Zwycięskie zakończenie rundy

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zwycięskie zakończenie rundy Tenis stołowy sochaczew
+2

Ostatnimi rywalkami podopiecznych Bronisława Gawrylczyka w pierwszej rundzie Ekstraklasy były tenisistki stołowe z Nadarzyna. „Od zawsze” mecze derbowe o prymat na Mazowszu miały swoją dramaturgię. Tym razem było inaczej. SKTS z roli faworytek wywiązał się doskonale.

W pierwszej grze Irina Ciobanu bez najmniejszych problemów ograła byłą zawodniczkę naszego klubu Julię Ślązak. Rumunka przy stole poruszała się z kocią lekkością. Grała z zabójczą precyzją i liczyć teraz tylko trzeba, że w Nowym Roku swojej doskonałej formy nie straci. Jeżeli tak się stanie, to raczej medal dla „sochaczewianek” będzie murowany.

W drugim pojedynku Magdalena Sikorska wygrała z Pauliną Krzysiek. Po raz pierwszy widziałem tak skupioną naszą zawodniczkę. Dwa pierwsze sety bez zarzutu. W trzecim z Magdy wyszła zmienność kobieca. Na chwilę zapomniała jak się zdobywa punkty i przegrała seta trzeciego. Na szczęście w czwartym po raz kolejny się zmieniła i dokonała dzieła zniszczenia.

W trzecim i jak się okazało ostatnim pojedynku meczu do stołu podeszły Daria Łuczakowska i Katarzyna Ślifirczyk. Daria ponownie zagrała bardzo elegancko nawet na chwilę nie zapominając o dobrych manierach. Bez zbędnych gestów wygrała pierwszego seta pomimo że przegrywała już 8:10. W dwóch kolejnych także była lepsza od swojej przeciwniczki. SKTS wygrał ostatni tegoroczny mecz 3:0 i aktualnie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Może je stracić na rzecz wrocławskich Akademiczek, którym pozostał do rozegrania zaległy mecz z Bebetto Częstochowa.

Grę naszych pań w pierwszej rundzie należy ocenić bardzo dobrze SKTS wygrał siedem meczów. Przegrał tylko dwa (po 2:3) z KTS Tarnobrzeg oraz AZS UE Wrocław. Spora przewaga nad piatą drużyną w tabeli daje prawie pewność awansu do strefy medalowej. Oby tak było. Czego życzę świątecznie zawodniczkom oraz opiekunowi drużyny Bronisławowi Gawrylczykowi.

SKTS Sochaczew – GLKS Scania Nadarzyn 3:0

Irina Ciobanu – Julia Ślązak 3:0 (11-6, 11-8, 11-5)

Magdalena Sikorska – Paulina Krzysiek 3:1 (11-7, 11-1, 5-11, 11-6)

Daria Łuczakowska – Katarzyna Ślifirczyk 3:0 (12-10, 11-8, 11-8)