Nauczyciele nie zrezygnowali ze swoich postulatów ale przeciągająca się ciężka sytuacja w oświacie dała rezultat w postaci powrotu nauczycieli do klas i zajęć dydaktycznych. Na konferencji prasowej, która odbyła się w dniu 25 kwietnia Sławomir Broniarz zapowiedział zawieszenie strajku.
Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych domagało się od rządu podwyżki na poziomie 30 procent. Ten postulat się nie zmienił, jednak nauczyciele zaproponowali wypłatę tej podwyżki w trzech terminach. 5 procent każdego wynagrodzenia wypłacone w styczniu, dodatkowo od 1 września oferowany przez rząd 9,6 procentowy wzrost a także kolejne pięć procent pod koniec roku - kolejno w październiku, listopadzie oraz grudniu.
Nauczyciele dali rządowi czas do września. Jak powiedział Sławomir Broniarz - Nie kończymy strajku, zawieszamy go.
Sochaczewskie szkoły zgodnie z zapowiedzią ZNP zawieszają strajk od soboty 27 kwietnia, co oznacza, iż uczniowie wrócą do szkół oraz miejskich przedszkoli przed majowym weekendem.
Należy nadmienić, iż w sochaczewskich szkołach już we wrześniu ubiegłego roku rady podjęły decyzję, iż 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja nie odbędą się zajęcia. Takie ustalenia obowiązują między innymi w Zespole Szkół Iwaszkiewicz czy SP nr 3.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze