Dzielnice Sochaczewa - Karwowo

KARWOWO SOCHACZEW, gawłowska sochaczew, działki sochaczew rozlazłów Karwowo Sochaczew na tle innych dzielnic Sochaczewa wyróżnia się... krajobrazem. To zdecydowanie najmniej zurbanizowana część naszego miasta. Z tego powodu cieszy się zainteresowaniem amatorów życia blisko natury - domy jednorodzinne powstają tu jeden przy drugim. Najważniejszą ulicą wiodącą do Karwowa jest Gawłowska Sochaczew. Sprawdź, jak prezentuje się dzielnica Karwowo na łamach e-sochaczew.pl. Przejrzyj ogłoszenia działki Sochaczew Rozlazłów, Karwowo działki, Karwowo nieruchomości. Czytaj wątki na forum: parafia Sochaczew Karwowo, kościół Karwowo.


Karwowo, Gawłów, Rozlazłów albo swojsko "Praga", w zasadzie każda nazwa nadaje się do tytułowania tego rejonu, oddzielonego od centrum reszty miasta Bzurą. Praktycznie rzecz biorąc zaczynają się już tutaj pola i lasy, ale i tutaj, jak mocno się zachce, można zawsze coś ciekawego napotkać. Najbardziej charakterystycznym miejscem w tym rejonie jest szpital miejski. Budowali go chyba ze sto lat ale teraz jest niczego sobie budyneczek, największy i najnowocześniejszy w całym dawnym województwie (skierniewickim). Minus tylko jest taki, że karetki, aby dotrzeć do wypadku muszą robić niemały objazd gdyż do miasta droga prowadzi praktycznie tylko przez jeden most, nie licząc drugiego, który jest dopiero w Chodakowie. Potem muszą "wstrzelić się" w ruch na trasie poznańskiej, co jest nie lada wyczynem, z uwagi na korki. Dla mieszkańców tych okolic skrzyżowanie ulicy Gawłowskiej z trasą na Poznań oraz Płock to małe piekiełko. Wyjechać na most to inaczej wepchnąć się albo czekać na litość kierowców, którzy nas po prostu wpuszczą.

Widok z wieży kościoła św WawrzyńcaW każdym razie z centrum szybciej chyba można dotrzeć na Karwowo pieszo, co ułatwia "kładka", która wbrew swojej obiegowej nazwie jest solidnym mosteczkiem, na filarach którego miała w pierwotnych planach przebiegać nawet droga dla ruchu samochodowego. Skończyło się na chodniku i kilku grubych rurach, na których, jak głosi jeden z setek umieszczonych tam "markerem" napisów, między innymi "nie wolno bazgrać, mazać, pisać oraz czytać tego, co jest tam napisane". Stąd blisko już do lasu gawłowskiego, miejsca, w którym kończy się rzeczywistość a zaczyna mroczna kraina złudzeń i ciemności. Choć być może jest to tylko zwykły las :)Sochaczew w liczbach

Herb Sochaczewa, Miasto Sochaczew - herb

Dzielnice Sochaczewa

Boryszew Centrum Chodaków Karwowo Trojanów

Powiat Sochaczewski

logo powiatu sochaczewskiego

Gminy

Brochów Iłów Młodzieszyn Nowa Sucha Rybno Sochaczew Teresin