ZUMBAstyczna zabawa na Rozśpiewanym lecie z Famą

Wspaniała letnia pogoda, która tym razem nie spłatała organizatorom figla, była wymarzonym partnerem dla atrakcji, które czekały na licznie zgromadzoną w niedzielne popołudnie publiczność. Tym razem Plac Kościuszki był areną, na której swoje umiejętności prezentowały zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury, Chór Nauczycielski Vivace, Sochaczewska Orkiestra Dęta, Marcin Stencel oraz lokalni artyści zaproszeni przez Marcina Hugo-Badera do wystawy Okno Sztuki. 

Imprezę, punktualnie o 13:30 rozpoczął występ chóru Vivace pod dyrekcją Piotra Milczarka. Zespół w swoim repertuarze zaprezentował znane i lubiane przez wszystkich utwory ludowe. Po nich swój występ rozpoczęli uczestnicy projektu pod nazwą "Sochaczew Rozśpiewany", którzy w nowych, rockowych aranżacjach wykonali popularne utwory polskiej muzyki rozrywkowej. Sponsorem strategicznym projektu była Agencja Nieruchomości Metrohouse, opracowaniem muzycznym  zajął się Piotr Milczarek, scenografię stworzyła Katarzyna Szadkowska a funkcję reżysera objęła Anna Sobkowicz Folle, która prowadziła także niedzielną imprezę. Wszystkie te elementy złożyły się na fantastyczny występ, który bardzo spodobał się publiczność a występująca w nim młodzież została nagrodzona licznymi owacjami.

Rozgrzana widownia nie miała chwili wytchnienia, gdyż Plac Kościuszki opanowany został przez zespoły taneczne. Od godziny 16.20 do godziny 20.00 do tańca zachęcali tancerze z grup: Stereo, Abstrakt, DNA. Swoich sił można było także spróbować w pokazie Zumby, który dodał wiele energii i radości wszystkim obecnym na placu.

Przedostatnim punktem jakże rozśpiewanej niedzieli był występ Sochaczewskiej Orkiestry Dętej, która niedawno wróciła z Festiwalu Orkiestr w Darłówku i już rozpoczęła przygotowania do przyszłorocznych występów w Bułgarii. Na zakończenie na scenie pojawił się Marcin Stencel, młody sochaczewski artysta który swoim występem przekazał wiele pozytywnych wibracji  oraz undergroudowych doznań.

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, iż Marcin wystąpił z brązowym medalem na szyi, który dzień wcześniej wywalczył z kolegami z Rugby Club Orkan Sochaczew podczas Mistrzostw Polski w olimpijskiej odmianie rugby 7, które odbyły się w naszym mieście.

Pomiędzy występami artystów swoje konkursy i zabawy dla widzów organizowali przedstawiciele Radia Fama. Tutaj nie było wygranych i przegranych a każdy z uczestników otrzymywał upominek.

Przez cały dzień w ramach akcji Lato z szachami, prowadzonej przez Klub Nauczyciela, mistrz tej gry Stanisław Osiecki brał udział w symultanie. Tej niedzieli można było oglądać również prace wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie, artystów, plastyków związanych z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Sochaczewie, zapoznać się z ofertą MOK-u oraz wesprzeć swoim podpisem obywatelską akcję "Stawka większa niż 8 MLD!", która ma na celu zwiększyć subwencję dla gmin z budżetu centralnego.

 

Już dzisiaj zapraszamy na ostatni weekend Sochaczewskiego Lata. W najbliższą sobotę odbędzie się II piknik  historyczny VII wieków Sochaczewa a w niedzielę impreza pod nazwą Pasjonaci Chopina.

 

 

Grupa taneczna "STEREO" działa w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Żeromskiego 8 i funkcjonuje od września 2010 roku, a jej instruktorem jest Ewelina Rożnowska, długoletnia tancerka zespołu tanecznego "Abstrakt" oraz Studia Tańca D.N.A. Zespół cieszy się dużą popularnością i już po tak krótkim czasie odnosi pierwsze sukcesy.

 

DNA - nazwę zespołu wymyśliła jedna z koleżanek p.Ewy Osińskiej i oczywiście od razu się przyjęła. Jak mówi sama Pani instruktor: Każdy z nas w tym niezwykłym kodzie genetycznym D.N.A. posiada  coś swoistego, innego, a zarazem oryginalnego. My zbieramy to w jedną całość i dzięki temu tworzymy choreografię, która jest pełnią nas. Prześwietlają nam dwa cele: stworzenie dynamicznej i nowoczesnej grupy tanecznej oraz poszukiwanie różnorodnych stylów i metod w tańcu, niekiedy nowatorskich, a także ich mieszanin. Co tańczymy? Tańczymy różne style taneczne ( funky, hip-hop, show-dance) tańczymy to co czujemy.. D.N.A oferuje również oprawę różnych imprez okolicznościowych i estradowych. Zapraszamy do współpracy.

 

ABSTRAKT - zespół powstał w 1991 r. w Sochaczewie. Założycielem była p.Celina Osiecka. Na początku swojej działalności nosił nazwę ,,ASTRY. Zespół prowadzi edukację taneczną obejmującą różne techniki i style disco dance, disco Freestyle, hip-hop, Jazz, modern, contemporary dance oraz taniec klasyczny. Główną częścią działalności zespołu jest uczestnictwo w licznych festiwalach, przeglądach , zawodach i mistrzostwach. ,,Abstrakt od wielu lat zdobywa liczne nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądach tańca oraz na zwodach rangi mistrzowskiej lub pucharowej, zespół jest wielokrotnym Mistrzem Polski i Świata w tańcach solowych, duetach, mini formacjach i formacjach. Abstrakt pod opieką trenera Moniki Osieckiej-Jaworskiej przygotował program Balli di Gruppo - Lets Dance & be fit!. Balli di Gruppo inaczej taniec grupowy, to forma zabawy, gdzie prowadzący pokazują widowni proste kroki taneczne zaczerpnięte z różnych form tanecznych, tworząc jeden wspólny układ. W odróżnieni od Zumby nie zawiera elementu fitness. Liczy się tylko muzyka i dobra zabawa taneczna!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy