Reklama

Wiesław Nawłatyna – rezygnuje z funkcji dyrektora sochaczewskiego szpitala

21/03/2019 14:32

Trudna sytuacja w szpitalnictwie daje znać o sobie również w sochaczewskiej jednostce. Obecny dyrektor Szpitala Powiatowego Szpitala w Sochaczewie rezygnuje z funkcji. 


Na sesji rady powiatu w dniu 21 marca podsumował swoją kadencję Wiesław Nawłatyna. Sytuacja w jakiej obecny dyrektor zastał jednostkę była bardzo zła. Przejmując funkcję głównego zarządzającego, miał przed sobą wizję zamknięcia dwóch oddziałów szpitalnych.


- Byliśmy bardzo blisko zamknięcia oddziału chirurgicznego i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z powodu odejścia lekarzy. Dużą pracą i zaangażowaniem udało się to zażegnać. Drugim problemem było wykonanie kontraktu, co groziłoby zmniejszeniem ryczałtu na 2019 rok i konsekwencjami finansowymi dla jednostki. (...)skupię się na perspektywie szpitala. Nie ma możliwości napisania planu naprawczego nie znamy przyszłości. (…) Oczywiście zdaję sobie, że wynagrodzenia ludzi na poziomie 1.500 zł są uwłaczające. 

Reklama

  

Dodatkową informacją jaka była punktem zwrotnym rady powiatu było potwierdzenie przez Wiesława Nawłatyny informacji o rezygnacji z funkcji. 


- Tak, złożyłem rezygnację z funkcji dyrektora Szpitala Powiatowego w Sochaczewie z dniem 31 marca br. Do czasu wyboru nowego dyrektora, czyli około trzech miesięcy będę pełnił ta funkcję. Rezygnacja jest spowodowana przyczynami osobistymi. Jedna osoba nie może pełnić tak dużego obowiązku. Dodatkowo ze względu braków kadrowych muszę wspomagać kolegów. Jedna osoba bez zastępcy ds. medycznych nie da sobie rady. Jeśli nowy dyrektor będzie chciał ze mną współpracować służę swoją wiedzą i pomocą. Ten ogrom odpowiedzialności to jest dla jednej osoby za dużo. Wydaje mi się, że pewne sprawy przez te kilkanaście miesięcy zostały rozwiązane – mówi Wiesław Nawłatyna.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    stawik12 2019-03-21 20:42:56

    Podobno Gontowa ma chęc na te funkcje . Wtedy hasło ratuj się kto moze i broń boże do tego szpitala . Ale jaja

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    robroy 2019-03-21 18:01:41

    to za co były Szenk brał 400 tys. jeżeli doprowadził szpital do takiego stanu ,cytuję::
    ""Sytuacja w jakiej obecny dyrektor zastał jednostkę była bardzo zła"".

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości