Reklama

Park Chopina już dostępny

27/12/2018 11:27

Przy zbiegu ulic Warszawskiej oraz Traugutta mieszkańcy już mogą cieszyć się z częściowo oddanego parku im. Chopina. 6 czerwca burmistrz Sochaczewa podpisał umowy z wykonawcami parku czyli firmą Ziel-Bud. Na tą inwestycję miasto przekazało 2.098.000 zł. 


Podczas remontu wykonano przebudowę sieci energetycznej w parku a także w rejonie ulicy Podzamcze i tu środki rada miasta przeznaczyła w kwocie 117.500 zł a jej wykonania podjęła się firma Millsen z Sochaczewa. Ta inwestycja to nowe oświetlenie parku, stylizowane na lampy naftowe. Przedsięwzięcia realizowane są przy wsparciu finansowemu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego oraz budżetu państwa. Prace miały potrwać do końca września bieżącego roku. 

Reklama


Najbardziej widocznymi zmianami jest nowy szalet jaki powstał w miejscu starego oraz oczyszczenie zieleni. Toaleta jest dostosowana do osób niepełnosprawnych a także opiekunów małych dzieci, gdyż znajduje się w niej przewijak dla niemowląt. W parku pojawiła się nowa nawierzchnia alejek spacerowych, nowe ławki, kosze na śmieci a także stojaki na rowery. 


Park jest również miejscem gdzie znajdowała się synagoga a jej pamięć ma być uwieczniona poprzez przestrzenny znak. Pomnik Chopina będzie doświetlany punktowymi lampami. 

Reklama


Prace w parku zostały zakończone ale to tylko część projektu. Podczas rewitalizacji powstaną nowe schody łączące park z ulica Podzamcze. Ta część remontu ma zakończyć się w marcu 2019 roku. 


Zdjęcie UM Sochaczew. 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    first-one 2018-12-31 08:34:40

    Miejskie szalety jakoś w innych miastach są normą i nie przypominają wylęgarni zarazy. A w Sochaczewie nie można? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    robroy 2018-12-30 11:28:27

    skorzystałem raz,przy jakiejś okazji z toytoyki stojącej przy zejściu do toru motocressowego (byłego już niestety),brudno,smierdząco i kilka buteleczek setkowych po wódce-kto pije w takim miejscu? a co dopiero jak elegancki szlet otworzą,ciepło,nie pada,brak obsługi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dragon36 2018-12-30 10:46:03

    Park bardzo ładny ,co do toalety to nie miejmy pretensji o czystośc sami o nią dbajmy .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości