Znakomita promocja naszego miasta

/ 41 komentarzy
Zdjęcia i foto: Znakomita promocja naszego miasta Inwestycje sochaczew


Od kilkunastu dni Sochaczew znów zagościł w portalach rozrywkowych i satyrycznych. Już nie tylko dyrektor molestujący sprzątaczkę ale także rozsypujące się po renowacji mury sochaczewskiego zamku czynią naszemu miastu negatywną reklamę w całej Polsce.

Wykonany za 5 milionów złotych remont okazał się częściową fuszerką, bo co innego można pomyśleć o odpadających z muru cegłach, których wytrzymałość przegrywa z wiatrem, deszczem i dotykiem ręki. Jednak nie to jest największym absurdem całej sytuacji. „Zrujnowane zrekonstruowane ruiny” za 5 milionów są daleko w tyle, za tłumaczeniem miejskich władz, które wskazały bez problemu winnych takiej sytuacji. To… mieszkańcy, którzy „sprawdzali” stabilności cegieł i spoin.

Geniusz, który stał za tym stwierdzeniem i zrzucił na mieszkańców winę powinien dostać jakąś specjalną nagrodę. Idąc jego torem myślenia pozostaje nam nie jeździć po miejskich mostach (możemy naruszyć ich konstrukcję), nie chodzić po chodnikach (kostka się niszczy) i nie korzystać z miejskiego basenu (możemy pobrudzić wodę). Każda aktywność, zdaniem władz miejskich, może być bowiem zostać uznana za akt wandalizmu.

I na koniec już poważnie drodzy Państwo. Jedynym winnym całej sytuacji ze Wzgórzem Zamkowym i negatywnej promocji w Sochaczewie jest burmistrz Osiecki. Rolą władz miasta było nadzorować tą inwestycje – tylko i aż tyle. Jeśli z tytułu prac naprawczych miasto Sochaczew zostanie obciążane kosztami, to Piotr Osiecki powinien pokryć je z własnej kieszeni. Boję się jednak, że w takiej sytuacji burmistrz znowu poszuka pieniędzy w kieszeniach mieszkańców.


Życzę miłego dnia.

Przemysław Gaik 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (41)

sebeksochosebeksocho
0
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że to nie mieszkańcy powinni odpowiadać za zaistniałą sytuacje. 
A już samo zganianie sytuacji na zwiedzających i pogodę jest niepoważne.  (2014-01-13 13:33)
ArkadiuszMArkadiuszM
0
W kraj poszła świetna promocja Sochaczewa. Teraz pewnie pieniądze dostanie dział promocji aby trszeczkę podpromować burmistrza. (2014-01-13 15:21)
PaniBasiaPaniBasia
0
Panie Przemysławie, przykra sprawa, ale w zamieszczonym filmiku wykazał się Pan niewątpliwą ignorancją. Wypowiada się Pan na temat inwestycji, której szczegółów, a przede wszystkim finansowania Pan najwyraźniej nie zna. Proszę mi powiedzieć od kiedy pieniądze Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (a takie w 85% były wydane na tę inwestycję) pochodzą z podatków mieszkańców województwa mazowieckiego?

Projekt pod nazwą „Zagospodarowanie nadbrzeża Bzury wraz z zabytkowymi ruinami Zamku Książąt Mazowieckich oraz Parkiem Podzamcze w Sochaczewie - etap I - Zabezpieczenie i umocnienie Wzgórza Zamkowego” decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego objęty został dofinansowaniem w wysokości 4.373.682 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu VI „Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji”; Działanie 6.2 – Turystyka (Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013). Wartość całego projektu to 5.145.508 zł. Na tę kwotę składa się dotacja unijna pokrywająca 85% kosztów kwalifikowanych (4.373.682 zł) i 15% wkład miasta (771.826 zł). (2014-01-14 12:47)
BotoksBotoks
0
Idąc Pani tokiem rozumowania, to znaczy że jeśli środki są z Unii to można je marnotrawić nie przykładając się do nadzoru wykonawcy by należycie wykonał i solidnie swoją robotę, w ramach wspomnianej inwestycji ? I cegły w murze mogą sobie leżeć luzem, ciekaw jestem czy pozwoliła by sobie Pani tak na budowie własnego domu, by zaprawa nie wiązała cegieł w murze.   No gratuluję, tylko co na to kontrolerzy wydatkowania środków unijnych ?  (2014-01-14 13:46)
ArkadiuszMArkadiuszM
0
To co to jak pieniądze pochodzą z budżetu Unijnego to co nie są z naszych podatków :/
Budżet Unijny i środki jakie do niego wpływają składają się z naszych pieniędzy, czyli tych wpłaca nasz kraj. Widać, że niektórzy myślą środki Unijne to nie nasze i można je bezmyślnie rozpierdzelać. (2014-01-14 14:25)
PaniBasiaPaniBasia
0
Ciekawa interpretacja:), ale nie, tak nie uważam, mój wpis dotyczył czegoś zupełnie innego, proszę o czytanie ze zrozumieniem.

W kwestii samej inwestycji, nie zamierzam po raz kolejny się wypowiadać, odsyłam do artykułu: Rozsypka na wzgórzu zamkowym - tutaj znajduje się moja wypowiedź w tejże sprawie. (2014-01-14 14:27)
robertmrobertm
0
Niestety, jak zwykle Pan P. Gaik dopuszcza się manipulacji

Fakty są takie 

Problem z zaprawą jest oczywiście bardzo widoczny, budzi duże emocje,
zresztą jak najbardziej uzasadnione, ale to naprawdę w całości tego ogromnego
przedsięwzięcia – tylko usterka. Uciążliwa, szpecąca, ale usterka, która
zostanie usunięta, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. 

Wykonawca –
firma Skanska zobowiązała się do usunięcia usterek w ramach udzielonej
gwarancji – miasto nie poniesie więc żadnych kosztów. A więc całkowicie nieprawdziwą jest teza, by doszło do zmarnowania jakichkolwiek publicznych pieniędzy. 

Warto też zwrócić uwagę
na nieprawdziwość tez głoszonych przez niektórych komentatorów, jakoby
zmarnowano pięć milionów złotych. Jakość najważniejszych prac – tj. wzmocnienia
wzgórza i zabezpieczenia ruin, nie budzi na dziś wątpliwości, a to na nie
poszło ponad 4,2 mln złotych. 

Jak możemy przeczytać w komunikacie koszt napraw
usterek może sięgnąć około 20 tysięcy złotych, przy wartości całej inwestycji
na poziomie wspomnianych pięciu milionów złotych. 


Dlaczego użyto tej, a nie innej zaprawy? Takie są wymogi konserwatorskie. Dlaczego
zaprawa się nie sprawdziła. Dlaczego w jednym miejscu trzyma, w innym nie? Jak
można przeczytać w komunikacie – nikt dziś nie jest w stanie autorytatywnie
odpowiedzieć na te pytania. Trwają analizy, badane są próbki. Być może uda nam się
przekonać konserwatora, że w przypadku wierzchniej warstwy cegieł należy jednak
zastosować zaprawę cementową. Rozważana będzie też opcja przykrycia nowych
murków „czapką” betonową, która jeszcze je wzmocni.  

Na dziś więcej nie wiemy. Możemy tylko jeszcze
raz prosić o niepogarszanie stanu murków. Prace naprawcze ruszą wiosną. 

Wystąpienia Pana Gaika należy traktować tak jak większość jego wystąpień z ostatnich miesięcy - jako polityczne pieniactwo, obliczone na wprowadzenie w błąd opinii publicznej. 

Z wyrazami szacunku 
Robert Małolepszy
rzecznik prasowy UM

(2014-01-14 14:40)
PaniBasiaPaniBasia
0
Z ciężkim sercem czytam komentarze, które wynikają z braku zrozumienia dla czytanego tekstu.

Odniosłam się do stwierdzenia Pana Gaika, jakoby pieniądze z dofinansowania pochodziły z podatków mieszkańców województwa mazowieckiego. Nigdzie nie twierdzę, że polskie podatki nie składają się na pieniądze darowane w ramach dotacji z UE, ani tym bardziej, że można je marnotrawić.

Twierdzę jedynie, że dotacja na zamek (czy każda inna dotacja, którą pozyskał Sochaczew z UE - np. Kramnice) nie pochodziła wyłącznie z pieniędzy mieszkańców województwa mazowieckiego!
(2014-01-14 14:42)
przemgaprzemga
0


Do Pani Basi / Roberta Małolepszego
W mojej wypowiedzi nie ma żadnego błędu. Środki pochodzą z budżetu
Województwa Mazowieckiego. Umowa o przekazanie środków podpisana jest z
Marszałkiem województwa, a sam wydatek zatwierdzony przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.
To, że Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych obsługiwała tę
operację, a same środki w budżecie wojewódzkim pochodzą z UE oznacza dokładnie
to co powiedziałem: TO SĄ PIENIĄDZE Z PODATKÓW KAŻDEJ OSOBY KTÓRA OGLĄDA MOJEGO
BLOGA. To są pieniądze nas wszystkich. Jesteśmy płatnikiem do budżetu UE.(2014-01-14 14:49)
PaniBasiaPaniBasia
0
Panie Przemysławie, po przeczytaniu powyższego komentarza jest mi przykro jeszcze bardziej, gdyż w takim wypadku dopuścił się Pan celowej manipulacji i gry słów. W Pańskim filmiku pada wyraźne stwierdzenie o podatkach wyłącznie mieszkańców Mazowsza (a nie wszystkich Polaków, Niemców, Szwedów, Brytyjczyków i innych), które może wprowadzić w błąd mnóstwo osób. Czymże innym jest to, jeśli nie celowym zabiegiem, mającym na celu większe zdenerwowanie oglądających? Nie trzeba być psychologiem, żeby wiedzieć jak Polaków denerwuje marnotrawienie ich pieniędzy. Takie przedstawienie sprawy wzmaga takie odczucia. To smutne, bo w końcu chodzi tu o nasz najważniejszy zabytek, a on, przez takie przedstawianie sprawy, jest teraz wykorzystywany do rozgrywki politycznej.

Na zakończenie, zacytuję część swojego posta, który zamieściłam pod przytoczonym już, przeze mnie, artykułem:

W całej tej sytuacji najbardziej budujące jest to, że nagle mieszkańcom, którym przez wiele, wiele lat, zupełnie nie przeszkadzał katastrofalny stan naszego najważniejszego zabytku zaczął przeszkadzać problem sypiącej się zaprawy. Na szczęście ta nieszczęsna zaprawa, nad której złym wykonaniem, czy też zabezpieczeniem, ogromnie ubolewam, jest kroplą w morzu, w porównaniu do gigantycznej inwestycji jaka została poczyniona. Gdyby nie cała ta inwestycja nasz zamek mógłby w niedługim czasie zjechać do Bzury i popłynąć do, tegoż właśnie, morza.

(2014-01-14 15:32)
ChodakowChodakow
0

Takich rzeczy nie wie przyszły kandydat na burmistrza??? Bój się boga!!!

Ps.

Mieszkańcy czekają na kolejny film na Pana blogu ;-)


(2014-01-14 15:40)
jagojago
0
    Dobrze że Pan rzecznik dodał że - "na dziś" nie stwierdzono innych usterek, ale mamy jeszcze zimę przed nami, a dalej wiosnę i brak odwodnienia fos przy wzgórzu, które zapewne da znać o sobie z wiosenną wodą. Oczywiście oby nie, ale znając sytuację to jeśli coś zostało już sknocone co po całości i nie raz jeszcze będziemy zaskoczeni. A poza tym, czy nie było by normalniej gdyby takie stanowisko i działania pojawiły się zaraz po ujawnieniu afery. Poco było robić z mieszkańców idiotów, ale wyraźnie jaka władza taki styl. (2014-01-14 15:46)
arturgawlowskiarturgawlowski
0

Kolejna już kompromitująca i obrażająca innych wypowiedź rzecznika naszego miasta pana Roberta. Pański poprzednik przynajmniej nie robił z siebie funkcjonariusza politycznego. Po takim  dwukrotnym występie w TV jakby burmistrz nie był pana kumplem to pewnie pożegnałby się pan z posadką. 
Co do remontu zamku to faktycznie kompromitacja w ogólnopolskiej telewizji nie służy naszemu miastu. Od dziś jak będę oglądał "Misia" to będzie mi się przypominał obecny burmistrz i pan rzecznik. (2014-01-14 16:14)
karol997karol997
0
Poprzednik za to na wizji dłubał w nosie...:) co nie oznacza że podoba mi się jątrzenie ani z jednej ani z drugiej strony. Nie zagłosuję na żadnego z panów..:(
Czekam na inne kandydatury.

Karol
(2014-01-14 16:24)
Mario80Mario80
0
Bardzo dobrze powiedziane na chwilę obecną nie ma wiecej uszkodzeń(po miesiącu od zakończenia prac). Zganiają na pogodę a zimy u nas nie było. Zganiali na zwiedzających ale już zmieniają zdanie.
Urzytkowik Chodaków to niejaki Cichocki - chwalił sie nim na imprezie. Może by się pan podpisał. (2014-01-14 16:39)
ShitmonsterShitmonster
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2014-01-14 18:34)
kuc300kuc300
0
Małolepszy - bidon = Pani BASIA TAKICH MAMY URZĘDNIKÓW , ŚMIECHU WARTE (2014-01-14 22:10)
kuc300kuc300
0
Shitmonster

Są jeszcze wolne łóżka na psychiatryku . ZAPRASZAMY - przygłupy mają zniżki (2014-01-14 22:20)
ShitmonsterShitmonster
0
Rodzinny interes kucu? Cala familia w zakładzie zamknietym? smutne.
(2014-01-14 22:42)
PaniBasiaPaniBasia
0
Drogi kucu300, marnym jesteś detektywem, oj marnym. Polecam odświeżyć metody śledcze. Widocznie spojrzenie w czyjś profil to już za dużo roboty ;) Tak, czy inaczej, porównanie jest nietrafione.
(2014-01-14 23:22)
karol997karol997
0
I kto tu jest dla kogo, teraz sobie przypomnieli o mieszkańcach o naszych podatkach a co ze Staszica panowie szlachta to ulica powiatowa ile jeszcze będziemy wysłuchiwać tych przepychanek a niech się "tłuką" zobaczymy co z tego wyniknie.

Karol
(2014-01-15 00:18)
RouterRouter
0
jak widać gołym okiem ktoś tu na sile chce zostać burmistrzem,kampanie rozpoczął jak trzeba,tylko jak dla mnie to takie postępowanie jeszcze bardziej mnie przekonało by głosować w razie czego na obecnego burmistrza. (2014-01-15 08:17)
fraterrfraterr
0

http://www.autokrata.pl/artykul/Zbudowali-most-do-gory-nogami_a18909


w Chile  zbudowali most do góry nogami   a  niektórzy dodają sobie splendoru jakąś  usterką za 20 tys .PLN


 


Kompleks Polaka?

(2014-01-15 08:34)
Reage77Reage77
0


Czy zastosowane materiały były zgodne z wytycznymi Wojewódzkiego
Konserwatora Zabytków?Czy wojewódzki Konserwator Zabytków ma ustawowy obowiązek
nadzoru nad pracami renowacyjnymi na tego typu obiektach?Jaki procent kwoty przeznaczonej na ratowanie wzgórza
zamkowego stanowi kwota potencjalnej naprawy gwarancyjnej tych kilku cegieł?  Jeden procent, a może więcej?Sądzę, że te pytania, powinny stanowić podstawę tej
śmiesznej dyskusji.

Spawa jest bardzo prosta, ponieważ jeśli wykonawca zastosował
materiały inne niż te wymagane przez Konserwatora Zabytków to naprawi szkody w
ramach gwarancji, dodatkowo wiemy, że takie roboty budowlane może wykonywać
wyspecjalizowana, posiadające odpowiednie uprawnienia i certyfikaty firma.
Konsekwencje takich działań mogłyby być smutne dla „Skanskej”.Jeśli wykonawca zastosował prawidłowe materiały zgodnie z
zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora to znaczyło by nic innego, jak to że wszystko
jest tak jak powinno (w tym zakresie) i być może zawiódł wykonawca bo nie
zastosował odpowiedniej technologii prac. W taki wypadku  podobnie jak w pierwszym wykonawca na swój
koszt powinien naprawić szkody.Jest jeszcze jedna możliwość mianowicie może wina leżeć po
stronie producenta materiałów. W takim wypadku po przeprowadzonej ekspertyzie koszty
naprawy powinien pokryć producent spoiwa.

Moim zdaniem nie ma tu winy jak to się sugeruje UM i jestem
przekonany, że miasto, a więc i my jego mieszkańcy, nie dołożymy złotówki do
potencjalnej naprawy tych murów.Sądzę, że ta sprawa zostanie załatwiona bardzo szybko i to
bez żadnych problemów.Są tematy dużo ważniejsze dla mieszkańców Sochaczewa.(2014-01-15 09:03)
RouterRouter
0
Te wszystkie dyskusje,tematy i pisanie ,to jest jawne walenie w obecnego burmistrza nic więcej ,tak naprawdę to nikomu tu nie zależy na tym zamku czy ogrodzie zadumy ,zwisa to tak naprawdę ,to jest zdecydowanie oczernianie obecnej władzy i nic więcej. Jk widać naiwnych nie brakuje i się nakręcają cały czas . (2014-01-15 09:09)
NovJanNovJan
0

"Młolepszy - bidon = Pani BASIA TAKICH MAMY URZĘDNIKÓW , ŚMIECHU WARTE "


 


pan Gaik - TAkICH MAMY KANDYDATÓW - SMIECHU WARTE


Temat aktywny od końca grudnia , a "kandydat na burmistrza" potrzebował dwa tygodnie aby zlepić na youTube swoje reflekcje i tak jest z wieloma tematami do których sie odnosi - rychło w czas nie ma co. troche wiecej wlasnej kreatywności i szybkości reagowania, panie członku zawodowy Starostwa , chyba ze sie nie ma wlasnego zdania i trzeba poczytac co inni piszą aby powooooli wyrobić sobie wlasne refleksje


novjan


 


 

(2014-01-15 10:52)
gregor69gregor69
0
A ja mam jedno pytanie: skoro do wiązania starych cegieł z nowymi wymagana była zaprawa wapienna, to dlaczego nie można było użyć zaprawy wapienno-cementowej do wiązania tylko nowych cegieł? Przecież nowy mur to nie zabytek, czy pan Konserwator nie mógł trochę wysilić mózg? (2014-01-15 13:58)
FacetzSoch21102013FacetzSoch21102013
0

Gdybym głosował to

W temacie tym niejaki/
niejaka, a może nijaki lub nijaka kuc300 ma wątpliwości w moim kierunku: wysłano:
2014/01/11 19:34


„…..Zarejestrował się Pan 21 października 2013 , chyba tylko na potrzeby
wyborów , ale czy to Pana jedyny ling tego
nie jestem pewny . Coś
mi podpowiada ,że sposób pisania i komentowania to odbicie postów rzecznika Małolepszego
, rzadko kiedy się mylę……”


Ta niejaka Pani   - użytkownik:
ola zdrabka
, pisze
do mnie jako facet (powyżej tekst w kolorze czerwonym), alias: kuc300, zalogowany: 2012-09-11
posiada w opisie własnym tekst -

Nie lubię kłamstwa i obłudy”. Jak to się ma Pani/Panie „kucu”
alias „ola zdrabka”? men czy women ? Jak to się ma do obrzydliwości co do kłamstwa
i obłudy ? Aż mi głupio że ja wg waszej najwyższej prawdomówności mam 20 nicków,
a Pan/Pani ten jeden biedny i szczery.

Muszę Pana/Panią mooocno zmartwić, gdyby nie fotka w Nicku Pana
Małolepszego nawet nie miałbym pojęcia jak człowiek wygląda, nie znam człowieka
osobiście i nigdy nie miałem przyjemności z nim rozmawiać, Pana Osieckiego też
znam tylko ze zdjęć, nie moje pokolenie, nie pracuję w Sochaczewie i nie jestem
spowinowacony z nikim pracującym w UM ani w SP. Skucha Pani „olu zdrabko” jak się
okazuje w moim temacie się Pan „kuc300” pomylił/a i to bardzo !! Pycha gubi
Pani „kuc300” a może Panie „ola zdrabka” ?Co do „blogera”
Pana Przemysława Gaik, powiem szczerze, że jak na kandydata (deklaracja
kandydatury padła z pańskich ust już jakiś czas temu) to na serio nie ma Pan
nic do zaoferowania oprócz niszczenia, bądź prób niszczenia niewygodnych, tych
z odmiennym zdaniem oraz plucia i prób skłócania mieszkańców Sochaczewa !Na
stronie PO - https://e-sochaczew.pl/n/informacja-o-nowym/38673
także  ma Pan napisane „…… działa na rzecz zacieśnienia współpracy samorządów różnych szczebli. ”, zaś
ja w tym kolejnym Pańskim filmiku nie widzę, nie słyszę pomimo ogromnej chęci współpracy
pomiędzy powiatem a miastem, nawet pól słowa nie ma o zacieśnianiu współpracy,
ba nawet nie słychać chęci zacieśniania współpracy, ale co tu zacieśniać skoro
Pan już dawno sprzedał współpracę z miastem za etatowe stanowisko! Panie
Przemysławie wszyscy wiedzą co i jak się stało i dzialo w czasie głosowania i
przed.Pytałem też Pana by Pan napisał słów kilka o tym  co Pan zrobił dla mieszkańców miasta i powiatu
 oprócz występowania na uroczystościach
szkolnych , wręczania upominków i słodzenia głównie nauczycielom. Czy zrobił
Pan coś namacalnego, coś odczuwalnego dla samotnych matek, dla rodzin ubogich,
dla zwykłego przysłowiowego „Kowalskiego” czy zgodnie z   http://przyjazne-miasto.e-sochaczew.pl/media/index.php?pokaz=kontent&idKontent=4491&MediumID=322&sub=4489
(strona stowarzyszenia) woli coś robić dla – „….. W swoich działaniach wspiera lokalną przedsiębiorczość oraz działa na rzecz zacieśnienia współpracy samorządów różnych
szczebli
”   tych kasiastych którzy mogą
finansowo wesprzeć w wyborach na burmistrza, a tych maluczkich tylko otępiać i
szczuć. Jak to się mają pańskie działania dla ludzi w stosunku do działań
prześmiewczych w kierunku Rady Miasta i burmistrzów ? Oświeci nas Pan, czy za
chwilkę kolejnym filmikiem prześmiewczym nas Pan uraczy? Swoją drogą na filmiku
widać, że ładnie ma Pan biuro urządzone, a może uświadomi nas Pan łaskawie ile
kosztowało urządzenie biura ?   Myślę że
moje rzeczowe pytania pozostaną jak do tej pory wszystkie bez odpowiedzi.
Takich pytań się unika – prawda?

(2014-01-15 17:13)
JazlowiakJazlowiak
0
Pozytywny PR miasta został kompletnie zmarnowany przez politykierów, którzy nagle stali się się fascynatami i specjalistami od murarki, inwestycji i funduszy unijnych.
W 2009 roku napisałem artykuł o walącym się muzeum - jakoś ani Pan Gaik ani żaden z ówczesnych burmistrzów nawet nie odpisał: Opadajace tynki z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
Jak rozumiem wtedy to nie był to powód do wstydu dla władz? Czy wtedy Pan Gaik nie umiał korzystać z internetu?

Nie mieszkam w Sochaczewie, szkoda, że marnujecie na takie "afery" swoją ciężką pracę... (2014-01-16 09:46)
Reage77Reage77
0
Właśnie o to chodzi jak napisał Jazlowiak:
"Pozytywny PR miasta został kompletnie zmarnowany przez politykierów,
którzy nagle stali się się fascynatami i specjalistami od murarki,
inwestycji i funduszy unijnych" ,
"szkoda, że marnujecie na takie "afery" swoją ciężką pracę...".

Gdzie tu dbanie o miasto i mieszkańców o którym wszyscy tyle mówią?
(2014-01-16 10:06)
ArkadiuszMArkadiuszM
0
PR miasta faktycznie bardzo pozytywny:
http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/mury-warte-5-mln-zl-rozsypuja-sie,110531.html
Najlepsza jest kompromitująca wypowiedź naszego rzecznika. (2014-01-16 11:10)
fraterrfraterr
0

Jak chcecie lepszej promocji miasta , to stwórzcie wiekszą ilość miejsc pracy w naszym mieście  ,żeby  ludzie nie musieli jeździć do Warszawy  i postawcie kilka bloków komunalnych a nie roztrząsajcie kwestii wartej 20 tys PLN, to wtedy bedzie jakiś konkretny rozdźwięk. Na łatanie dziur w drogach marnowane są niemałe pieniądze co roku (większe niż 20 tys PLN) i nikt nad tym nie ubolewa. Główny most na Bzurze  wymaga remontu bo sie sypie (też się śmieją z Sochaczewa)    , tym się zajmijcie a nie wyszukiwaniem tematów zastępczych.


Jest wiele innych potrzeb wartych rozgłosu  i realizacji , do tej pory na wzgórzu zamkowym była sralnia , teraz jest ładnie  ale za mała wartośc historyczna dla niektórych.


heh  ...nikomu nie dogodzi

(2014-01-16 13:11)
przemgaprzemga
0Dziękuję wszystkim za dyskusję. Wszystkie Państwa opinie i
uwagi są dla mnie bardzo ważne. Liczę na dalszą aktywność. Cieszę się, że jest
tak wiele osób, którym leżą na sercu sprawy naszego miasta.
Przemysław Gaik
(2014-01-17 12:34)
NIKONIKO
0
Jak widać wybory za pasem. Pan X opluwa Pana Y i tak oto promujemy się mocno ku chwale nadchodzących wyborów. Oczywiście racja jest jedna ,że należy społeczne pieniądze mocno wziąć pod lupę, a ludzi  którzy nie potrafią się nimi zarządzać po prostu rozliczyć!. Dotyczy  to finansów miejskich jak i powiatowych. Mam nadzieję, że Sochaczewskie społeczeństwo będzie rozsądnie dzielić swoje  wyborcze głosy przy urnach, a  panie i panów z pięknym uśmiechem na ustach  mocno przefiltruje w nadchodzących wyborach. Pora na radykalne zmiany, należy odsunąć od władzy tych którzy znaleźli wygodny sposób na łatwe życie za nasze pieniądze!. Urząd to nie królestwo i władza absolutna w nim się nie należy.
Precz nieudacznikom.

obywatel RP
(2014-01-17 14:11)
RouterRouter
0
Precz nieudacznikom,a trzeba powiedzieć że szykuje się całkiem ciekawa obsada na fotel burmistrza,z tego co wiem to polowe można zatrudnić ale jako sprzątaczki. (2014-01-17 20:19)
kuc300kuc300
0
Tak czasami sobie myślę jaki będzie scenariusz najbliższych dni tygodni , miesięcy , meta to oczywiście wybory . Podobno Nam panujący był na zwolnieniu , czego bardzo mu należy współczuć , gdyż choroby nie należy życzyć największemu wrogowi .Pomijając jednak chorobę . już dzisiaj widać , że obecne władze szykują się do odwrotu , a na potwierdzenie niech służy fakt , szukania przez Osieckiego nowego przyczółku , podobno w Płocku . Niech jednak nikt z jego popleczników nie liczy ,że wsiądzie do tego pociągu , gdyż bilet jest firmowany podobno tylko  na jedną osobę. Już dzisiaj widać , że obecny w/g mnie nie ma najmniejszych szans na reelekcję  , gdyż w/g mnie Sochaczew powinien  jednak być prowadzonym , przez osobę zamieszkałą w naszym mieście  a nie w gminie Nowa Sucha , a do tego z programem jak pomóc Nam mieszkańcom. Tego nie oczekuję od obecnej władzy , która przez trzy lata nie miała żadnego programu , nawet pomysłu a co gorsze żadnej chęci znalezienia takiego wyjścia , które dałoby miastu jakieś nadzieję.  . Były ciągłe obiecanki , typu zapamiętajcie ten dzień , lub obietnice wyborcze , które nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. Głównym popierającym Pana Osieckiego są ludzie , którzy na jego plecach , wynieśli się do władzy , ale którzy szybko zapomnieli o Nas o tych dołach . Zawsze mówię ,że w życiu bilans musi się wyzerować .Przewiduję , że Pan Osiecki z kretesem przegra wybory i będzie skończony w polityce , bo żeby coś znaczyć to trzeba coś umieć i mieć jakieś predyspozycję , co u tego Pana w.g mnie jest się trudno doszukać.  Podobno już dziś co bardziej myślący, i się szanujący, opuszczają to siedlisko , aby samemu móc oceniać sytuację i nie poddawać się różnym manipulacją. Zobaczymy jak będzie i kto będzie miał rację , jestem jednak przekonany , że to ja będę górą. Zapraszam do dyskusji twórczej a nie morderczej. (2014-01-17 21:04)
RouterRouter
0
Sochaczew potrzebuje szczerego dobrego włodarza ,nie jak do tej pory karierowiczów, obłudników,kogoś kto to miasto wreszcie postawi na wysokim poziomie życia.Wszyscy co do tej pory tu chcą zabłysnąć absolutnie się nie nadają ,jeszcze jak się dowiaduje kto się szykuje na fotel to normalnie ręce opadają.Sądzę że powinni ponownie wystartowac Panowie Sz.i P ,oni moim zdaniem coś by tu może zmienili.   (2014-01-18 08:36)
GizmoGizmo
0
Witam Panie Przemku, wiadomo w tym roku wybory. Jako kandydat na burmistrza na pewno ma Pan chociaż wstępnie przygotowany jakiś program wyborczy ?
Proszę o zdradzenie kilku obietnic przedwyborczych, co chciałby Pan zmienić w mieście ewentualnie czego już Pan dokonał dla miasta ? Niech Pan już zacznie wyborców przekonywać do siebie, bo na chwilę obecną to nic tylko ataki na Urząd Miasta - ja nic więcej nie dostrzegam - więc proszę jak na wstępie. Z poważaniem MS  (2014-01-19 13:29)
RouterRouter
0
no teraz Panie Gizmo poczekaj na odpowiedz ,tylko kiedy to nie wiadomo. (2014-01-20 10:48)
RozpruwaczRozpruwacz
0
Panie Przemysławie, niech pan oszczędzi sobie i nam. (2014-01-20 12:06)
RouterRouter
0
i cisza nie ma odpowiedzi. (2014-02-03 08:44)
kolo6kolo6
0
Panie P.G. o sławie Sochaczewa Pan pisał, chociaż inny w kraju nie słyszał.......
A teraz już słyszą wszyscy :)
(2014-02-03 14:52)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy