ZJAWA

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto:   ZJAWA Film, fotografia sochaczew
+5

21 stycznia,w sobotę o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy ma przyjemność zaprosić Państwa na pokaz filmu uhonorowanego wieloma nagrodami - ZJAWA w reżyserii Alejandro G. Inarritu, z oscarową rolą główną - Leonardo DiCaprio z 2016 roku.


Początek XIX wieku.Ameryka Płn.Grupa traperów,łowców bizonich futer zostaje z znienacka zaatakowana przez grupę indian z plemienia Arikarów. Wycofując się w popłochu, jeden z myśliwych, Hugh Glass (DiCaprio) zostaje zmasakrowany przez niedźwiedzia Grizzly.Zdziesiątkowani towarzysze zostawiają rannego na pastwę losu.Cudem ocalały musi przetrwać w mroźnym piekle...


Zainspirowany legendarną postacią żyjącego na przełomie 18/19 wieku Hugh Glassa,film meksykańskiego reżysera jest czymś więcej niż opowieścią o sile ducha trapera,którego niezwykły wyczyn został opisany w kilku biografiach.

Dzięki fenomenalnym zdjęciom operatora Emmanuela Lubezkiego,który nakręcił film w naturalnym świetle, dostaliśmy wizualny klejnot. Lubezki fenomenalnie miesza ze sobą monumentalne panoramiczne,dosłownie zapierające dech w piersiach zdjęcia wodospadów,lasów i dziczy Dakoty, z bardzo bliskimi,wąskimi ujęciami twarzy bohaterów.


Glass nie tylko odbywa podróż pełną fizycznego cierpienia,ale mając naprzeciwko siebie wyjątkowego łajdaka (kolejna złożona kreacja Toma Hardego) ma przed oczami tylko zemstę.Czystą i brutalną,którą ma nadzieję,oczyści go z bólu po stracie bliskiej mu osoby.Jednak na swojej drodze spotka osoby, które zmienią duchowo naszego bohatera.


Serdecznie zapraszamy!


Film trwa 150 mi. Wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy