Związek Emerytów zwycięzcą Olimpiady Seniorów

Zawody skończone, nagrody rozdane

A teraz spokojnie wracajmy do zajęć

Naszym władzom miasta dziękujemy pięknie

Impreza udana, prosimy o więcej.

 

Tym tekstem, samodzielnie ułożonym i odśpiewanym przez seniorów ze Stowarzyszenia "Włókienko" zakończyła się I Sochaczewska Olimpiada Seniorów.

Impreza udana, bo wzięło w nim udział wiele fantastycznych osób. Choć nie obyło się bez pewnych niedociągnięć, za które oczywiście przepraszamy, Olimpiada zakończyła się pełnym sukcesem. Zorganizowaliśmy taką zabawę po raz pierwszy, kolejne na pewno będą coraz lepsze. 

W naszej sportowej rywalizacji i zabawie wzięli udział  seniorzy ze Stowarzyszenia Włókienko, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Boryszewie oraz pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Sochaczewie. 

Memoriada, origami, warcaby, kokurencje sprawnościowe i udzielanie pierwszej pomocy to konkurencje, w których rywalizowali nasi seniorzy w środę  22 października w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kusocińskiego 2. 

I Sochaczewska Olimpiada Seniorów o Puchar Burmistrza Sochaczewa to okazja do integracji, sportowej rywalizacji i rozrywka dla umysłu.

Konkurencje sprawnościowe - strzały na bramkę,rzuty do celu, rzuty do kosza,  "wieszanie prania" i slalom z hula hop rozpoczęły rywalizację drużyn. 

W międzyczasie rozgrywał się turniej warcabowy, nad którym czuwała pani Marzena Kacprzak. W turnieju zwyciężył pan Zbigniew Sykurski z DDPS , na drugim miejscu była pani Alicja Dmoch z DDPS , trzecie miejsce zajęła pani Jadwiga Gradzińska z  Włókienka, a tuż za podium pani Alicja Grochodzka. 

Przesympatyczna pani Zofia Szydełko wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 poprowadziła mini warsztaty origami. Tej konkurencji seniorzy obawiali się najbardziej, ale po obejrzeniu prac,  prezentowanych przez panią Zofię, z ochotą uczyli się wykonywać m.in.serca z papieru.

Kolejną konkurencją była memoriada , konkurencja z zadaniami logicznymi ,  polegająca na m.in. uzupełnieniu hymnu czy przysłów. W tej rywalizacji bezapelacyjnie zwyciężył Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Boryszewie, na drugim miejscu był Dzienny Dom Pomocy Społecznej , trzecią lokatę zdobyło Stowarzyszenie "Włókienko". 

Tak również wyglądała ostateczna klasyfikacja olimpiady. Zwycięzcą I Sochaczewskiej Olimpiady Seniorów o Puchar Burmistrza Sochaczewa został Związek Emerytów , Rencistów i Inwalidów z Boryszewa. 

Nasi uczestnicy nagrodzeni zostali pucharami ufundowanymi przez Burmistrza Sochaczewa Piotra Osieckiego. Otrzymali również nagrody rzeczowe, ufundowane przez naszych sponsorów: kwiaciarnię Nerina pani Małgorzaty Oziemek i Gust upominki p. Łucji Turczyńskiej oraz MOSiR Sochaczew. Wszyscy uczestnicy otrzymali również skromne certyfikaty - podziękowania za udział w imprezie. 

Wśród biorących udział w olimpiadzie seniorów wyróżniliśmy także indywidualne osoby, które otrzymały nagrody specjalne.

 

Byli to: 

ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Boryszewa : 

pani Maria Sadowska

pan Kazimierz Kamiński

 

z Dziennego Domu Pomocy Społecznej 

pani Maria Brzezińska

pan Zbigniew Ukleja

 

ze Stowarzyszenia "Włókienko"

pani Stefania Serdacka

pan Tadeusz Groźniak

Na zakończenie rywalizacji mali ratownicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowali pokaz pomocy przedmedycznej, pięknie udzielali instrukcji, jak należy reagować w skrajnych przypadkach, a nasi seniorzy próbowali  własnych sił w udzielaniu pomocy. 

Przez całą imprezę , dzięki uprzejmości pana Wójta Mirosława Orlińskiego, towarzyszył nam zespół Sezam w składzie pan Krzysztof Podczaski i pan Andrzej Bac, który przygrywał naszym gościom. A można było i posłuchać i potańczyć przy pięknych melodiach. 

Nasi seniorzy, a w szczególności panie, mogli skorzystać również z porad kosmetyczych, których udzielała pani Beata Woźniak z firmy Avon. Opiekę medyczną nad impezą sprawowała pani Małgosia Michalczewska, która także sprawdzała seniorom ciśnienie oraz udzielała porad zdrowotnych. 

Słodki poczęstunek dla naszych uczestników dzięki Cukierni Lukrecja pana Dariusza Makowskiego i firmie Mars Polska serwowali uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza pod opieką pani Lidii Pojawa. Ciepłe danie ufundowała firma Mars Polska , a przygotowała Osada Puszczańska pana Macieja Brażuka. 

Nasze drużyny otrzymały również puchary kibica, za wspieranie swoich zawodników w rywalizacji. Prym wiódł tu zdecydowanie Dzienny Dom Pomocy Społecznej z pięknymi transparentami i hasłami. Puchary kibica ufundował Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Mieczysław Głuchowski , który wraz z panem Markiem Fergińskim - Zastępcą Burmistrza Sochaczewa otworzył naszą I Olimpiadę Seniorów. 

Puchary i nagrody dla  zawodników wręczała pani Joanna Kamińska - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia oraz pani Anna Ulicka - Zastępca Dyrektora MOSiR, która też towarzyszyła seniorom przez całą imprezę i wspierała jej organizację, za co jej bardzo dziękuję. Dziękuję również pani Marzenie Kacprzak,  Magdzie Gałaj i Ani Szymańskiej za pomoc w organizacji imprezy. 

Przede wszystkim serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w I Olimpiadzie Seniorów. Jesteście Państwo fantastycznymi ludźmi i mamy nadzieję, że będziemy się częściej spotykać na tego typu zabawach. Wiele się nauczyliśmy w ciągu tych paru wspólnych godzin, a nasza olimpiada była szczególną okazją do integracji kilku pokoleń.

Dziękujemy naszym sponsorom, bo bez nich nie bylibyśmy w stanie zorganizować imprezy na taką skalę. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wspierały nas w jej organizacji:

- Pan Piotr Osiecki - Burmistrz Sochaczewa

- pan Mirosław Orliński - Wójt Gminy Sochaczew

- pan Mieczysław Głuchowski - Dyrektor MOSiR

- pani Anna Ulicka - Zastępca Dyrektora MOSiR 

- Firma Mars Polska - pani Beata Brymora

- Cukiernia Lukrecja - pan Dariusz Makowski

- Osada Puszczańska - pan Maciej Brażuk

- pani Agata Kalińska - dyrektor Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych

- pan Krzysztof Werłaty - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 i pani Zofia Szydełko i Mali Ratownicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie

- pani Hanna Bonecka - dyrektor ZS im. J. Iwaszkieiwcza i pani Lidia Pojawa i uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza 

- pani Marzena Kacprzak - kierownik obiektów sportowych

- pan Paweł Krasucki - kierownik obiektów sportowych

- pani Anna Szymańska - MOSiR

- pani Magdalena Gałaj - MOSiR

- pani Małgorzata Oziemek - kwiaciarnia Nerina

- pani Łucja Turczyńska - Gust upominki

- pani Małgorzata Michalczewska - pomoc medyczna

- pani Beata Woźniak - firma Avon

- pan Krzysztof Podczaski i pan Andrzej Bac - zespół Sezam

- pani Jola Kacprzak, pan Stanisław Ostrowski, pan Piotr Bryszewski, pan Andrzej Pasiński, pani Genowefa Wołek - MOSiR Sochaczew.

 

Renata Kubik. MOSiR Sochaczew

 

fot.

M. Frankowski "Ziemia Sochaczewska"

MOSiR Sochaczew

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy