Zimny 16 na Mistrzostwach Europy Weteranów w Aarhus (Dania)

Zdjęcia i foto: Zimny 16 na Mistrzostwach Europy Weteranów w Aarhus (Dania) Biegi sochaczew

31 lipca 2017 wystartowałem po raz pierwszy w życiu na imprezie rangi Mistrzostw Europy. Co prawda to mistrzostwa weteranów i mają status typowo amatorski, jednak wymagają dużego trudu i wysiłku zarówno w kwestii przygotowania sportowego jak i logistycznego. 

Przyjeżdżając do duńskiego Aarhus oczywiście nie byłem faworytem. Wśród zgłoszonych do 400m w kategorii M35 zajmowałem miejsce z 19 czasem - po mistrzostwach awansowałem o 3 pozycje. Zająłem 16 miejsce z którego jestem bardzo zadowolony (choć nie do końca szczęśliwy, sportowa złość pozostaje). 

W biegu na 400 metrów M35 odbyły się 3 serie eliminacyjne (od razu były one półfinałami). Z każdej serii do finału, który odbędzie się 2 sierpnia awansowało po 2 zawodników (razem 6 ze wszystkich serii). Stawkę 8 finalistów uzupełnili dwaj z najlepszymi czami z miejsc 3-8.Wystartowałem na pierwszym torze w biegu pierwszym. Do mety dotarłem na 6 pozycji. W końcowym rozrachunku czas 54.89 dał mi 16 lokatę. Byłem przygotowany na lepsze bieganie w granicach 52-53 sekund. Niestety trudy 12 godzinnej podróży dały znać o sobie. By znaleść się w ścicłym 8 osobowym finale duńskiej imprezy trzeba było przebiec 400m poniżej 50.81 - a to naprawdę bardzo szybko.Bardzo dziękuję za wsparcie i doping jakiego mi udzielaliście: na facebooku, smsami, snapchacie i wgl. na każdym kroku. Jest to dla mnie ogromny pozytywny kopniak do kolejnych startów. Oczywiście będę trenował i startował dalej, z jeszcze większą motywacją i zawziętością. Dzięki.
Zapraszam do odwiedzenia swojego bloga - tam znajdują się szczegółowe wyniki, zdjęcie z fotokomórki oraz film z mojego biegu. Zapraszam wystarczy kliknąć w link: http://emekwbiegu.blogspot.dk/2017/07/mistrzostwa-europy-weteranow-w-aarhus.html
Emanuel Zimny

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy