Zielona ojczyzna i Kukiz 15

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zielona ojczyzna i Kukiz 15 Spotkania, jubileusze sochaczew

Przeznaczeniem nie jest to co dostajemy od losu
Ale to co bierzemy, co zdołamy sobie wywalczyć!

Faraon Tutanchamon
 

Z okazji Dni Ziemi zostałem zaproszony przez Rafała Kowalskiego ze Stowarzyszenia Kukiz 15 do Publicznego Gimnazjum w Gumowie niedaleko Ciechanowa. Ze strony szkoły akcję zorganizowała nauczycielka polskiego Marta Śmigielska. 

Tematem spotkania z młodzieżą było „Moje miejsce na Ziemi”, a potem w ramach akcji „Zielona Ojczyzna” mieliśmy posadzić drzewka na terenie szkoły. W bibliotece szkolnej zebrała się młodzież wszystkich klas gimnazjalnych oraz nauczyciele: pani Ewa Zalewska (biologia), pani Iwona Włodarska (język niemiecki) oraz ksiądz proboszcz Janusz Rumiński, na którego widok bardzo się ucieszyłem i mogłem przywitać go moim ulubionym pozdrowieniem Laudetur Jezus Chrystus, którym kiedyś pozdrawiali się Templariusze i inni rycerze i od razu zrobiło się nastrojowo. 

Kiedy spotykam się z dziećmi i młodzieżą i mogę posadzić nowe drzewka czuję się Szczęśliwym Człowiekiem. Jest to dla mnie „Ósmy dzień tygodnia” jak określił to Marek Hłasko, dzień wyjątkowy, pozytywny, szczęśliwy.

Przez 2 godziny lekcyjne opowiadałem o swoim życiu które niedawno się zaczęło i już się kończy. Próbowałem przekazać pewną mądrość, którą nabyłem czytając książki, trenując sztuki walki, podróżując po Europie, pływając po morzach i oceanach, wspinając się w górach oraz rozmawiając z wybitnymi, wyjątkowymi ludźmi. Opowiadałem jak zrealizować marzenia i osiągnąć cel, jak odnaleźć swoje Miejsce Na Ziemi i być szczęśliwym. 

Próbowałem przekazać że życie człowieka nie zależy od pieniędzy, ale od pół metrowej warstwy gleby, na której rosną rośliny umożliwiając nam życie, dając powietrze i pożywienie. Niestety w swojej głupocie i arogancji tak zwany człowiek, jak barbarzyńca niszczy rośliny, wycina drzewa, zatruwa powietrze i wodę – jakby chciał zniszczyć życie na Ziemi!!!

Dlaczego tak czyni? Oto jest pytanie?

Na swoim przykładzie udowodniłem, że można osiągnąć wszystko. Od dzieciństwa byłem zakompleksiony, niesprawny fizycznie i kiepsko się uczyłem: „przełomem było spotkanie z Mistrzem Taekwondo Jerzym Konarskim, który zmienił moje życie tak jak spotkanie ze mną może zmienić Wasze” – zwróciłem się do młodzieży. Dzięki pracy nad sobą i treningom Karate i Taekwondo z nieudacznika stałem się człowiekiem sukcesu. Zdobyłem vice Mistrzostwo Europy i Świata i moi wychowankowie również. Jako jedyny przepłynąłem składanym kajakiem morze Bałtyckie, napisałem książkę, maluję obrazy. W sporcie osiągnąłem, a Prezydenci Rzeczpospolitej odznaczali mnie kilkakrotnie najwyższymi odznaczeniami państwowymi w tym Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski! 

I w takiej intencji było też nasze spotkanie. Jak sprawić by Polska się ODRODZIŁA? Aby znów była potężna i bogata, przyjazna dla obywateli, a Polacy stali się Szczęśliwymi Ludźmi.

Po spotkaniu razem z uczniami i nauczycielami posadziliśmy 12 krzewów przed budynkiem szkoły. Teraz w naszej „Zielonej Ojczyźnie” rośnie już 347 drzewek i krzewów. Dziękuję Marcie Śmigielskiej, a szczególnie Rafałowi Kowalskiemu z Kukiz 15. Mam nadzieję że Ci młodzi ludzie zdołają zbudować LEPSZY ŚWIAT dla siebie, swoich dzieci i przyszłych pokoleń.

Jak sprawić aby Polska się odrodziła? 

Można to uczynić tylko wielkim wysiłkiem woli, intelektu i czynu! A być może także MODLITWY! Trzeba powyrzucać nieudaczników i cwaniaków sprawujących funkcje społeczne, którzy przeszkadzają i nie pozwalają, aby było lepiej, a czerpią korzyści wyłącznie dla siebie. Znam wielu takich wójtów, burmistrzów, starostów, radnych, posłów…. Biblia przekazuje nam mądrość. Kiedy władzę sprawował dobry Król przestrzegający PRAWA, w kraju był dobrobyt a ludzie zadowoleni. Kiedy władzę przejmował nieudacznik lekceważący PRAWO ludziom było źle, panował głód, korupcja i bezprawie, a kraj niszczony był przez wojny.

Czy znajdzie się kiedyś dobry władca?

Legendarny Leonard Cohen w jednej z ostatnich pieśni nie jest optymistą:

"Jeżeli to Wy rządzicie to mnie jest źle, jeśli to wy uzdrawiacie to jestem chory. Ciągle czynicie nieprawość i przywłaszczacie sobie niezasłużoną chwałę, a mnie tylko wstydzić się pozostaje. Najwspanialsze, uświęcone imię BOGA hańbicie w ludzkiej postaci!. By panowała ciemność i zło Wy chcecie i Światło Prawdy wciąż zabijacie! Mam już tego dosyć i chcę odejść mój Panie!" 

Nadzieja jest w tym, że pojawi się na Ziemi CZŁOWIEK Prawy i Sprawiedliwy, a inni zaczną GO naśladować!!! Jeżeli ilość naśladowców osiągnie liczbę pierwiastka z 1 procenta ogólnej populacji reszta będzie musiała się do nich przyłączyć. I nastanie ZŁOTY WIEK szczęścia i dobrobytu bez chorób i cierpienia. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale to Prawo WSZECHŚWIATA!!! Jak będzie w rzeczywistości zdecydujemy o tym sami WŁASNYMI MYŚLAMI I UCZYNKAMI!!! 

Przeznaczeniem nie jest to co dostajemy, ale to co bierzemy!!! – Faraon Tutanchamon. 

Krzysztof Buczyński

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy