Zostawił w aucie nieprzytomną pasażerkę i oddalił się z miejsca zdarzenia

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zostawił w aucie nieprzytomną pasażerkę i oddalił się z miejsca zdarzenia Wypadki sochaczew

7 maja, kilka minut po godzinie pierwszej w nocy doszło do groźnego wypadku drogowego na 439 kilometrze drogi krajowej nr 92 w Serokach-Parceli (gmina Teresin). Pisaliśmy o tym TUTAJ. 


Poniżej publikujemy obszerną relację KP PSP w Sochaczewie z tego zdarzenia: 

- Po dojeździe stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy Opel Astra oraz dostawczy Peugeot Boxer. Pierwszy z pojazdów pozostawał na jezdni. Wewnątrz wraku znajdowała się nieprzytomna pasażerka, z zachowanymi funkcjami życiowymi. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Pojazd dostawczy leżał na lewym boku w przydrożnym rowie. Kierujący z pomocą osób postronnych wysiadł z samochodu przed przybyciem służb ratowniczych. Mężczyzna nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, utworzeniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz jej ewakuacji z wraku na noszach typu deska. Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował osobę poszkodowaną do szpitala. Strażacy przeszukali również pobliski teren z użyciem kamery termowizyjnej, ale nie odnaleziono kierującego Oplem. Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji.

Działania ratownicze prowadzone przez 7 strażaków PSP i 9 strażaków OSP zakończono o godzinie 3:05.


zdj. OSP Paprotnia

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy