Złoty dublet młodzieży Orkana

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Złoty dublet młodzieży Orkana Rugby sochaczew

Miniony weekend był bardzo pracowity dla młodych rugbistów Orkana. W sobotę o medale Mistrzostw Polski walczyli juniorzy, a dzień później kadeci. Nie byli faworytami turniejów. Pokazali jednak, że ciężka praca i chęć bycia najlepszym daje doskonałe efekty. Obydwie ekipy wróciły do Sochaczewa ze złotymi tarczami.

Sobotni turniej w Lublinie miał tylko jedną gwiazdę. Była nią drużyna sochaczewskiego Orkana prowadzona przez trenera Jakuba Sekleckiego. Wszystkie swoje mecze nasi rugbiści pewnie oraz wysoko wygrali i w pełni zasłużenie zdobyli złote medale XVII Mistrzostw Polski Juniorów w Rugby „7”. Najlepszym rugbistą turnieju został wybrany Krystian Mechecki

Mistrzowski Orkan zagrał w składzie: Tarmanowski, Książek, Lazzari, Pętlak, Mechecki, Woźniak, Nowakowski, Król, Adamczyk, Litwińczuk, Olejek i Dąbrowski.

Tak o występie w Lublinie powiedział zadowolony trener drużyny Orkana Jakub Seklecki: „Najlepszy turniej w naszym wykonaniu w tej odmianie rugby. Pierwsze dwa zwycięstwa w grupie z teoretycznie słabszymi zespołami przyszły po walce, graliśmy w nich „brzydko” ale skutecznie. W tym turnieju rozkręcaliśmy się z meczu na mecz. Im przeciwnik był lepszy tym lepiej wyglądała gra z naszej strony. Półfinał i finał to koncertowa gra szczególnie w defensywie. Byliśmy drużyną, która najlepiej zniosła trudy turnieju i zasłużenie zdobyliśmy trzeci raz z rzędu Mistrzostwo Polski Rugby 7 do lat 18!”


Wyniki RC Orkan Sochaczew


Mecze Eliminacyjne

Grupa A

Łódź – Arka 22:7

Orkan – Posnania 24:7

punkty: Krystian Mechecki (9), Marcin Adamczyk (5), Daniel Woźniak (5), Adam Litwińczuk (5)

Łódź – Posnania 38:0

Orkan – Arka 38:14

punkty: Krystian Mechecki (16), Adam Litwińczuk (5), Daniel Woźniak (5), Jakub Nowakowski (5), Patryk Książek (5), Marcin Adamczyk (5)

Orkan – Łódź 33:12

punkty: Maksymilian Tarmanowski (15), Adam Litwińczuk (7), Adrian Pętlak (6), Jan Król (5)

Arka – Posnania 26:14


Tabela grupy A

1.RC Orkan Sochaczew 9 95-33

2.KS Budowlani Łódź 7 72-40

3.Arka Gdynia 5 47-74

4.Posnania Poznań 3 21-88


Grupa B

Lublin – Juvenia 22:21

Juvenia – Ogniwo 33:0

Lublin – Ogniwo 26:12


Tabela grupy B

1.Budowlani Lublin 6 48-33

2.Juvenia Kraków 4 54-22

3.Ogniwo Sopot 2 12-59

Ciechan Ciechanów – wycofał się z turnieju


Półfinały

Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 19:0

punkty: Krystian Mechecki (9), Daniel Woźniak (5), Maksymilian Tarmanowski (5)

Budowlani Łódź – Budowlani Lublin 19:10


mecz o V miejsce

Ogniwo Sopot – Arka Gdynia 14:7

mecz o III miejsce

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 21:12


Finał

Orkan Sochaczew – Budowlani Łódź 28:0

punkty: Krystian Mechecki (13), Daniel Woźniak (10), Maksymilian Tarmanowski (5)


Kadeci prowadzeni przez Macieja Misiaka o medale rywalizowała w Krakowie dzień po juniorach. Zawodnicy Orkana drogę do medalu mieli usłaną nie różami, a ciężkimi meczami. Co prawda pierwszy z nich zakończył się wysokim zwycięstwem z Lechią Gdańsk … ale następne to już były nie przelewki.

Drugi rywal to coraz mocniejsza na rugbowych boiskach Legia Warszawa. Orkan zdobywa przyłożenie i … traci dwóch zawodników ukaranych żółtymi kartkami. Gra w takim osłabieniu skutkuje stratą punktów. Na szczęście w miarę upływu czasu sochaczewianie porządkują grę i zwycięsko wychodzą z tego pojedynku. Na pewno z tego meczu zostanie zapamiętany 50-metrowy rajd Sebastiana Misiaka zakończony przyłożeniem między słupami.

W trzecim meczu Orkan stosunkowo łatwo wygrał z Pogonią Siedlce natomiast finał z Juvenią Kraków to prawdziwy rugbowy horror. Pierwsze punkty zdobywa Michał Szwarc, który przerywa się przez obronę rywali. Z jajem pod pachą pokonuje 80 metrów i przykłada ją na polu punktowym rywali. Po przerwie Orkan gra w osłabieniu, żółta kartka dla Kitlińskiego, i niestety traci punkty. Po jego powrocie na boisko gra Orkana ponownie nabiera tempa. Przewagę dokumentuje przyłożenie Kacpra Getki i … nasi kadeci po raz szósty w swojej historii zostają Mistrzami Polski w Rugby „7”.

Złoty Orkan zagrał w składzie: Sebastian Misiak, Jan Mroziński, Dawid Szymerski, Kacper Getka, Michał Szwarc, Igor Kocimski, Przemysław Dobijański, Sebastian Kitliński, Łukasz Łukaszyk, Cristian Bregu, Ksawery Struss, Mateusz Sobański, Adam Szwarc, Mateusz Panek, Wojciech Kryś i Kamil Zieliński.


Wyniki kadetów Orkana


Mecze eliminacyjne

RC Orkan Sochaczew - Lechia Gdańsk 38:0 (24:0)

punkty: Kocimski (18), Szymerski (5), Kitliński (5), Szwarc (5), Mroziński (5)

RC Orkan Sochaczew - Legia Warszawa 17:5 (12:5)

punkty: Misiak (5), Getka (5), Szymerski (5), Kocimski (2)

RC Orkan Sochaczew - Pogoń Siedlce 22:5 (17:0)

punkty: Struss (7), Dobijański (5), Szwarc (5), Kocimski (5)


Finał
RC Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 14:7 (7:0)

punkty: M. Szwarc (5), Getka (5), Kocimski (4)


 4
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

linulinu
0
Brawo dzieciaki, jest szansa że w tej sochaczewskiej biedzie, tylko rugby się utrzyma. Może dlatego że zawsze było biedne..? (2017-06-25 08:10)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy