Bulwary nad Bzurą - dewastacja na bieżąco

/ 10 komentarzy / 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bulwary nad Bzurą - dewastacja na bieżąco Edukacja sochaczew
+2

Wcale nie trzeba było czekać do wiosennych zalań terenu, aby przekonać się czy sochaczewskie bulwary są niezniszczalne. Siłą, która je dewastuje są sami mieszkańcy.


Śmieci, brak szacunku do rzeczy czy młodzież wykorzystująca obszar do treningów akrobatycznych to norma. Dużym powodzeniem cieszą się miejsca dla wędkujących. Są najbliżej wody i przyjemnie się korzysta z ich walorów nie tylko wędkarzom. Obok tych miejsc brak koszy na śmieci, zatem te lądują przy pomostach, w wodzie czy zieleni. Tutaj pojawia się pierwszy apel. Może ustawienie koszy chociaż dla niektórych będzie sygnałem, który wskaże drogę gdzie śmieci trafiać powinny. Może to będzie znak ku kulturze korzystających z tego miejsca. Może dodatkowo dla wyjątkowo "chcących" na terenie mogłyby pojawić się kontenery do segregacji, bo do jednego worka wszystkich wrzucać nie należy.


Na całym terenie są pojemniki na odpady ale dość małe. Skutkuje to ustawianiem tych, które już nie mieszczą się w środku obok koszy. A tu wiadomo zwierzaki, wiatr roznoszą śmieci po całym terenie. To akurat, powiedzmy, niezależne, natomiast już butelki, czy inne odpady wyrzucane tam gdzie akurat się siedzi bądź idzie to już inna sprawa. I tu gładko dochodzimy do tematu pt. zniszczenia inne. Są nimi wzniesienia, które w założeniu miały służyć do siedzenia. Są elementami, które służą do akrobatyki z sprzętem sportowym takim jak rowery, rolki czy hulajnogi. To potwierdza tylko, iż pomysł stworzenia tam skateparku jest jak najbardziej trafiony. Czy jednak możliwy w zderzeniu z uzasadnieniem braku nasadzeń drzew, ponieważ jest to teren zalewowy to już inna kwestia. 


A na koniec rodzynka, wisienka czy wszelkie inne skarby mające wieńczyć dzieło. Zerwanie znaków. Tutaj serio trzeba mieć wyobraźnię. Dorzucić do tego jeszcze pytanie gdzie korzysta się z "łazienki", jeśli jedna znajdująca się na terenie jest zajęta to ... strach się bać. 


Apel o rozsądek, pilnowanie dzieci i samego siebie jest jak najbardziej zasadny. Tylko jak trafić z nim do umysłów mieszkańców, którzy nie do końca przejmują się tymi, którzy chcieliby korzystać z czystych bulwarów? 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

glegleglegle
+1
Dokładnie po ostatnim spacerze przeraziliśmy się z mężem co tam widać, te śmieci i już zniszczone ławki. Koszę owszem by się przydały, ale ich brak nie zwalnia nas z zabierania ze sobą swoich śmieci. Patologiczne miasto i w ogóle nasz kraj z tym śmieceniem i niszczeniem wszystkiego :( (2019-06-30 08:36)
wbienkowbienko
+1
A ja myślłem, że będzie miejsce gdzie można będzie pośmigać na nartorolkach wieczorową porą, a tu bum - ZAKAZ. W Sochaczewie rekreacja ma być tylko piesza!!!. Że też w innych miastach potrafią to pogodzić ze sobą, a u nas jak zwykle "innowacje". A może by tak lepiej zakazać spożycia alkoholu i egzekwować to poprzez monitoring? Obecnie "bulwary" należą do Związku Spożywców FLASZKA i Związku Śmieciarzy JAK W DOMU. (2019-07-01 08:47)
bierzgalabierzgala
+1
Byłem tam z żoną minionej soboty. Zieleń wycięta, beton wylany, ławka od ławki 100m., zakaz poruszania rowerem hulajnogą rolkami. Grupki młodzieży z piwem i papierosami. Koszy brak. Jeden wielki śmietnik. Kto wydał zgodę na budowę tego odrażającego miejsca i ile za to wziął. Czy nie powinien przyjrzeć się temu prokurator? (2019-07-01 18:16)
RouterRouter
+1
Bulwary,pomysł dobry lecz wykonanie koszmarne po jaka cholerę powycinano drzewa ,chyba poto by sobie ktoś drzewo zabrał za fri,nowe nasadzenia porobił a to znow kasa,a teraz mamy jedną wielką pustynie ,może i za kilka lat jak to przetrwa próbe czasu bedzie i ładnie ale jak na razie to dla mnie LIPA. (2019-07-01 19:00)
BikebreakerBikebreaker
0
Tną drzewa , leją beton ....dużo betonu .

(2019-07-02 07:04)
adam-kaczorowskiadam-kaczorowski
0
Ja wam dam Monitoring!!!!Nygusy !!Ochrona Fizyczna,Pałą lać i odróbki w centrum miasta!!!Pijaki Brudasy ,lenie śmierdzące .Patologiczne Czarnuchy Z Kompostownika! Pokolenie Wolności Internetu.Swiniopasy !!! (2019-07-02 16:28)
ShitmonsterShitmonster
0
Adam-kaczorowski, w oczy rzuca się Twoja błyskotliwość, elokwencja i erudycja. Zapewne byłeś "orłem" w szkole.Reszta, malkontenci. Nigdy się nie dogodzi.GÓWNOBURZA czas start. (2019-07-02 19:47)
MitutoyoMitutoyo
0
Nie dogodzisz.  

Kwiczeć będą zawsze co by nie zrobiono. (2019-07-03 07:53)
linulinu
0
@adam-kaczorowski:(2019-07-03 08:35)
wbienkowbienko
+1
@Mitutoyo

Ale dla równowagi mamy takich copiać z zachwytu będą zawsze co by nie zrobiono. ) (2019-07-03 14:37)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy