Zaloguj się do konta

Znamy laureatów konkursu literackiego „Od jakich słów zaczynałaby się Twoja książka?”

Biblioteka Pedagogiczna
2020-05-13
Słowo pisane

Początek książki, pierwsze zdanie/zdania są najważniejsze. Mają na celu rozpalić ciekawość, zachęcić, określić styl i mniej więcej pokazać, o czym będzie książka. Czasami można nawet poznać po tym talent autora.

I tak pierwsze zdanie z „Anny Kareniny” W domu Obłońskich zapanował całkowity zamęt... jest wymieniane jako klasyka mistrzowskiego "otwarcia" książki.

Z nadesłanych tekstów, Jury w składzie: Joanna Dobkowska, Beata Roznowska, Anna Simczuk, Aneta Stępień, Elżbieta Szczypińska, Mariola Woźnicka, postanowiło wyróżnić Martę Baśkiewicz za początek książki „Czasy mórz” i Agatę Bylicką za „Świat za domem”.
„Moje serce skradł początek Czasy mórz. Ciekawe wprowadzenie , dużo metafor , język zliryzowany, przesycony poezją - zapowiada ciekawą literacką przygodę” – tak o tekście Marty, powiedziała polonistka z sochaczewskiego ZSRCKU „Ogrodnika” – Beata Roznowska.
Natomiast poetyckie ćwiczenie stylistyczne, ciekawe wprowadzenie, narastająca atmosfera tajemniczości dotyczy słów Agaty z „Świat za domem” .
Gratulujemy wyróżnionym. Zgodnie z obietnicą otrzymacie ciekawe książki, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc