Trudna sytuacja w szpitalnictwie daje znać o sobie również w sochaczewskiej jednostce. Obecny dyrektor Szpitala Powiatowego Szpitala w Sochaczewie rezygnuje z funkcji.
Na sesji rady powiatu w dniu 21 marca podsumował swoją kadencję Wiesław Nawłatyna. Sytuacja w jakiej obecny dyrektor zastał jednostkę była bardzo zła. Przejmując funkcję głównego zarządzającego, miał przed sobą wizję zamknięcia dwóch oddziałów szpitalnych.
- Byliśmy bardzo blisko zamknięcia oddziału chirurgicznego i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z powodu odejścia lekarzy. Dużą pracą i zaangażowaniem udało się to zażegnać. Drugim problemem było wykonanie kontraktu, co groziłoby zmniejszeniem ryczałtu na 2019 rok i konsekwencjami finansowymi dla jednostki. (...)skupię się na perspektywie szpitala. Nie ma możliwości napisania planu naprawczego nie znamy przyszłości. (…) Oczywiście zdaję sobie, że wynagrodzenia ludzi na poziomie 1.500 zł są uwłaczające.
Dodatkową informacją jaka była punktem zwrotnym rady powiatu było potwierdzenie przez Wiesława Nawłatyny informacji o rezygnacji z funkcji.
- Tak, złożyłem rezygnację z funkcji dyrektora Szpitala Powiatowego w Sochaczewie z dniem 31 marca br. Do czasu wyboru nowego dyrektora, czyli około trzech miesięcy będę pełnił ta funkcję. Rezygnacja jest spowodowana przyczynami osobistymi. Jedna osoba nie może pełnić tak dużego obowiązku. Dodatkowo ze względu braków kadrowych muszę wspomagać kolegów. Jedna osoba bez zastępcy ds. medycznych nie da sobie rady. Jeśli nowy dyrektor będzie chciał ze mną współpracować służę swoją wiedzą i pomocą. Ten ogrom odpowiedzialności to jest dla jednej osoby za dużo. Wydaje mi się, że pewne sprawy przez te kilkanaście miesięcy zostały rozwiązane – mówi Wiesław Nawłatyna.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Podobno Gontowa ma chęc na te funkcje . Wtedy hasło ratuj się kto moze i broń boże do tego szpitala . Ale jaja
to za co były Szenk brał 400 tys. jeżeli doprowadził szpital do takiego stanu ,cytuję::
""Sytuacja w jakiej obecny dyrektor zastał jednostkę była bardzo zła"".
Podobno Gontowa ma chęc na te funkcje . Wtedy hasło ratuj się kto moze i broń boże do tego szpitala . Ale jaja
to za co były Szenk brał 400 tys. jeżeli doprowadził szpital do takiego stanu ,cytuję::
""Sytuacja w jakiej obecny dyrektor zastał jednostkę była bardzo zła"".