Zakończyły się prace przy budowie sieci wodociągowej w Erminowie. Inwestycja została zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania „Budowa i modernizacja systemu wodociągowego na terenie Gminy Rybno”. Jak informuje wójt gminy Rybno Damian Jaworski, wartość robót wykonanych w Erminowie wyniosła 76 383,00 zł, z czego wkład własny samorządu to 1 527,00 zł.
Nowy odcinek wodociągu ma znaczenie dla funkcjonowania całego gminnego systemu zaopatrzenia w wodę. Każda taka inwestycja zwiększa niezawodność dostaw, poprawia parametry techniczne sieci i wpływa na poziom bezpieczeństwa mieszkańców korzystających z gminnej infrastruktury.
W ramach prac w Erminowie zamontowano też betonową studnię ze specjalnym zaworem redukującym ciśnienie. To rozwiązanie pozwoli na bardziej stabilną pracę sieci oraz utrzymanie odpowiednich parametrów dostarczanej wody.
Jak podkreśla wójt, budowa wodociągu w Erminowie jest częścią szerszego pakietu inwestycji obejmującego również budowę sieci wodociągowych w miejscowościach: Karolków Rybnowski, Matyldów, Ćmiszew-Parcel, Rybionek i Konstantynów. W ramach tego zadania przewidziano też wymianę 50 hydrantów nadziemnych i montaż 4 nowych, a także wymianę 18 zasuw liniowych wraz z montażem 2 kolejnych na terenie całej gminy.
Na realizację całego przedsięwzięcia gmina Rybno pozyskała środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Edycja 3 PGR w wysokości 1 840 000,00 zł. Wkład własny gminy to 37 000,00 zł, a łączna wartość zadania wynosi 1 877 000,00 zł.
– Z satysfakcją mogę powiedzieć, że zakończyliśmy kolejną ważną inwestycję wzmacniającą bezpieczeństwo i niezawodność naszego systemu wodociągowego. Systematycznie odwiedzałem plac budowy i na bieżąco monitorowałem postęp prac. Inwestycja została wykonana sprawnie, solidnie oraz zgodnie z przyjętymi założeniami i naszymi oczekiwaniami. To kolejny sukces Gminy Rybno i efekt konsekwentnie realizowanej polityki inwestycyjnej – podkreśla wójt Damian Jaworski.
Jak zaznacza, samorząd od kilku lat intensywnie inwestuje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną.
– W ostatnim czasie wybudowaliśmy sieci wodociągowe w Karolkowie Rybnowskim, Ćmiszewie-Parcel, Rybionku, Matyldowie oraz Konstantynowie. Obecnie zakończyliśmy realizację kolejnego odcinka w Erminowie. Równolegle inwestujemy w nowoczesne rozwiązania technologiczne na stacjach uzdatniania wody. Podpisaliśmy już umowę na zakup i montaż lamp bakteriobójczych UV dla Stacji Uzdatniania Wody w Złotej i Rybnie, które dodatkowo zwiększą bezpieczeństwo sanitarne dostarczanej mieszkańcom wody – dodaje wójt gminy Rybno.
Wójt przypomina również o zakończonych wcześniej inwestycjach modernizacyjnych na stacjach uzdatniania wody w Złotej, Nowej Wsi i Rybnie. Na terenie całej gminy prowadzono też prace związane z wymianą hydrantów i zasuw liniowych, a do infrastruktury wodno-kanalizacyjnej trafiły specjalistyczne urządzenia poprawiające jej funkcjonowanie, co było dobrze przyjetę przez mieszkańców.
– Wraz z Radą Gminy Rybno dotrzymujemy słowa i konsekwentnie realizujemy kolejne zadania. Pozyskujemy znaczące środki zewnętrzne przy niewielkim udziale środków własnych, dzięki czemu możemy systematycznie podnosić standard usług komunalnych. Infrastruktura wodociągowa jest jednym z fundamentów bezpieczeństwa mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju naszej gminy, dlatego jej dalsza modernizacja pozostaje jednym z naszych priorytetów – podsumowuje wójt Damian Jaworski.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Wójt ma problem z udarem słonecznym !!!!!!
Wójt ma problem z udarem słonecznym !!!!!!