Zwycięzcy juniorzy, zwycięzcy seniorzy

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zwycięzcy juniorzy, zwycięzcy seniorzy Rugby sochaczew
+5

Miniona niedziela była bardzo radosna dla wszystkich fanów rugby w Sochaczewie. Na Maracanie nadal pozbawionej trybun rywalizowali juniorzy w pierwszym turnieju Grand Prix w Rugby 7. Pierwsze miejsce to duży sukces naszej drużyny, który został ciężko wywalczony. Doskonale spisali się także seniorzy. W wyjazdowym meczu pokonali Budowlanych Lublin i prawdopodobnie zapewnili sobie piąte miejsce w Ekstralidze.

Wróćmy jednak do juniorów. Eliminacje grupowe zakończyli na pierwszym miejscu. Bez problemów wygrali z BBRC Łódź oraz Budowlanymi Lublin. Ostatni mecz grupowy to dramatyczny bój z Pogonią Siedlce. Nasi rugbiści zakończyli go zwycięstwem i … w półfinale rozgromili Legię Warszawa.

Finał z Juvenią Kraków był dramatyczny. Po kilku pierwszych minutach sochaczewianie znaleźli się w rugbowym piekle. Przespali początek meczu. Wykorzystali ten fakt rywale i wyszli na prowadzenie 14:0. W ostatniej akcji przed przerwą Kacper Getka zmniejszył dystans do rywali o pięć punktów.

Podczas przerwy nasi rugbiści nadal byli w piekle. Motywacyjnym torturom poddał ich trener Jakub Seklecki. Podziałało. Orkan szybko przeszedł przez czyściec … by po ostatnim gwizdku znaleźć się w niebie. Jest zwycięstwo. Jest euforia. Jest tytuł MVP turnieju dla Igora Kocimskiego.

Złoty Orkan zaprezentował się w składzie: Kacper Getka, Kamil Miękus, Sebastian Kitliński, Przemysław Dobijański, Adam Szwarc, Igor Kocimski, Kamil Zieliński, Jan Mroziński, Ksawery Struss, Michał Szwarc, Patryk Romanowski, Kacper Wróbel oraz Jakub Seklecki (trener) i Jan Szwarc (kierownik drużyny).

Finał

Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 26:14 (5:14)

punkty: Kocimski (16), Romanowski (5), Getka (5)

Równie dobre wieści dotarły do Sochaczewa z Lublina. Mocno podbudowany bardzo dobrym meczem z Pogonią Siedlce Orkan ponownie wzniósł się na szczyty swoich możliwości i po dramatycznym meczu zwyciężyli. To dobry prognostyk przed ostatnią kolejką. W sobotę na Maracanie pojawią się rugbiści Ogniwa Sopot. To mocna ekipa walcząca w tym sezonie o medal ale … niespodzianka jest oczekiwana prawdopodobnie nie tylko przez kibiców rugby.

Mam nadzieję, że tym razem spiker zawodów będzie swoją pracę wykonywał zgodnie z obowiązującymi zasadami i nie przerodzi się ona w element kampanii podczas ciszy wyborczej.

Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 17:20 (7:10)

punkty: Michał Kępa (10), Marcin Krześniak (5), Violette Kolo (5)

skład: Markiewicz (Polakowski), Gadomski (Syperek), Jelia, Niemyjski, Poniatowski, Palasik, Vaha, Brażuk, Fursenko, Kępa, Mechecki, Budnik, Krześniak, Niemiec, Kolo