Reklama

Taksówki w Sochaczewie – drogie usługi w małym mieście

Kilka dni temu w sieci pojawiło się zapytanie dotyczące jazdy sochaczewskimi taksówkami. Dość interesujący temat z nieco smutnym podsumowaniem. 

 

Sochaczew jest małym miastem w którym przejście z punktu A do B nie jest większym problemem, jednak nie wszyscy po prostu lubią chodzić i tyle. Wówczas z pomocą, jak w każdej cywilizacji bywa, przychodzi taksówka. I tu, jak przystało na miasto Sochaczew w wielu aspektach pretendujące do dużych metropolii, ceny mogą wydawać się nieco „duże”. Taksówki poruszają się strefami, co oczywiście w tak szerokim terenie jak powiat Sochaczew ma swoje uzasadnienie, a cena jest niewątpliwie zależna od w/w. I tu przytaczając zapytanie internauty do czytelników: czy z Czystego do PKP, za siedem minut jazdy kwota 34 złotych to dużo?  

Reklama

 

Oczywiście, możemy w paragonowym uzasadnieniu przeczytać, iż taryfa 1 to 3 zł, taryfa 3 to 6 zł za kilometr. I już cisnął się wyrok na klawiaturę, że „drogo”, że "zdzierstwo”, „jak tak można”, ale coś jednak konkluzję zatrzymuje. Wśród internetowych zapytań ciągle trafiam na poszukiwania pt. „dobrze i tanio” co z zasady się kłóci. Taksówkarz być może wpisuje się w ten trend. Z nieco innego powodu. Jak mówi stare przysłowie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Taksówkarze nie cieszą się ciepłą sławą szczególnie wśród kierowców. Pomijając sławę, ZUS płacić muszą, podatki lubią każdego, nawet taksówkarza. Ile kursów człowiek musi zrobić, żeby wśród oszczędnych, wymagających sochaczewian, opłacało się egzystować? 

Reklama

Dobrze jest nikogo nie usprawiedliwiać. Ale przejść w jego butach już można. Wiele spraw zatacza koło i wraca do punktu wyjścia. Jeśli cena byłaby bardziej dostępna to i usługa bardziej pożądana. 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Shitmonster 2019-03-25 23:04:50

    Jakie to życiowe :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rovex-perka 2019-03-25 01:31:43

    A gdyby tak wprowadzić do Sochaczewa ubera tak jak w innych miejscach

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    robbo2k 2019-03-24 22:49:26

    3 i 6 zl za kilometr to jest zwykła bandyterka a nie usługa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości