Złapani na gorącym uczynku

/ 7 komentarzy

W nocy 24.06.2009r. policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego w czasie patrolu na jednym z parkingów w Sochaczewie zauważyli samochód z włączonymi światłami i uruchomionym silnikiem. Podjechali bliżej przy aucie zastali dwóch mężczyzn. Obydwaj nie byli mieszkańcami naszego powiatu i nie bardzo potrafili wytłumaczyć co robią w tym miejscu. Funkcjonariusze byli dociekliwi sprawdzili auto, którym przyjechali mężczyźni i znaleźli wewnątrz dwa koła wraz z kołpakami. Dziwne było to, że koła wyglądem odbiegały od tych znajdujących się w samochodzie. Po sprawdzeniu parkingu okazało się, że jeden z samochodów stoi „na kołkach” ponieważ wymienieni mężczyźni odkręcili od niego koła. Tłumaczyli policjantom, że przy swoim „złapali gumę” i nie mieli zapasu. Obydwaj zostali zatrzymani i przekazani do dyspozycji prokuratora. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

S~ash@S~ash@
0
To już trzeba być ułomnym, żeby wpaść na taki pomysł...żaaaaalll :) (2009-06-25 17:14)
bumbumbumbum
0
ale to juz przesada 5 lat dostac za takie coś.. (2009-06-26 01:16)
trycjatrycja
0
A czemu przesada? Jakby było dwa lata z możliwością zawiasów, to nie byłoby to "odstraszaczem" dla złodzieja (chociaż widzę, że 5 lat też nie jest...). Złodziej to złodziej, czy ukradnie paczkę zapałek, czy samochód. I niech się cieszy, że nie mamy prawa "oko za oko"... (2009-06-26 09:39)
GąsiorGąsior
0
W tekście (tak jak i w kodeksie) jest mowa o zagrożeniu karą. To nie to samo co kara orzeczona w konkretnym postępowaniu. Można i dożywocie za kradzież dawać, ale tu nie ma takich prostych przełożeń. Sprowadzając argument do absurdu, za każde przestępstwo można dawać karę śmierci, a przestępstwa będa popełniane. Ale prawo, to nie tylko to, co zapisano w ustawie, ale także to co dalej dzieje się z prawem, jak ono funkcjonuje w społeczeństwie, jak podchodzą do niego sądy.
Przestrzegałbym też przed skrótami myślowymi - złodziej to złodziej. Wiem, jak to jest być okradzionym i jest to trudne przeżycie, mimo to upraszczanie zagadnień etycznych i prawnych prowadzi często do zanegowania tak etyki, jak prawa.

(2009-06-26 09:59)
trycjatrycja
0
Gąsior - sorki, ale i ten co ukradnie zapałki i ten co ukradnie samochód, to są złodzieje. Nawet ten, co ukradnie, żeby przeżyć, jest nazywany złodziejem, ponieważ ukradł. Chodzi mi o sam fakt przywłaszczenia cudzego mienia. Powody i konsekwencje, to temat dyskusję-rzekę. Irytuje mnie tylko stwierdzenie, że za ukradzenie dwóch kół kara 5 lat to przesada... (2009-06-26 10:59)
DystopiaDystopia
0
Zaś na pobicie ze skutkiem śmiertelnym od 2 do 12 lat.

Paranoja. (2009-06-26 11:13)
GąsiorGąsior
0
No właśnie takie uproszczenia mnie niepokoją. Ale tutaj raczej nie dojdziemy do porozumienia. Z pobiciem ze skutkiem śmiertelnym jest tak, że z jednej strony jest je łatwiej udowodnić, a z drugiej sądy pewnie go trochę nadużywają. Moim zdaniem wyrok, w którym ktoś za kradzież kół dostałby 5 lat to rzeczywiście jest przesada. Ale, jeszcze raz podkreślam, to jest tylko zagrożenie, a nie rzeczywista kara w każdym przypadku kradzieży dwu kół. (2009-06-26 11:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy