"Złota Tarcza 2019" XXI Rankingu Najlepszych Szkół dla Iwaszkiewicza

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: "Złota Tarcza 2019" XXI Rankingu Najlepszych Szkół dla Iwaszkiewicza Edukacja sochaczew

10 stycznia 2019 roku ogłoszono wyniki  XXI  Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Perspektywy 2019.  Zgodnie z metodologią rankingu na pozycję szkoły mają wpływ takie czynniki jak wyniki matur, olimpiad przedmiotowych oraz egzaminów zawodowych. W rankingu techników obowiązują cztery najważniejsze kryteria ich oceny: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Ranking uwzględnia szkoły, w których ubiegłoroczną maturę zdawało minimum 12 osób, oraz w których wyniki średnie egzaminu z języka polskiego i matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.

W tegorocznym rankingu Perspektyw Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza otrzymał tytuł „Złotej  Szkoły 2019”. Technikum w Iwaszkiewiczu od siedmiu lat zajmuje wysokie miejsca w rankingu najlepszych szkół w Polsce i jest najwyżej plasowanym Technikum w powiecie sochaczewskim. W roku 2015 i 2016 otrzymaliśmy „Brązową Tarczę”, w 2017 roku byliśmy na 38 miejscu na Mazowszu, w ubiegłym roku uplasowaliśmy się na 21 miejscu wśród mazowieckich placówek i ponownie przyznano nam „Srebrną Tarczę”.  W tegorocznym rankingu  jesteśmy 12 szkołą na Mazowszu ze „Złotą Tarczą”. Znacznie awansowaliśmy też w ogólnopolskim rankingu szkół z 179 miejsca na 92. Pani Dyrektor Hanna Bonecka  uważa, że tak duży awans w rankingu  jest powodem do dumy i warto się tym sukcesem chwalić.  Zawdzięczamy go dobrej atmosferze do nauki w szkole tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów oraz absolwentów, na których wszechstronnym wykształceniu zależy nam  najbardziej. 

Wynik, jaki osiągnęła szkoła podnosi również jej prestiż , ale przede wszystkim powinien być ważnym kryterium i wskazówką dla absolwentów szkół podstawowych, gimnazjów oraz ich rodziców, którzy w 2019 roku stają przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej. Wszystkich którzy z sukcesem chcą zdać egzamin zawodowy i maturę  zapraszamy do nauki w Iwaszkiewiczu. Iwaszkiewicz to gwarantuje !

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy