Zwycięzcy konkursu plastycznego "MAM PRAWO"

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zwycięzcy konkursu plastycznego "MAM PRAWO" Wystawy, projekty sochaczew

W dniu 22 września 2019 r. na terenie za Bazyliką w Niepokalanowie odbył się niezwykły piknik promujący rodzicielstwo zastępcze pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”. Obok szeregu atrakcji dla dużych i małych jego najważniejszym punktem było rodzicielstwo zastępcze, które staraliśmy się promować w kontekście praw dziecka. Dlatego też obok rozdawanych rodzicom materiałów informacyjnych, dzieciom daliśmy możliwość artystycznego wyrażenia swoich refleksji na temat ich praw, w ramach konkursu plastycznego ”MAM PRAWO”. Byliśmy zaskoczeni i poruszeni pomysłowością dzieci i ich świadomością w zakresie przysługujących im praw.

Pierwsze miejsce zajęła praca obrazująca prawo do głosu autorstwa Marysi Grodzkiej, drugie miejsce – praca o prawie do swojego miejsca Julii Klatt, a trzecie miejsce – praca prezentująca prawo do zabawy Krystiana Sockiego. Wyróżnienia otrzymali również Felicja Tupczyńska i Dominik Tupczyński, Paulina Paciorek i Julia Zakrzewska.  Nagrodzeni młodzi artyści otrzymali nagrody w postaci atrakcyjnych gier, a wszyscy uczestnicy konkursu drobne upominki.

Jeżeli ktoś z Was poczuje chęć zostania rodziną zastępczą lub chęć pomocy w innej formie, to zapraszamy do kontaktu z nami, a ponadto już w dniu 21 października 2019 r. w godzinach od 16.00- 18.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ul. Piłsudskiego 65 w Sochaczewie organizujemy wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie DZIEŃ OTWARTY RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO, na którym będzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące pieczy zastępczej i innych form pomocy potrzebującym dzieciom, poznać rodziny zastępcze i posłuchać ich historii oraz porozmawiać o prawach dziecka.

Piknik został zorganizowany w ramach projektu „Bądź nadzieja na miłość” dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Rozwoju Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy