W piątek 10 listopada przed godziną 22.00 do służb ratunkowych w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie dotyczące eksplozji w gminie Brochów. Jeden z mężczyzn poniósł śmierć, kolejny trafił w ciężkim stanie do szpitala. Jak ustaliła Komenda Powiatowa Policji z Sochaczewa, na miejscu zdarzenia był jeszcze jeden mężczyzna.

Fot. KPP Sochaczew.
O szczegółach ustaleń mówi asp. Agnieszka Dzik z sochaczewskiej policji:
W piątek 10 listopada późnym wieczorem to do sochaczewskiej komendy wysłano zgłoszenie o wybuchu w lesie w Plecewicach w gminie Brochów. Na miejscu okazało się, że 26-letni mieszkaniec tej gminy nie żyje, a jego ciężko ranny rówieśnik został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Warszawie, w którym cały czas trwa walka o jego życie.
ReklamaPolicjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który był na miejscu w chwili eksplozji. Policjanci wykonywali czynności procesowe na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczony teren został sprawdzony przez policyjnych pirotechników i zebranego materiału wynika, że do eksplozji bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej doszło w wyniku działania wysokiej temperatury.
W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie podejrzanego 23-latek usłyszał zarzuty sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób w postaci eksplozji bomby lotniczej czym nieumyślnie spowodował śmierć 26-latka i ciężkie obrażenia u drugiego z mężczyzn. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze, podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
ReklamaPolicjanci cały czas apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchów Proszę pamiętać, że od wojny minęło wiele lat, ale niewybuchy nadal mogą stanowić ogromne zagrożenie dla ludzi i mienia dlatego nie należy ich dotykać, nie należy ich przenosić, tylko natychmiast powiadomić odpowiednie .
Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że mężczyźni wrzucili niewybuch do ogniska i ten eksplodował. Mieszkańcy gminy w nieoficjalnych rozmowach przypuszczają, że mężczyźni mogli być pod wpływem alkoholu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
proponuję policyjnym pirotechnikom zdetonować bombę , taką 100 kg., maleństwo i zobaczyć co stanie się z terenem , drzewami i jaki będzie lej po tej bombie, granat tego nie robi, on sieje odłamkami po okolicy dla wiedzy >>>> Trotyl topi się w temp. 80,2 °C, spala się wydzielając kopcący, czarny, toksyczny dym. Ulega wybuchowemu rozkładowi powyżej 240 °C.
Masz racje...taki kolor gruntu ziemnego...I niezbyt duzy lej swiadcza ze to nie byla bomba...moze tylko byl sam material wybuchowy...ktory nie czyni wielkiego spustoszenia w otaczajacym srodowisku..Granat rozrywa sie na okolo 200 czesci...bomba Czyni spustoszenie...jej plaszcz rozrywa sie na wiele odlamkow I rain drzewa odlamkami..To miejsce powinien zobaczyc fachowiec...!!bob I
Trotyl musi mieć detonator . Czyli splonke zapalającą (nr. 8 ATAT). Ona detonuje trotyl.????
Nie ma mowy w artykule, że był to granat, a bomba. Nie ma tu mowy o wprowadzeniu w błąd.
do "czytać." - ja powiedziałem żeby na próbę zdetonowali gdzieś w lesie , maleństwo, 100 kg, BOMBĘ, granat podałem dla porównania,znałem jednego ,policyjnego pirotechnika, nie miałby problemu z określeniem ładunku, to trotyl wyjęty z jakiegoś pocisku,
Zwracam honor, nie napisał Pan, że tam wrzucili grant do ogniska. Jednak w takim razie komentarz nijak się nie odnosi do niczego. Na co policyjnym pirotechnikom coś detonować? Zabezpieczanie takich sytuacji jest zadaniem dla patrolu rozminowania z struktur wojskowych nie policyjnych.
do "czytać" dla porównania,, W ciągu krótkiego czasu, w nocy, stwierdzili że eksplodowała bomba w ognisku.Więc żeby wypowiedzieli si e fachowcy np. saperzy, czy bomba lotnicza może zostawić taki ślad , że przechodząc w dzień, nie zdamy sobie sprawy ze tutaj się coś wydarzyło.Nawet niewielka 100 , 150 kilogramowa, spowodowałaby ,że z uczestników ""zabawy"" nie pozostałby ślad
Myślę, że to co sie roznosi w mediach społecznościowych może pochodzić od źródła ;). Wystarczy bardziej pogrzebać, a będzie Pan jeszcze bardziej zniesmaczony i zdziwiony.
Nagroda Darwina, ma i on ....
Teraz wybuchła w Plecewicach? Druga?
Od początku było mówione, że las między Konarami a Plecewicami. Jak jesteś w lesie, trudno stwierdzić, gdzie granica.
normalnie bombardują gminę Brochów -- Konary , Plecewice, zaraz będzie Malanowo, Czy Starostwo wie że niszczą nam powiat? (a może ktoś nauczy Policję korzystać z GPS-a? )
@granica- jak wypadek jest daleko od jakiejś wsi, to policja też w/g słońca ustala miejsce? Każdy smartfon ma mapy, pokaże Tobie gdzie jesteś żeby wezwać pomoc, tylko trzeba włączyć -lokalizację, dane komórkowe i mapy. Z opisem że to między Konarami a Plecewicami się nie spotkałem
Ale to robroy kieruj się do dziennikarzy, nie policji. To oni piszą;) A pierwsza wzmianka, że pomiędzy była na tusochaczew: "10 listopada, przed godziną 22, dyżurny Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie o eksplozji niewybuchu w lesie pomiędzy Plecewicami, a Konarami (gmina Brochów".
@granica, nie byłem na TUsochaczew , ale cyt. z TU; >>>(początkowo lokalizowano zdarzenie w Konarach – przyp. red.).
@granica, nie byłem na TUsochaczew , ale cyt. z TU; >>>(początkowo lokalizowano zdarzenie w Konarach – przyp. red.).
Mój cytat też był z tu z pierwszej w ogóle wzmianki na ten temat. Czyli po prostu ktoś zgłosił, że w lesie pomiedzy Konarami a Plecewicami. Dziennikarze podłapali najpierw, że Konary. Teraz chyba już prawidłowo piszą, że Plecewice, bo wg policji to Plecewice: https://mazowiecka.policja.gov.pl/wsc/aktualnosci/88632,Tragiczny-final-wybuchu-bomby-lotniczej.html
Pomieszanie z poplątaniem. Według o2 to nawet mieszkańcy Plecewic: https://www.o2.pl/informacje/znalezli-niewybuch-i-wrzucili-go-do-ogniska-koszmarne-konsekwencje-6962729165200064a Ale w sumie to nieważne. Szkoda chłopaków. Przykre tak głupio skończyć życie. Ciekawe, czy to wszyscy czy głupota jednego. Eh. Kondolencje rodzinie tak czy siak.
dwa razy mnie skróciło komentarz ? @granica, nie byłem na TUsochaczew , ale cyt. z TU; >>>(początkowo lokalizowano zdarzenie w Konarach – przyp. red.).
Medrzec ze stajni Augiasza???
Walery. Geniusz w wysysaniu kasy.Już 10 lat w komisji Smoleńskiej ,ze 20 mln przerobił na guano
jak geniusz z MSWiA nie uruchomi tabletu , to powinien zamienić się miejscami ze zwykłymi policjantami.Oni pewnie umieją .
Stary, ,,mądry " walery, który do tej pory nie oczyścił swojej stajni Augiasza. No fetor musi być nieziemski, a fe walery. Może robroy ci pomoże.? Tacy ,,synowie" Posejdona jak wy to prawdziwy cud. Aktywność wskazana jak najbardziej.
@Karacik. Masz , ode mnie i Walerego, przyda się do oczu i nosa , kiedy będziesz popłakiwał po czasach świetności, na zawsze minionych , wspominając czasy PiS , które, stety, stety, minęły. I może po ważnym członku waszej bandy, bo niestety --Aleksander Macedoński nie żyje, Jagiełło też, również Napoleonzmarł. I Kaczyński coś się słabo czuje
ludzie dajcie spokój - czym wy się zajmujecie - pomyślcie jjak się czują ci, co głosowali na mejzę, kukiza, matackiego, suskiego, kowalskiego, terleckieg i wielu innych pisowców. Ci to mają zmartwienie a wy spieracie się o to, czy to była bomba czy też granat - obojętne co to było - to "walnęło - a efekt jest znany
@pislandczyk - dziwi mnie tylko, że oni ( ci głosujący) nie starają się o opiekę psychologiczną. Widząc siebie w lusterku- przy goleniu lub makijażu, muszą przezywać katusze . Jeszcze tylko Morawiecki odleci ze swoim rządem , i nastąpi fala samobójstw. Spodziewajmy się nowości na e-Sochaczew w dziale -- nekrologi.
Robroy czas ucieka wieczność czeka. Też będziesz miał swój nekrolog ,ale to już będzie dla ciebie bez znaczenia, prawda.? Nasz wielki Polak Jan Paweł II powiedział piękne słowa,, Nie sztuką jest zwyciężać innych, sztuką jest zwyciężać siebie samego." To tak dla równowagi obyś nie popadł w depresję.
Nie sztuką jst zwalczać pedofilii,sztuką jest ich chronić. Pomódl się za umęczonych kapłanów przez seworkera
@Karacik. pomijając komentarze , wyczuwam w Tobie przewagę pierwiastka żeńskiego, łagodnie karcisz, wręcz głaszczesz , i ten Twój zacytowany , uznany autorytet- no baba jesteś- co wcale nie jest przeszkodą w rozmowie- tylko przeklinać nie można . Pozdrawiam
od czasu do czasu przeglądam "kronikę towarzyską" - jak do tej pory wszystko "idzie" normalnie - jestem zaskoczony, że w powiecie panuje długowieczność - czy to efekt likwidacji Chemitexu????
@pislandczyk, też zaglądam , ale z niechęcią, co jakiś czas widzę nazwisko i od razu widzę człowieka.
Zna ktoś dokładne dane każdego?
Jest nekrolog 26-latka, a pogrzeb w Brochowie, więc chyba ten...
Porada, dla tego gościa co prokuratura chce go oskrarżyć: Chłopie powiedz, że myślałeś, że to głośnik jest albo na przykład ukraiński ruszt i chcieliście upiec sobie kiełbaski, aaaa i poproś koniecznie o tego prokuratora co badał sprawę granatnika na komendzie.
niech go oskarżą o to o czym mówią- detonację bomby, pierwszy fachowiec po obejrzeniu zdjęć , nagrań i wizji lokalnej , wyśmieje ich i obali bzdeta. akt oskarżenia musi być jasny, udokumentowany, niepodważalny.nie ma zmiany zarzutów , kwalifikacji czynów podczas procesu, ( nie wiem czy w Polskich sądach) Koniec rozprawy. Co do drugiego pomysły - zawsze należy na takie akcje brać jakieś stare niesprawne radio-- i powołać się na sprawę komendanta i jego głośnika. Nie ma tak , że jednym wolno , innym nie
Ty robroy to wszystko wiesz z autopsji zapewne.? W końcu byłeś podobno naczelnym esbekiem w czasie przeszłym.
Tak.
Wszystko pięknie tylko czemu jest napisane o trzech którzy byli a gdzie dwóch których uciekło ?. Gdzie reszta informacji które najbardziej nas interesują.
Uciekli? "Jeden z mężczyzn poniósł śmierć, kolejny trafił w ciężkim stanie do szpitala."
@Trzeba umieć czytać, gość wyżej sugeruje, że jeszcze było dwóch , którzy uciekli z miejsca zdarzenia.Trzeba umieć czytać.
Ja myślę, że ludzi najbardziej interesuje, kto wrzucił tę bombę do ogniska. Czy poszkodowani winni swojej głupoty czy ktoś ich po prostu zabił.
tzn.nie ich, tylko jednego, bo mam nadzieję, że jednak ofiarą śmiertelna jedna.
proponuję policyjnym pirotechnikom zdetonować bombę , taką 100 kg., maleństwo i zobaczyć co stanie się z terenem , drzewami i jaki będzie lej po tej bombie, granat tego nie robi, on sieje odłamkami po okolicy dla wiedzy >>>> Trotyl topi się w temp. 80,2 °C, spala się wydzielając kopcący, czarny, toksyczny dym. Ulega wybuchowemu rozkładowi powyżej 240 °C.
Masz racje...taki kolor gruntu ziemnego...I niezbyt duzy lej swiadcza ze to nie byla bomba...moze tylko byl sam material wybuchowy...ktory nie czyni wielkiego spustoszenia w otaczajacym srodowisku..Granat rozrywa sie na okolo 200 czesci...bomba Czyni spustoszenie...jej plaszcz rozrywa sie na wiele odlamkow I rain drzewa odlamkami..To miejsce powinien zobaczyc fachowiec...!!bob I
Trotyl musi mieć detonator . Czyli splonke zapalającą (nr. 8 ATAT). Ona detonuje trotyl.????