Zlikwidowano poletka marihuany

Zdjęcia i foto: Zlikwidowano poletka marihuany Komunikaty sochaczew

W okresie wakacji część młodzieży szkolnej, dla zaspokojenia swojej ciekawości, sięga po różnego rodzaju narkotyki. Najpopularniejszym środkiem odurzającym w Polsce i naszym rejonie jest marihuana. Wg Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii 36 proc. młodych Polaków do 18. roku życia przynajmniej raz w życiu paliło marihuanę. Co ósmy nastolatek zażywa ją stale. Marihuanę najczęściej palą w skrętach lub fajkach wodnych, często z domieszką tytoniu.
Od wielu lat policjanci z sochaczewskiej komendy ścigają nie tylko tych, którzy używają narkotyków, ale i tych, co je rozprowadzają. Na swoim koncie mają wiele sukcesów, które opisywano w mediach. I tym razem funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KPP zatrzymali młodych chłopców, których zachowanie wskazywało na to, że są pod działaniem narkotyków. Badania to potwierdziły, a oni sami przyznali się do palenia popularnych skrętów, tzw. "jonitów". Skąd je brali? Okazało się, że na naszym terenie wyrosły w dwóch miejscach potężne samosiejki konopi indyjskich, których wysokość sięgała do 1,5 metra. Z rosnących krzaków zbierali części kwiatostanu i owocników, po posiekaniu ich i rozdrobnieniu - suszyli, aby następnie palić jako skręty. Oba poletka rosnącej marihuany zostały skasowane przez pracowników ZGM pod nadzorem funkcjonariuszy KPP.
Bezdyskusyjnym jest fakt, że palenie marihuany uzależnia organizm psychicznie, może też doprowadzić do zaburzeń pamięci, pracy serca oraz wyniszczenia układu immunologicznego. W naszym kraju samo posiadanie marihuany jest nielegalne i stanowi przestępstwo - zgodnie z ustawą z dnia 24.04.1997 roku. Za samo posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast proponowanie jej innym osobom jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Na skasowanych poletkach nie będzie już zbierany susz do palenia i nie będzie on zatruwał organizmów młodych sochaczewian.
jw

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy