ŻUKI zagrają podczas Światełka do Nieba

13 stycznia w całym kraju na ulicach miast, miasteczek i wsi pojawią się tysiące wolontariuszy zbierających pieniądze na pomoc chorym dzieciom. Już po raz XVI odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem poświęcony ratowaniu życia dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.
Jak zawsze w zbiórkę pieniędzy włączą się burmistrzowie Sochaczewa, radni Rady Miejskiej, szefowie miejskich szkół oraz podległych ratuszowi zakładów i spółek. Przed Domem Kultury przy ul. Żeromskiego ustawiona zostanie specjalna puszka, przy której, przez całą niedzielę reprezentanci władz miasta zachęcać będą do wsparcia działań prowadzonych przez J. Owsiaka. Bardzo aktywnie w zbiórkę pieniędzy włączają się harcerze (sztab WOŚP w hufcu ZHP); uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów organizujący dyskoteki, aukcje, loterie (sztab WOŚP w Gimnazjum nr 2); wszystkie domy kultury.
Wzorem poprzednich lat, na podsumowanie całodziennej kwesty, punktualnie o 20.00 z podzamcza wystrzeli „Światełko do nieba”. Będzie pokaz ogni sztucznych oraz organizowany przez burmistrza Sochaczewa koncert zespołu ŻUKI, na którygorąco zapraszamy (godzina 19.00).

Zespół ŻUKI powstał na początku lat osiemdziesiątych w Poznaniu, a założony został przez czterech przyjaciół zafascynowanych muzyką lat 60 i 70. Do dziś występuje w tym samym składzie. Od samego początku repertuar grupy popularyzował największe przeboje Rock`a lat 60 i 70 wykonując głównie utwory The Beatles, której nazwę przejęli w języku polskim oraz innych gwiazd tego okresu: Led Zeppelin, Free, Krzysztofa Klenczona. Swoje pierwsze kroki zespół stawiał w małych klubach studenckich. Dziś Zespół ŻUKI z powodzeniem występuje na polskich scenach, a także daje koncerty za granicą, m.in. we Francji, Holandii i Niemczech. Jako jedyny zespół z Polski grający muzykę The Beatles, został zaproszony na doroczny festiwal INTERNATIONAL BEATLE WEEK do Liverpool, gdzie zagrał dziewięć koncertów, w tym również w słynnym klubie Cavern. Grupa nagrała i wydała dwie płyty. ŻUKI używając instrumentów z epoki i występując w stylizowanych beatlesowskich strojach pozostaje wierny tradycji lat 60, starając się w czasie swoich koncertów oddać spontaniczną atmosferę tamtych czasów.


▪ Ustalona jest już lista reprezentantów ratusza (m.in. burmistrzowie, radni, dyrektorzy szkół) zbierających pieniądze na rzecz Orkiestry przed MOK przy ul. Żeromskiego.

▪ Burmistrz Bogumił Czubacki przekazał na aukcję charytatywną piłkę nożną z podpisami Orłów Górskiego.

▪ Na zaproszenie Komendanta Hufca ZHP Krzysztofa Wasilewskiego oraz władz miasta, do Sochaczewa na XVI Finał WOŚP przyjedzie p. Alison Thompson szefowa ruchu skautów w Melton Mowbray (naszym mieście partnerskim). Weźmie ona udział w koncertach, loteriach i aukcjach organizowanych w szkołach, MOK i klubach młodzieżowych; odwiedzi sztab WOŚP w hufcu ZHP; obejrzy pokaz ogni sztucznych („Światełko do Nieba”); wysłucha koncertu ŻUKÓW na Podzamczu, a na koniec pojedzie z harcerzami do studia TVP 2, skąd transmitowane są najważniejsze wydarzenia XVI Finału WOŚP.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy