Złote medale Kamila

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Złote medale Kamila Biegi sochaczew

Kamil Safulak przez wiele lat kopał piłkę w drużynie Unii Boryszew. Popularny „Kanarek” zawsze imponował szybkością. Ze skutecznością było różnie. Zauroczenie futbolem minęło i Kamil rozpoczął w AZS AWF Warszawa treningi sprinterskie. Szybki postęp i coraz lepsze wyniki doprowadziły do tego, że nasz człowiek w stolicy zaczął piąć się po szczeblach kariery. W światku szybkobiegaczy jest już rozpoznawalny. Kilka razy stanął na podium.

Po raz ostatni podczas Mistrzostw Polski AZS, które odbyły się w Białej Podlaskiej. W biegu na 100 metrów Kamil osiągnął najlepszy czas eliminacji (11,04 sekundy). W finale pobiegł jeszcze szybciej (10,93) i swój pierwszy złoty medal okrasił nowym rekordem życiowym.

Rywalizacja na dystansie 200 metrów odbywała się inaczej. Zawodnicy biegli w seriach i klasyfikowani byli na podstawie uzyskiwanych czasów. „Kanarek” minął „kreskę” po upływie 22,28 sekundy. Wystarczyło to żeby ponownie wskoczyć na najwyższy stopień podium i cieszyć się z drugiego złotego medalu.

W niedzielę (4.09) Kamil Safulak wziął udział w trójboju sprinterskim, który odbył się w ramach Memoriału Grzegorza Duneckiego. W stawce 51 zawodników nasz reprezentant był piąty (2495 punktów). Pierwsze miejsce zajął Karol Zalewski (AZS UMW Olsztyn) z wynikiem 2964 punkty.

Kamil Safulak osiągnął następujące czasy:

60 m – 7,15 sekundy

100 m – 11,09 sekundy

200 m – 22,60 sekundy  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy