Rozstrzygnięto przetarg na pełnienie obowiązków operatora kramnic miejskich. Przez najbliższe 12 miesięcy o kompleksowo wyremontowany i nadbudowany gmach dbać będzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp z o.o.
Choć zainteresowanie przetargiem było bardzo duże, na ogłoszenie zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej weszło ponad ćwierć tysiąca osób, to ostatecznie oferty wpłynęły dwie.
- Kontraktem zainteresowany był Michał Substryk z miejscowości Wyględy, który za administrowanie kramnicami zażądał 1.020.000 zł oraz nasza spółka Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Jej oferta była więcej niż konkurencyjna. Za sprawowanie opieki nad obiektem ZWiK otrzyma niespełna 119.000 zł informuje z-ca burmistrza Stanisław Wachowski.
Zakład będzie sprawował opiekę nad kramnicami przez rok, tj. od 1 czerwca 2013 do końca maja 2014 roku.
- Administrowanie rozbudowanym obiektem kramnic to oczywiście nie jest i nigdy nie będzie główny przedmiot działalności ZWiK-u. Liczę jednak, że wynajęcie pomieszczeń restauracyjnych, patio i pomieszczeń usługowych zapewni spółce dodatkowe dochody, a to może się przełożyć na cenę usług świadczonych przez Zakład dodaje S. Wachowski.
Operator będzie m.in. wynajmował powierzchnię komercyjną oraz ponosił koszty utrzymania całego budynku, w tym koszty wszystkich mediów i ochrony kramnic. ZWiK ma zadbać o sprzątanie klatki schodowej, holu, galerii, windy, wspólnych łazienek i w.c. oraz otoczenia budynku, musi podpisać umowę na wywóz śmieci, dostawę wody i odbiór ścieków, ubezpieczyć budynek. Mówiąc wprost ma przypilnować, by w kranach była ciepła woda, zimą budynek został ogrzany, a gdy trzeba wykonała też drobną naprawę. Ma dbać o sprawność windy, sieci elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, sieci przeciwpożarowej i wszelkich innych urządzeń. Musi wykonywać wymagane prawem przeglądy techniczne, kontrolować system wentylacji, drożność kominów
Już wkrótce ruszą kolejne przetargi, tym razem na wynajem pomieszczeń i lokali usługowych w tym gmachu. Na parterze ma zostać uruchomiona restauracja i kilka sklepów, na piętrze rozlokuje się Miejska Biblioteka Publiczna przenosząca do nowej siedziby cały księgozbiór z filii przy ul. 1 Maja 16 oraz Żeromskiego 39a.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze