Znamy wyniki matur w powiecie sochaczewskim

Zdjęcia i foto: Znamy wyniki matur w powiecie sochaczewskim  Edukacja sochaczew

Według wyników, które podsumowały Centralna Komisja Egzaminacyjna i Ministerstwo Edukacji Narodowej w tym roku do matury przystąpiło ponad 247 tysięcy osób, z czego zdało ją 79,7% zdających. Oznacza to, że co piąty maturzysta nie zdał egzaminu dojrzałości w pierwszym terminie. Zatem, jak wyniki matur przedstawiają się na tle naszej małej ojczyzny, powiatu sochaczewskiego?


W powiecie sochaczewskim 1/4 maturzystów nie powiodło się na tegorocznym egzaminie dojrzałości. Do matury przystąpiło 576 osób, czyli 100% uczniów liceów i techników, z czego 25,3% nie zdało egzaminu – 76 w liceach, 70 w technikach. Co więcej, średnie wyniki matur w powiecie sochaczewskim są nieco niższe niż krajowe. Z podstawowej matury z języka polskiego maturzyści uzyskali 51,35%, z matematyki było to 52,47%, natomiast z angielskiego 71,87%.


Po łyżce dziegciu w beczce miodu – najlepsze wyniki matur osiągnęło Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek w Szymanowie, natomiast tuż za Liceum Sióstr Niepokalanek, na drugim miejscu uplasowało się Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, które osiągnęło lepszy wynik z języka angielskiego na poziomie podstawowym (90,54%).


Poprawy matur odbywają się w sierpniu – 21 sierpnia odbędą się egzaminy poprawkowe egzaminy pisemne, natomiast ustne zaplanowane są na 21 – 22 sierpnia, przy czym dokładne terminy ustalają szkoły.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy