Zwolnienia grupowe w Sochaczewie - sprawdź w jakich firmach będą redukcje etatów

/ 8 komentarzy
Zdjęcia i foto: Zwolnienia grupowe w Sochaczewie - sprawdź w jakich firmach będą redukcje etatów Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Dwie firmy z terenu Sochaczewa musiały zmierzyć się ze zwolnieniami grupowymi. Pierwsza działa w sektorze firm krawieckich, kolejna to Tesco. 

Przepisy ogólne mówią, iż w ramach tego rodzaju zwolnień przysługuje odprawa pieniężna w wysokości dostosowanej do długości pracy danego pracownika. Jeśli było to mniej niż dwa lata to pracownik może liczyć na wysokość jednomiesięcznego wynagrodzenia; od 2 do 8 lat jest to kwota równa dwumiesięcznemu wynagrodzeniu oraz kwota kwartalnego wynagrodzenia, jeśli dana osoba była zatrudniona ponad 8 lat. 

O tym jak będzie wyglądała na naszym terenie decydują wewnętrzne ustalenia każdej z firm. 


AKTUALIZACJA 

Jak podaje dział prasowy firmy TESCO:

Zwolnienia grupowe dotyczące tej właśnie lokalizacji ogłaszane były w październiku minionego roku. O naszych planach informowaliśmy m.in. Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie. Pracownicy, których dotyczył proces, otrzymali wypowiedzenia umów jeszcze w listopadzie minionego roku.

Nie planujemy aktualnie zmian w centrum w Teresinie – podobnie zresztą jak w sklepie w Sochaczewie – które wiązałyby się z kolejną redukcją etatów.  


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

krisdkrisd
+3
Niech dalej ograniczają handel w niedzielę... Tesco pierwsze, kto następny? (2020-01-15 13:23)
robroyrobroy
0
@kirsd -to nie jest skutkiem ograniczenia handlu w niedzielę (2020-01-15 17:52)
linulinu
0
jak coś, szukam mechaników maszyn, do producji :-) (2020-01-15 19:25)
JelczJelcz
0
Gówno prawda co piszecie jak kiedys Tesco miało ceny w miare to wszyscy i duzo promocij to wszyscy walili do Tesco. I Tak bylo tez u nas w Sochaczewie ze w Tesco kolejki do kas masakra. No ale jak Angliki zobaczyli jak mozna zarobic i jak bydło leci na zakupy to dawaj i dawaj ceny do góry...A za płotem Carrefour ledwo zipiał. I skonczylo sie w Tesco coraz mniej promocij , oszukiwanie klientów na cenach co sam sie nadziałem i skonczylo sie takà politykę prowadzili wszedzie.. I maja za swoje ludzie przeszli tam gdzie taniej....Tak jak i u nas . Carrefour zaczol dbać o klientów duzo promcij .w tej chwili w Carrefour w Sochaczewie tyle ludzi ze masakra wszyscy jezdza do Carrefoura tak jak i ja...Tesco to juz przegralo ta bitwę o klienta ktos dał dupy tam wysoko..Dla mnie osobiscie niech to zamkna a sklep duzy przestronny niech otworza Auchan albo coś w podobie . (2020-01-15 21:16)
krisdkrisd
0
@robroy: dlaczego tak twierdzisz?

https://gs24.pl/tesco-pod-kreska-gigant-zniknie-z-polski-siec-wykancza-polskie-prawo-to-juz-koniec-popularnych-hipermarketow/ar/c3-13563584

To dopiero początek. Niedługo dużo więcej pracowników handlu będzie mogło spędzać czas ze swoimi rodzinami nie tylko w niedzielę ale cały tydzień.@Jelcz: sprawa nie dotyczy jedynie Sochaczewa. Tesco ma kłopoty w całej Polsce. (2020-01-16 10:07)
krisdkrisd
0
KoliberKoliber
-2
@krisd nie chcę cię obrażać ale czy potrafisz czytać ze zrozumieniem? Podajesz artykuły które zakaz handlu określają jako jedną z przyczyn a nie podstawową, które mówią że tendencja zamykania sklepów trwa od lat i tak dalej i tak dalej... przeczytaj proszę cały przytaczany przez ciebie artykuł zrób analizę na papierze i dopiero wyciągnij wnioski skoro jest trudność ze zrobieniem tego w pamięci... (2020-01-17 14:07)
HaftHaft
0
Jeżeli kto czyta ten artykuł z tej firmy działającej w branży "krawieckiej' to zatrudnię doświadczonego hafciarza - jeżeli takowy w tej firmie jest/był. Miejsce pracy Grodzisk Mazowiecki, a za rok na miejscu w Sochaczewie.

Haft Design.... (2020-01-19 08:07)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy