Źle się dzieje

/ 1 komentarzy / 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Źle się dzieje Rugby sochaczew
+1

Oj źle się dzieje … i to nie w państwie duńskim, a w drużynie seniorów RC Orkan. Nic nie zapowiadało tragedii. Wzmocnienia, promocja (trochę zbyt nachalna), mecze na stadionie warszawskiej Polonii relacjonowane przez TV i super sponsor, który przynajmniej w założeniach powinien zabezpieczyć naszą ekipę pod względem finansowym. Były konferencje prasowe, filmowe relacje na fb oraz mikro zgrupowanie w Spale. Wszystko to działało na wyobraźnię i już niektórzy widzieli naszych rugbistów na tronie Mistrzów Polski, a na podium, to już prawie na pewno. Balon propagandy sukcesu stawał się coraz większy.

Cel był wytyczony. Pierwszy efektowny krok sochaczewscy Wojownicy zrobili wysoko wygrywając z Arką Gdynia. Balon stał się po tym wydarzeniu jeszcze większy. Guma ledwo wytrzymywała napięcie. Jak grom z jasnego nieba spadła na propagandystów wysoka porażka z Budowlanymi S.A. Łódź. Usta na chwilę zostały zamknięte. Otworzyły się ponownie po jeszcze wyższym zwycięstwie łodzian z Arką Gdynia. Porażka Orkana w Łodzi nabierała nowych barw i … już tak wysoka nie była. Przecież inni przegrali jeszcze wyżej. A tak w ogóle to ekipa Budowlanych, o trzy klasy przerasta wszystkie inne polskie drużyny i nic się na to nie poradzi.

Meczem o awans miała być potyczka z KS Budowlani Łódź na pozbawionej trybun Maracanie. Przewidywano łatwe zwycięstwo gospodarzy. Tak pięćdziesiątakiem co najmniej. Początek meczu nie wskazywał, że będzie inaczej. Szybko zdobyte punkty i przewaga dawały podstawy, że po meczu będzie w obozie sochaczewian trwała radość. Niestety Orkan zagrał bardzo nieskutecznie. Nie wykorzystał swoich okazji i po pierwszej połowie wyraźnie przegrywał. Rywale natomiast zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Przeprowadzili cztery akcje, z których trzy zakończyły się przyłożeniami. Drugą połowę rozpoczęli także od przyłożenia i zdając sobie sprawę z tego, że siły ich będą opuszczać kapitalnie wypełniali założenia taktyczne.

Co prawda Orkan zerwał się do odrabiania strat i … prawie doprowadził do remisu. W tym przypadku „prawie” zrobiło kolosalną różnicę. Przegrana dwoma punktami, to jednak przegrana i nic się na to nie poradzi. Czego zabrakło? Zaangażowania, celnych podwyższeń, pomysłu na grę oraz koncentracji. W nadmiarze natomiast pojawiło się mnóstwo błędów, które prawdopodobnie są wynikiem małego zaangażowania w systematyczne treningi.

Minął tydzień. Wyjazdowy mecz z Lechią miał dla naszej drużyny kolosalne znaczenie, zwłaszcza prestiżowe. Orkan na Pomorze nie wyruszył. Według oficjalnej informacji (zamieszczonej na fb stronie bieło-zielonych) sochaczewianie nie przyjechali na mecz z powodu licznych kontuzji. Prawdopodobnie niewielu w nią uwierzyło. Jak było naprawdę „na mieście” już mówią. Sprawą ma się zająć Wydział Gier i Dyscypliny PZRugby. Wydaje się, że inny werdykt niż walkower dla Lechii raczej w rachubę nie wchodzi. W ten sposób sen o wielkości się skończył … czar prysnął, zostało v.o. Orkan, o ile nadal drużyna seniorów będzie istniała zagra jesienią o miejsca 1-6. 

Sytuacja jest trudna. Być może z tego powodu na 20 czerwca zostało zwołane Walne Zebranie Członków RCO. Ciekawy jestem czy będzie ono transparentne i czy zostanie zwołana konferencja prasowa z tej okazji? Może zostanie wydane oficjalne oświadczenie władz klubu, z którego dowiemy się o aktualnej sytuacji Orkana? Może też być tak, że pewien redaktor z wieloletnim doświadczeniem w ogólnopolskich mediach, ogłosi kolejny plan strategiczny. Już kiedyś promował reprezentację Polski … teraz niestety wziął się za Orkan. Pan ten być może zapomniał, że wyniki w sporcie osiąga się nie przez gadanie, a przez ciężką i systematyczną pracę. Wizerunek natomiast buduje się latami i to z pewnością nie „dzięki” meczom oddanych walkowerem.

Jak na razie wiadomo, z drużyną ma się pożegnać trener Maciej Misiak. Kto będzie następny?


RC Orkan Sochaczew – KS Budowlani Łódź 24:26 (5:19)

punkty: Jakub Budnik (10), Siokivaha Taufu’i Halaifonua (5), Krystian Mechecki (5), Michał Kępa (4)
skład: Piotr Jurkowski, Wojciech Krześniak, Krystian Mechecki, Jakub Budnik, Marcin Krześniak, Michał Kępa, Adrian Pętlak, Givi Berishvili (Daniel Woźniak, Mauro Kevin Lazzari), Siokivaha Taufu’i Halaifonua (Daniel Niemyjski), Kamil Palasik, Paweł Poniatowski, Maciej Brażuk, Tomasz Markiewicz (Kamil Kościelewski), Jonathan Paatashvili (Łukasz Syperek), Michał Gadomski (Sandro Jelia)


Wyniki

IX kolejka

Grupa A

Orkan Sochaczew – KS Budowlani Łódź 24:26 (5:19)

Lechia Gdańsk – Budowlani Łódź S.A. 3:29 (3:22)

Grupa B

Juvenia Kraków – Ogniwo Sopot 5:38 (5:12)

Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 13:15 (6:15)

X kolejka

Grupa A

Lechia Gdańsk – Orkan Sochaczew (mecz się nie odbył)

KS Budowlani Łódź – Arka Gdynia 83:10 (57:3)

Grupa B

Skra Warszawa – Budowlani Lublin 26:36 (5:24)

Pogoń Siedlce – Juvenia Kraków 55:12 (24:12)

Tabele

Grupa A

1.Budowlani S.A. Łódź 40

2.Lechia Gdańsk 19

3.RC Orkan Sochaczew 12

4.KS Budowlani Łódź 10

5.Arka Gdynia 9

Grupa B

1.Pogoń Siedlce 32

2.Ogniwo Sopot 26

3.Budowlani Lublin 22

4.Skra Warszawa 11

5.Juvenia Kraków 1


Niniejszy tekst jest krytyką w rozumieniu prawa prasowego.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

linulinu
0
Jak w kazdej dyscyplinie: ZMIANA TRENERA !!

Jest to de`facto najgłupsza z decyzji jaka się podejmuje w takich sytuacjach. (2018-06-22 10:40)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy