Reklama

Zarybienie Zalewu Boryszew dużymi karpiami

Sekcja Wędkarstwa Karpiowego Sochaczew
05/04/2022 18:53

31 marca do sochaczewskiego Zalewu trafiło 36 nowych mieszkańców. 300 kg pięknych, zdrowych i silnych karpi o średniej wadze 9 kg.

Do boryszewskiego zbiornika zostało wpuszczonych 36 karpi o wymiarach ponad 70 cm długości. Przypominamy, że w związku z tym są one objęte górnym wymiarem ochronnym i ich zabieranie jest zabronione. Dziękujemy komisji zarybieniowej Koła PZW SOchaczew-Miasto w składzie: Włodek, Marek i Piotr, Prezesowi Koła Adamowi oraz wszystkim obecnym, którzy towarzyszyli w tej ważnej dla nas chwili. Podziękowania kierujemy również dla władz Okręgu PZW w Skierniewicach.

Reklama

Inormujemy, że zbiornik będzie od dziś pod szczególnym nadzorem członków naszej Sekcji, uprawnionych do kontroli. Do zobaczenia nad wodą????

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Romek - niezalogowany 2022-04-06 03:53:15

    Kiedyś to było miejsce. Pamiętam skocznia do wody była. Dwie plaże. Pełno ludzi nawet pamiętam że postawili chyba dwie chustawki dla dzieci. Tętniło życiem. Dawno powinno być zainwestowane w to co rok do tej pory było by jak w Żydowie zalew. Wędkarze i tak mają gdzie łowić Bzura i Wisła jak długa szeroką.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Wandeczko - niezalogowany 2022-04-08 22:25:50

    Tak jest nie tylko w przypadku tego zalewu, wiele miejsc niegdyś dostępnych do plażowania i pływania dziś stanowi tylko rozrywkę dla wędkarzy. Jak chcesz na ryby to lokalizacji masz co niemiara, ale jak w gorący dzień człowiek chciałby popływać w jakiejś względnie czystej wodzie ale niekoniecznie na basenie to trzeba jechać do sąsiedniego powiatu. Proszę zobaczyć jak latem wygląda zalew żyrardowski, tyle ludzi że wody nie widać.. A tymczasem nad zalewem w Boryszewie czy zalewem na Rawce siedzi po paru wędkarzy..

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nie Stefek i nie Wandzia - niezalogowany 2022-04-06 07:16:43

    To co napisał Romek to prawda - kiedyś nad zalewem w weekendy było pełno ludzi. Niestety zaniedbania środowiskowe skutkowały tym że z zalewu zrobiła się zupa ;) do której strach było się zbliżać. Fakt iż nad samym zalewem położone są dwa a nawet trzy zakłady z których dwa używają (tak mi się wydaje) chemii do produkcji, skutkuje tym że woda nadal nie jest tam czysta i raczej nie będzie. Za długo wlewano i może nadal się wlewa "wszystko". Dodatkowo fakt iż z gruzu, który wywożony jest od strony Boryszewa, też wyciągane są najlepsze "witaminy" które z deszczami zasilają zalew. Zresztą woda w zalewie chyba nigdy tak naprawdę nie była czysta ... Szkoda ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Chociaż miejsce ma potencjał.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości