Biuro NIERUCHOMOŚCI24 oferuje Państwu gospodarstwo

Biuro NIERUCHOMOŚCI24 oferuje Państwu gospodarstwo na wsi, położone w gminie Bolimów, ok. 8 km od Bolimowa i ok. 11 km od Sochaczewa, na pograniczu województw łódzkiego i mazowieckiego.
Kilometr od rzeki Rawki. W rzece można łowić ryby a także korzystać z organizowanych tutaj spływów kajakowych.
Dla każdego kto lubi wodę może to być ciekawa opcja. W odległości ok. 2 km jest większy las, gdzie można zbierać grzyby i jagody. Dobre drogi umożliwiają długie wycieczki rowerowe.
Dom otoczony jest polami i łąkami. Najbliższe budynki to z jednej strony gospodarstwo rolne (ok. 100m. od domu), z drugiej – kilka innych domów (odl. ok. 60 m.) Jest więc zachowana pełna intymność i prywatność, zwłaszcza, że działkę porasta duża ilość drzew i krzewów, które dodatkowo izolują od otoczenia.
Dojazd na miejsce jest znakomity. Asfalt prowadzi pod samą bramę. Jest to droga gminna, którą jeździ bus szkolny, więc jest ona odśnieżana przez gminę, co stanowi dodatkowy atut. Mieszkając tam w czasie zimy wystarczy odśnieżyć podjazd na własnym podwórku. Do innych miejscowości prowadzą wygodne drogi asfaltowe które są w dobrym stanie, a do Warszawy lub Łodzi – autostrada A2. Dojazd na miejsce z Warszawy trwa ok. godziny i jest naprawdę komfortowy.Dodatkowo do wsi, w której położone jest gospodarstwo, można dojechać autobusem (2x dziennie zatrzymuje się ok. 50 m. od domu!) lub pociągiem (stacja jest ok. 1,5 km od domu), więc komunikacja jest bez zarzutu, co na wsi często stanowi problem. W razie braku samochodu można bez problemu dotrzeć na miejsce.
We wsi znajduje się sklep (art. spożywcze i przemysłowe), większe sklepy są w Bolimowie a na duże zakupy można pojechać do Sochaczewa, co zajmuje kwadrans. W Sochaczewie są supermarkety, market budowlany, banki i cała miejska infrastruktura.
Dom został zbudowany w latach ’60. Jest wykonany z cegły. Ma dwa duże pokoje, kuchnię i miejsce na łazienkę. Atutem jest rozkład pomieszczeń i umiejscowienie komina, który znajduje się w środku budynku. Umożliwia to bardzo łatwą instalację kominka który ogrzeje cały dom. W tym przypadku jako wspomaganie, wystarczy tani w montażu obieg gorącego powietrza. Dzięki takiemu położeniu komina można też dowolnie zaaranżować pomieszczenia i np. urządzić kuchnię w dowolnym z nich.
W domu jest bieżąca woda doprowadzona wodociągiem przez gminę. Jest też oczywiście prąd oraz możliwość podłączenia tzw. siły, czyli prądu o większym napięciu (np. do napędzania maszyn budowlanych w czasie remontu).
Istnieje możliwość zagospodarowania strychu i zamienienia go w pomieszczenia mieszkalne. W tej chwili jest to otwarta przestrzeń, ale da się tam zrobić dwie sypialnie.
Dom ma grube (ok. 45 cm) ściany z cegły, jest w związku z tym chłodny latem, a ciepły zimą, nawet w tej chwili, kiedy nie ma dodatkowej izolacji termicznej. Po założeniu izolacji jego ogrzanie za pomocą tylko kominka będzie naprawdę tanie i bezproblemowe. Dom wymaga gruntownego remontu, jest jednak w stanie na tyle dobrym, że można robić to stopniowo, traktując go najpierw jako dom letni a potem – po założeniu ogrzewania – całoroczny. W tej chwili do pilnej wymiany są okna oraz podłoga w jednym z pokojów. Pod podłogą są solidne, drewniane legary oraz betonowy fundament. Można to zrobić niewielkim kosztem.W kuchni znajduje się piecyk/kuchenka, tzw. westfalka, która działa bez zarzutu, można na niej gotować oraz – w chłodne dni – ogrzać nią co najmniej jedno pomieszczenie.
W tej chwili nie ma prysznica ani toalety, problem ten został rozwiązany tymczasowo. Używam prysznica turystycznego oraz tzw. toalety kompostującej (suchej), która jest higieniczna, bezproblemowa w obsłudze i sprawuje się lepiej niż typowe wiejskie wychodki. Coraz więcej osób mieszkających blisko natury używa takich toalet w domach. Oczywiście takie czynności jak mycie rąk, naczyń, czy nabieranie wody do prysznica, nie stanowią problemu, ponieważ w domu jest bieżąca woda i normalny zlew. Nie ma kanalizacji, jest małe szambo. Zamiast tego, w przyszłości można założyć przydomową oczyszczalnię ścieków. Na terenie posesji znajduje się także stara studnia, w której jest woda, wymaga ona jednak wyczyszczenia.
Dom po remoncie będzie tani w utrzymaniu i wygodny w użytkowaniu. Jest tam tyle miejsca ile potrzeba dla 3 – 4 osób a jednocześnie budynek stanowi zwartą bryłę bez zbędnych pomieszczeń, ciągów komunikacyjnych, co minimalizuje ucieczki ciepła. Jedna ściana nie ma okien, można więc dobudować dodatkowe pomieszczenie lub garaż.
Całość jest na planie zbliżonym do kwadratu. Działka na której stoi dom ma charakter budowlany. Można więc dodatkowo postawić np. garaż, lub bez problemu rozbudować dom.
Na działce znajdują się także cztery inne budynki:
– Dawna obora – solidny, murowany budynek z kamienia i cegły, o powierzchni ok. 60m + poddasze. Jest to idealne miejsce na garaż, warsztat, domową siłownię czy magazyn narzędzi. Budynek pomieści wszystkie wymienione zastosowania. Do obory przylega naziemna piwniczka, której strop przykryty jest warstwą ziemi. Nawet w upalne dni panuje tam chłód, można więc przechowywać prowiant, nie mając lodówki.
Obora wymaga przede wszystkim dokładnego oczyszczenia, umycia elewacji i zrobienia podłogi. Budynek jest jednak na tyle solidny, że da się przekształcić nawet na cele mieszkaniowe.
– Stodoła – duża, drewniana stodoła z niepowtarzalnym klimatem. Budynek można zostawić lub rozebrać. Stanie się wówczas źródłem dużej ilości pięknego, starego drewna, z którego można wykonać podłogi w domu lub meble! Ja, mimo, że miałem kupca na tę stodołę, nie zdecydowałem się na rozbiórkę – budynek jest niesamowity, ma klimat dawnej wsi, specyficzny zapach itd.

Na działce rośnie kilkadziesiąt drzew różnego typu. W rogu podwórza przede wszystkim duża, ładna topola. Poza tym śliwki, jabłonka, wierzba, kilka krzewów czarnego bzu.Ziemia na działce jest bardzo urodzajna, stąd ogromne ilości pokrzyw, mniszka lekarskiego i innych ziół, które trzeba regularnie kosić. Jeśli kogoś interesuje ich zastosowanie kulinarne, będzie miał niewyczerpane źródło ziół na sałatki i herbaty. Jeśli nie – będzie to źródło dużych ilości kompostu do ogródka.
Miejsce to jest wręcz stworzone do przydomowej hodowli warzyw i owoców. Ziemia jest czarna, nie wymaga nawożenia, wszystko rośnie bardzo intensywnie. Jeśli tylko rośliny otrzymałyby jakąś opiekę ogrodnika, działka byłaby w stanie wyżywić rodzinę, zwłaszcza, że w skład posesji wchodzi dodatkowo 3 tys. metrów ziemi rolnej, przylegającej do działki budowlanej. Można urządzić tam hodowlę warzyw, owoców, założyć sad, lub przeznaczyć tę dużą przestrzeń na rekreację. Na 3 tys. metrów można też utrzymać krowę, konia lub kilka kóz. Jest to więc teren dający duże możliwości komuś, kto chciałby uniezależnić się jeśli chodzi o żywność.
Zapraszamy do obejrzenia nieruchomości na żywo.
NIERUCHOMOŚCI24
Tel. 514577737
CENA 139 000,00 PLN
(do negocjacji)
kategoria
NIERUCHOMOŚCI
DOMY

rodzaj
DOMY SPRZEDAM
zamieszczono
2019-04-30
ogłoszenie nr
230039
wygasa
2019-05-30
Kontakt:
NIERUCHOMOŚCI24 Tel. 514577737

Napisz do właściciela
Pozostałe zdjęcia:


* To ogłoszenie ukaże się w bezpłatnej gazecie e-Sochaczew.pl EXTRA

Ilość osób zainteresowanych tym ogłoszeniem: 4396

Dodaj nowe zgłoś naruszenie Następne ogłoszenie

Redakcja e-Sochaczew.pl nie ingeruje w treści publikowanych ogłoszeń!