Złoto "Piasta" w Mistrzostwach Polski Młodzików

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Złoto "Piasta" w Mistrzostwach Polski Młodzików Inne sporty sochaczew

W dniach 24-27 września 2015 w hotelu „Senator” w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w brydżu sportowym. Wzięła w nich udział 8 osobowa ekipa „Piasta” Feliksów.

Tradycyjnie Mistrzostwa składały się z dwóch części: turnieju par i turnieju teamów.

W pierwszej – turnieju par na dystansie 50 rozdań i w stawce 75 par najlepsi okazali się Kacper Kopka i Michał Maszenda zdobywając złote medale i osiągając wynik 67,76%.

Bardzo dobrze spisały się pozostałe pary, a szczególnie nasze dwie „gwiazdki” – Marysia Osmolak i Kamila Kiraga. 11 miejsce i doskonały wynik 59.90% jednej z najmłodszych par turnieju był nie lada niespodzianką.

Oprócz tego, Zuzanna Pęsiek i Karolina Kowalska zajęły 30 miejsce z wynikiem 52,92%, a para Jakubów – Dziuba i Zatorski - 34 miejsce z wynikiem 51,44%.

Dwie ostatnie pary mają tylko roczny staż brydżowy a już znalazły się w pierwszej połowie tabeli Mistrzostw Polski.

W turnieju teamów Kacper z Michałem znaleźli się niestety poza podium. W teamie z kolegami z małopolski: Mateuszem Słuszniakiem i Maciejem Kędzierskim przegrali pojedynek półfinałowy a potem mecz o 3 miejsce zajmując 4 lokatę.

Znowu powyżej oczekiwań spisały się dziewczęta. Jako team „Piast Girls” zajęły 11 miejsce wśród 36 drużyn. Karolina Kowalska, Marysia Osmolak, Zuzanna Pęsiek i Kamila Kiraga pokonały wiele potencjalnie lepszych drużyn.  Jakub zatorski i Jakub Dziuba jako team CKIS Piast razem z kolegami ze Skawiny zajęli 22 miejsce.

W końcowych podsumowaniach należy odnotować doskonałe 3 miejsce „Piasta” Feliksów w klasyfikacji klubów (19 klubów), ósme miejsce Gimnazjum w Wymysłowie w klasyfikacji szkół (52 szkoły), drugie miejsce SP nr 3 i trzecie SP nr 4 w Sochaczewie wśród „podstawówek” (18 szkół)