Zaloguj się do konta

Zwozili śmieci i zakopywali je w ziemi

Redakcja
2020-05-30
Kradzieże, oszustwa, korupcja

Teresińscy policjanci otrzymali informację o wyrzucaniu śmieci na niegrodzonym terenie. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie zastali dwie ciężarówki wypełnione odpadami. 

Przybyli na miejsce policjanci zauważyli dwa samochody ciężarowe wypełnione różnego rodzaju odpadami. Wśród nich znajdowały się m.in. folie i opony. Jak się okazało część tych śmieci została już wcześniej zakopana.

Jak informuje KPP w Sochaczewie:

- Policjanci zatrzymali trzy osoby, w tym kierowców, którzy dodatkowo nie posiadali wymaganych dokumentów w związku z wykonywanym transportem drogowym, a pojazdy nie posiadały odpowiednich oznaczeń do przewozu odpadów. Po wykonaniu czynności procesowych zostali zwolnieni. 

Funkcjonariusze dotarli i zatrzymali mężczyznę pochodzącego z ościennego powiatu, który mógł mieć związek z transportem odpadów do gminy Teresin. W trakcie przeszukania, policjanci znaleźli w jego torbie portfel, w którym były środki psychoaktywne. Zostały zabezpieczone i przesłane do szczegółowych badań. Policjanci podejrzewają, że jest to LSD i MDMA. 

W miejscu, gdzie zostały ujawnione odpady oprócz policjantów pracował również prokurator, a także pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Płocka. Pobrane próbki zostaną poddane dokładnej analizie i po uzyskaniu opinii biegłego zostanie podjęta decyzja co do kwalifikacji prawnej. 


źródło, zdj. KPP Sochaczew

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc