Zwycięstwo było bardzo blisko

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zwycięstwo było bardzo blisko Koszykówka sochaczew

W pierwszym meczu z żyrardowską drużyną, Basket przegrał różnicą prawie sześćdziesięciu punktów. Przed środowym meczem można było mieć obawy o wynik. Były jednak i marzenia o zwycięstwie.

Pierwsze minuty to gra punkt za punkt. Sochaczewianie nawet wyszli na prowadzenie (11:10) i przestali trafiać. Rywale mający w swoim składzie trzech niewielkich ale bardzo dynamicznych koszykarzy szybko odskoczyli na dziewięć punktów.

Początek drugiej kwarty też nie był udany. Goście w piątej minucie osiągnęli już nawet piętnaście oczek przewagi (18:33). Trener Adam Hilchen wziął czas, zmienił kilku zawodników i obraz gry się odmienił. Nasi koszykarze zaczęli odrabiać straty i prawie się im to udało. Na przerwę schodzili tylko z dwoma punktami straty.

Niestety odpoczynek rozkojarzył koszykarzy Basketu. Rywale zdobyli dwanaście punktów z rzędu i ponownie odskoczyli na bezpieczną przewagę, którą utrzymali do końca tej kwarty. Ostatnia część gry to ponownie skuteczna gra podopiecznych trenera Hilchena. Przez kilka minut zdominowali rywali i doprowadzili do wyniku 65:67. Niestety zaczęli się spieszyć. Do ich gry wdarła się przypadkowość i chaos. Żyrardowianie tylko na to czekali. Udało im się odskoczyć na kilka punktów i osiągniętą przewagę utrzymali do końcowej syreny.

Sochaczewianie schodzili z boiska bardzo smutni i zmęczeni. Dali przecież z siebie wszystko, a wygrać się nie udało. Bardzo dobrze zagrał w naszej drużynie Marcin Kubiak. Zadziwił skutecznością (27 punktów) oraz bardzo dobrą grą w obronie – cztery bloki, kilka przechwytów oraz sporo zbiórek. Niestety sam nie był w stanie wygrać meczu. Niestety zawiodła skuteczność. Fatalnie były wykonywane rzuty osobiste (14 celnych na 28 wykonanych) oraz „trójki” (tylko jedna celna).

Nie ma jednak co pękać. Najważniejsze, że widać postęp w grze naszej drużyny, która coraz częściej nawiązuje wyrównaną rywalizację z silniejszymi drużynami.

UKS Basket Sochaczew – UKS Trójka-OSiR Żyrardów 77:84 (16:25, 26:19, 13:21, 22:19)

Marcin Kubiak (27), Edward Hilchen (13), Mikołaj Racinowski (10), Mateusz Krzemiński (9), Mateusz Ficygowski (7), Kacper Kuczma (5), Marcin Kulisiewicz (2), Damian Pawłowski (2), Dominik Hołdak (2), Juliusz Hilchen, Bartosz Wasilewski, Oskar Orlicki