i opiekował się lasami. I Rzeczpospolita była pięknym i bogatym krajem, zasobnym i dostatnim. Byliśmy wzorem Wolności, tolerancji, potęgi i siły.


Często zastanawiamy się kto to jest dobry człowiek i często takie pytanie zadaję dzieciom w Klubie. Dziś łatwo na to odpowiedzieć. Dobry człowiek to ten co sadzi drzewa i krzewy.


Człowiek często nie wie jak żyć? Czym się kierować? Jaki jest sens jego życia?


Nasi Przodkowie pozostawili nam Hasło: Bóg, Honor Ojczyzna!


Przestrzegaj Boskich Praw. Postępuj zgodnie z Honorem i pracuj dla dobra Ojczyzny, a będziesz Szczęśliwym Człowiekiem.


Biblia naucza, że zadaniem człowieka jest zagospodarowanie naszej Planety i obrona jej przed niszczeniem. Rośliny i zwierzęta służą człowiekowi. Dają nam tlen i pożywienie. I nie możemy bez nich ŻYĆ!


Sadząc drzewa i krzewy opiekujemy się Planetą. A jako obywatele Rzeczpospolitej mamy obowiązek dbać o naszą Ojczyznę. Każde dziecko zasadzając jedną roślinkę może zrobić coś dobrego dla siebie i innych ludzi. I dzieci to rozumieją!


Na terenie szkoły nr 4 przed nową halą sportową został zagospodarowany prostokątny trawnik. Dzieci z klasy 5f razem z Panią Katarzyną Figat, pracownikami szkoły oraz instruktorem Krzysztofem Buczyńskim zasadziły10 nowych roślinek: jeden świerk nazwany Wiking, pięć tui szmaragdowych, dwa jałowce płożące i dwa berberysy. Projekt trawniczka przygotowany przez Panią Katarzynę Figat został trochę skorygowany przez spontaniczne działanie dzieci, które z pasją zabrały się do kopania dołków, sadzenia roślinek i podlewania.


I tak dzięki naszej wspólnej pracy powstała Nowa Mała Zielona Ojczyzna.


Naszą Akcję prowadzimy od 2009 roku. Ostatnio sadziliśmy drzewka razem z dziećmi z Tęczowego Przedszkola i Niepublicznego Eko Przedszkola Świat Malucha. Do tej pory zasadziliśmy 325 roślinek. Teraz w Naszej Zielonej Ojczyźnie rośnie już 335 drzewek i krzewów.


Nad całością Akcji czuwała jak zawsze Pani Dyrektor Ewa Malinowska, dzięki której już kolejny raz budujemy Zieloną Ojczyznę w Szkole Podstawowej nr 4.


Kiedy mogę sadzić drzewa razem z dziećmi i mieszkańcami naszego miasta czuję się Szczęśliwym Człowiekiem!


Klub Taekwondo i Karate składa Serdeczne Podziękowania dzieciom i dorosłym, z którymi razem od kilku już lat budujemy ZIELONĄ  OJCZYZNĘ!!!


Szanuj Matkę Ziemię i dbaj o naszą Planetę. Kochaj Polskę i pracuj dla niej!


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!


Krzysztof Buczyński

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy