Przy zbiegu ulic Warszawskiej oraz Traugutta mieszkańcy już mogą cieszyć się z częściowo oddanego parku im. Chopina. 6 czerwca burmistrz Sochaczewa podpisał umowy z wykonawcami parku czyli firmą Ziel-Bud. Na tą inwestycję miasto przekazało 2.098.000 zł.
Podczas remontu wykonano przebudowę sieci energetycznej w parku a także w rejonie ulicy Podzamcze i tu środki rada miasta przeznaczyła w kwocie 117.500 zł a jej wykonania podjęła się firma Millsen z Sochaczewa. Ta inwestycja to nowe oświetlenie parku, stylizowane na lampy naftowe. Przedsięwzięcia realizowane są przy wsparciu finansowemu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego oraz budżetu państwa. Prace miały potrwać do końca września bieżącego roku.
Najbardziej widocznymi zmianami jest nowy szalet jaki powstał w miejscu starego oraz oczyszczenie zieleni. Toaleta jest dostosowana do osób niepełnosprawnych a także opiekunów małych dzieci, gdyż znajduje się w niej przewijak dla niemowląt. W parku pojawiła się nowa nawierzchnia alejek spacerowych, nowe ławki, kosze na śmieci a także stojaki na rowery.
Park jest również miejscem gdzie znajdowała się synagoga a jej pamięć ma być uwieczniona poprzez przestrzenny znak. Pomnik Chopina będzie doświetlany punktowymi lampami.
Prace w parku zostały zakończone ale to tylko część projektu. Podczas rewitalizacji powstaną nowe schody łączące park z ulica Podzamcze. Ta część remontu ma zakończyć się w marcu 2019 roku.
Zdjęcie UM Sochaczew.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Miejskie szalety jakoś w innych miastach są normą i nie przypominają wylęgarni zarazy. A w Sochaczewie nie można?
skorzystałem raz,przy jakiejś okazji z toytoyki stojącej przy zejściu do toru motocressowego (byłego już niestety),brudno,smierdząco i kilka buteleczek setkowych po wódce-kto pije w takim miejscu? a co dopiero jak elegancki szlet otworzą,ciepło,nie pada,brak obsługi
Park bardzo ładny ,co do toalety to nie miejmy pretensji o czystośc sami o nią dbajmy .
@metasekwoja - mam nadzieję, że i tu również będzie czysto :)
"Odwiedziłam" miejski szalet w Radomu, który znajdował się w pieknym parku, a także np. w Rudzie Śląskiej. W żadnej nie pobiarano opłat, a mimo to były czyściutkie, pachnące środkami czyszczącymi, papieru też nie brakowało. Można. Nie prorokujmy więc że musi byc płatna, bo będzie brudna. Zdjęcie z parku urocze dzięki drzewom, które się zachowały. Jeden z poetów pisał, że bezlistne gałęzie wysokich drzew piszą wiersze na niebie.
@robroy - jakbym mógł to bym odwiedził. Na wiosnę na pewno będzie bardziej urokliwym miejscem o ile nie opanuje go sochaczewska żulerka. Mam też nadzieje, że toaleta będzie przy wejściu płatna. Z wyżej wymienionego względu.
@Sieciech-z New York nadajesz? nie lepiej samemu odwiedzić?
Miejskie szalety jakoś w innych miastach są normą i nie przypominają wylęgarni zarazy. A w Sochaczewie nie można?
skorzystałem raz,przy jakiejś okazji z toytoyki stojącej przy zejściu do toru motocressowego (byłego już niestety),brudno,smierdząco i kilka buteleczek setkowych po wódce-kto pije w takim miejscu? a co dopiero jak elegancki szlet otworzą,ciepło,nie pada,brak obsługi
Park bardzo ładny ,co do toalety to nie miejmy pretensji o czystośc sami o nią dbajmy .