Zjazd Mieszkańców Wsi Puszczańskich w Gminie Brochów

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć

Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” serdecznie zaprasza na Zjazd Mieszkańców Wsi Puszczańskich, który odbędzie się 14 maja 2017 r. o godz. 15:00 w Publicznym Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie.

Ideą spotkania jest integracja mieszkańców wsi, które znajdowały się w sąsiedztwie lub samym Kampinoskim Parku Narodowym, ale w wyniku wykupu gruntów przestały całkowicie istnieć lub uległy znacznemu wyludnieniu. Na terenie Gminy Brochów takimi miejscowościami są np. Famułki Królewskie, Famułki Łazowskie, Krzywa Góra, czy Władysławów. Organizator stara się zaaranżować zjazd w konwencji spotkania opartego na wspomnieniach o minionych dniach na skraju Puszczy Kampinoskiej. Konfraternia serdecznie zaprasza wszystkich dawnych mieszkańców oraz osoby, którym bliska jest tematyka spotkania.

W trakcie zjazdu przewidziane jest wystąpienie Marty Przygody - Stelmach przybliżające historie dawnych miejscowości puszczańskich oraz wykład przedstawiciela Kampinoskiego Parku Narodowego o kwestii wykupu gruntów i roli tego procesu dla rozwoju obszarów szczególnie chronionych. Dodatkowo, uczniowie z Gimnazjum w Lasocinie przedstawią część artystyczną. Zachęcamy również, aby na nasze spotkanie zabrać zdjęcia lub pamiątki, które będą doskonałym uzupełnieniem nostalgicznych wspomnień przy herbacie lub kawie.

Patronat nad wydarzeniem objął Kampinoski Park Narodowy

Wszelkich informacji o zjeździe można uzyskać pod numerem telefonu +48 781 938 480 lub pisząc na adres konfraternia.brochow@gmail.com.

Serdecznie zapraszamy!

 

Informacje dodatkowe


  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (1)

  bandarbandar
  0
  Bardzo potrzebna inicjatywa. Spotkanie może być niezwykle ciekawe dla pasjonatów  historii, zaś pełne wspomnień i wzruszeń dla dawnych mieszkańców i ich sąsiadów z istniejących do dziś wsi. Może z tego powstać bardzo interesująca relacja. (2017-04-21 20:48)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy