ZWiK proponuje - znajdź firmę i zapłać za wywóz gabarytów

/ 8 komentarzy
Zdjęcia i foto: ZWiK proponuje - znajdź firmę i zapłać za wywóz gabarytów Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Podczas majowej sesji rady miasta padło pytanie dotyczące możliwości organizacji odpłatnego wywozu odpadów wielkogabarytowych z posesji czy też mieszkań przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Niestety burmistrz nie udzielił pozytywnej odpowiedzi. Pojawił się natomiast inny pomysł.


Wywóz odpadów wielkogabarytowych z terenu miasta to usługa z której bardzo chętnie korzystali mieszkańcy miasta. Niestety w roku 2020 ratusz zrezygnował ze świadczenia takiej usługi. Mieszkańcy muszą sami wywieźć rzeczy takie jak stare meble czy odpady poremontowe z gospodarstw domowych do punktu PSZOK, który będzie się mieścił przy al. 600-lecia. Dla osób, które nie mają dużych aut (lub z hakiem holowniczym), są samotne, seniorów, bądź najzwyczajniej nie stać ich na wynajem aut będzie to spory problem. 


ZWiK ma pomysł jak pomóc. Przynajmniej tym, którzy będą w stanie zapłacić za usługę transportu gabarytów oraz oczywiście zniesienie i dostarczenie do PSZOK danej rzeczy.  


Zakład Wodociągów i Kanalizacji proponuje, że każdy kto ma firmę świadczącą usługi przewozu będzie mógł umieścić swoje dane na stronie ZWiK w celach reklamowych.


- Zachęcamy osoby prowadzące działalność gospodarczą, które dysponują busami lub samochodami z przyczepkami, by przesyłały nam mailem swój numer telefonu. Podamy na stronie internetowej ZWiK zebrane numery i każdy mieszkaniec, który nie ma własnego transportu, będzie mógł skorzystać z usług tych prywatnych przewoźników. Oczywiście sam będzie uzgadniał termin, stawkę, wszystkie inne warunki. Naszą rolą będzie jedynie ułatwienie kontaktu, co chętnie zrobimy – mówi Magdalena Kaczorowska.


Źródło - UM Sochaczew.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

RouterRouter
0
zwik ma pomysły ale nie dla siebie,a czemu jako zakład mający busy i auto ciężarowe nie może swiadczyć usługi dowozu.Przynajmniej porżadek by był . (2020-05-18 20:13)
maqrtamaqrta
0
Zapłać dwa razy za śmieci. Świetny pomysł. Coraz drożej i coraz gorzej. (2020-05-19 06:03)
NovJanNovJan
0
"Dla osób, które nie mają dużych aut (lub z hakiem holowniczym), są samotne, seniorów, bądź najzwyczajniej nie stać ich na wynajem aut będzie to spory problem"a jaki pomysł ma ZWiK dla tych których po prostu na to nie stać?

kto w tym posranym(łagodniej tego nie da sie ując) ZWiKu to wymyśla?

kogo jest stać to sam sobie znajdzie firme bez pomocy smiesznej platformy ZWiK - kurde zrobcie jeszcze portal randkowy na stronie oraz koniecznie horoskop.Panie Osiecki , ogarnij sie bo odpłynął pan(razem ze swoją śmieszną świtą doradców od siedmiu boleści) juz totalnie w tej swojej bucie i ignorancji mieszkanców miasta.dzieki pana poronionym pomysłom okoliczne lasy beda sie zapełniać śmieciami.ale tak to jest jak w kasie pustka bo tak sie zarzadza majątkiem miejskim ze nawet na maseczki dla mieszkańców nie było pieniedzy - żenada...

kto przejadł pieniadze przeznaczone na inprezy które z powodu COVID 19 sie nie odbyły - co sie stało z tymi pieniedzmi?

ZKM ograniczył znacząco kursowania autobusów - przeciez tu tez powinny być jakieś oszczedności - gdzie one są? (2020-05-19 07:24)
okooko
0
Jaja jak berety co się dzieje, tym powinna się zająć Najwyższa Izba Kontroli, robią z zami co chcą, cena do góry jakość w dół... Dlaczego za jeden kartonik po mleku połacimy razy 4 (czterosobowa rodzina) MASAKRA. Może trzeba jakiś pozew zbiorowy złożyć, jest jakiś prawnik? (2020-05-19 07:39)
dragon36dragon36
0
NovJan bardzo ladnie i mądrze zarazem napisane,jeszcze by mozna dołozyć ciekawych rzeczy ale może póżniej. (2020-05-19 13:41)
wbienkowbienko
0
Imposybilizm1 urzędowy monowładzy.

Obywatelu zrób sobie dobrze sam2.

Wracamy do PRL więc potrzebna jest gabarytowa spółdzielnia Samopomoc Chłopska.

Czy towarzysz, który to wymyślił wziął premię z pomysł racjonalizatorski?1 - słowo, które wypromował wódz obecnej bolszewii do krytyki poprzedników. Oczywiście w kontekście filozoficznego dylematu wodza o kolorach (białe-czarne) wyraz ten ma znaczenie odwrócone.

2 - kabaret OTTO(2020-05-19 15:30)
Mecenas39Mecenas39
0
No to są qrva jakieś jaja. Wielkanoc już była!!! Ciekawe co jeszcze wymyślą. Dobre pytanie zadał "NovJan" to gdzie się podziały NASZE pieniądze. Za śmieci gabarytowe na PSZOK-u też będziemy płacić ,myślę że to kwestja czasu . (2020-05-19 21:55)
RouterRouter
0
czy ten pszok to jest spółka zwik -partner?bo po wystroju tak wygląda. (2020-05-20 20:56)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy