Urząd Gminy w Nowej Suchej wydał bezwzględny zakaz podlewania ogródków, trawników, upraw polowych, sadów oraz napełniania basenów wodą pobieraną z gminnej sieci wodociągowej na terenie całej gminy. Zakaz obowiązuje do odwołania.
Jak informuje Urząd Gminy w Nowej Suchej, w związku z przedłużającym się okresem suszy i dużym rozbiorem wody szczególnie w porze wieczorowej, w wyniku którego drastycznie spada ciśnienie wody oraz występuje częściowy niedobór wody, wprowadza się na terenie całej Gminy Nowa Sucha bezwzględny zakaz podlewania ogródków, trawników, upraw polowych, sadów oraz napełniania basenów wodą pobieraną z gminnej sieci wodociągowej. Zakaz obowiązuje od dnia 25 czerwca do odwołania.
Jego wprowadzenie ma na celu zapewnienie wszystkim mieszkańcom dostępu do wody dla celów socjalno-bytowych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze