ZKM dezynfekuje sochaczewskie autobusy ozonem

Zdjęcia i foto: ZKM dezynfekuje sochaczewskie autobusy ozonem Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Na początku kwietnia Zakład Komunikacji Miejskiej w Sochaczewie kupił urządzenie do ozonowania pomieszczeń w celu bieżącej dezynfekcji wnętrz autobusów. Dzięki temu można w łatwy i szybki sposób pozbyć się wszelkich drobnoustrojów: bakterii, wirusów i grzybów. 

W miniony weekend w centrum Sochaczewa pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej przeprowadzili akcję dezynfekcji oraz mycia alejek parkowych, chodników oraz wiat przystankowych. 
Tym razem w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, na bieżąco dezynfekcję przeprowadza również Zakład Komunikacji Miejskiej w Sochaczewie. Wnętrza autobusów odkażane są przy pomocy ozonatora. 

Jak informuje Krzysztof Sieczkowski:

- W praktyce wygląda to tak: wstawiamy ozonator do środka pojazdu i włączamy urządzenie, po czym na 40 minut szczelnie zamykamy autobus. Następnie otwieramy wszystkie drzwi pojazdu na pół godziny, by go wywietrzyć. Staramy się, aby proces ozonowania przeprowadzać z jak największą częstotliwością i na jak największej liczbie autobusów wyruszających z naszej bazy.

Oprócz autobusów, myte i odkażane są również wiaty przystankowe na terenie Sochaczewa. Dotychczas w ten sposób odświeżonych zostało około 40 przystanków. 


źródło Starostwo w Sochaczewie

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy