Zimowiska 2017 za nami

Zdjęcia i foto: Zimowiska 2017 za nami Imprezy cykliczne sochaczew

Tegoroczne ferie zimowe dla województwa mazowieckiego przypadły na drugą połowę lutego, dlatego też na zasłużony wypoczynek uczniowie z tutejszej gminy musieli czekać nieco dłużej, niż dzieci w innych województwach. Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie zadbał o każdy dzień dla uczestników zimowiska, które ruszyło 13 lutego.

Każdy ochotnik znalazł coś dla siebie, zważywszy, że program ferii obfitował w liczne atrakcje. Jak każdego roku GOK zaprosił wszystkich, którzy mieli ochotę wspólnie spędzić czas wolny w gronie znajomych i gości. W programie znalazły się: wyjścia na halę sportową, zabawy zespołowe, gry stolikowe, piesze wycieczki oraz warsztaty decoupage, które w dniu 14 lutego prowadziły: Agnieszka Kęska oraz Joanna Regulska. Kolejnego dnia Igor Kowalski porwał wszystkich w świat sokolnictwa i przybliżył pracę sokolnika oraz zaprezentował ptaki drapieżne zarówno z bliska, jak i w locie. Nie mogło też zabraknąć wycieczek autokarowych. Jedna z nich prowadziła do Sannik, a dokładniej do neoklasycystycznego pałacu im. Fryderyka Chopina, gdzie profesjonalnym przewodnikiem była pani Monika Gadzińska. Wycieczka do kina interaktywnego Cinema Park także cieszyła się dużym zainteresowaniem. Jest to bowiem platforma edukacyjna, która zabiera zwiedzających w różne zakątki tematyczne od podróży kosmicznych po świat dzikich zwierząt. Jednym słowem świetna edukacja przez zabawę. Wraz z początkiem kolejnego tygodnia ferii odbyły się wycieczki do Aquaparku FALA w Łodzi, które rozłożyły się na dwa kolejne dni ze względu na dużą ilość zainteresowanych. Podczas, gdy jedna grupa pluskała się w basenach, druga miała zapewnioną rozrywkę w Iłowie. A ponieważ wielkimi krokami zbliża się moment pożegnania z zimą, jedne z zajęć były przeznaczone na stworzenie Marzanny, która zostanie w odpowiednim czasie wydana na sąd ostateczny. Z kolei tłusty czwartek obfitował w przepyszne pączki. Żeby jednak zbyt dużo nie poszło w przysłowiowe boczki, po tłustej rozpuście, przyszła pora na zajęcia Zumba Kids pod okiem Alicji Wargockiej i wreszcie na szaloną zabawę karnawałową, która zakończyła ferie w GOKu.

Należą się ogromne podziękowania dla organizatorów, którzy świetnie zaaranżowali dzieciom czas wolny. Podziękowania również dla sponsorów oraz wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby ferie upłynęły dzieciom w miłej atmosferze.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy