Wizyta Pierwszej Damy w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

/ 4 komentarzy / 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wizyta Pierwszej Damy w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Spotkania, jubileusze sochaczew
+5

We czwartek, 8 czerwca Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie miało przyjemność podejmować niezwykłego gościa. Po raz pierwszy w historii naszej jednostki odwiedziła nas Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser-Duda. Oprócz Pani Prezydentowej gościliśmy również Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego Pana Ignacego Górę oraz Panią Dyrektor Stacji Muzeum z Warszawy Joannę Kazimierską.

Celem wizyty była zorganizowana przez Urząd Transportu Kolejowego "Kampania Kolejowe ABC", która jest ogólnopolską akcją informacyjno – edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży oraz ich nauczycieli i wychowawców. Zadaniem kampanii jest przede wszystkim propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się na obszarach ruchu kolejowego.

W ramach kampanii, w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie odbyła się wyjątkowa, interaktywna lekcja, w której wzięły udział dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim. Podczas lekcji dzieci mogły się dowiedzieć ile potrzebuje pociąg, aby się zatrzymać, dlaczego warto nosić odblaski i jak bezpiecznie przechodzić przez przejazd kolejowy. Uczniowie wraz z Pierwszą Damą wspólnie recytowali wiersz  Juliana Tuwima "Lokomotywa", a następnie na terenie naszego skansenu wzięli udział w grze edukacyjnej, dzięki której powtórzyli zdobytą wcześniej wiedzę.

W trakcie zajęć odbył się też pokaz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy zademonstrowali na czym polega ich praca. Na koniec, dzieci w towarzystwie Pani Prezydentowej, wybrały się na wspólną przejażdżkę muzealnym składem Retro na szlaku Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto, gdzie ostatecznie pożegnano naszego wyjątkowego gościa.

Lekcja, która odbyła się w naszej placówce, symbolicznie zainaugurowała "Kampanię Kolejowe ABC". Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniom, jak również pracownikom Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

Monika Szymańska

fot. Piotr Ratajczyk
Więcej zdjęć w naszej galerii!

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

kacperskyykacperskyy
0
ale jak to panie burmistrzu??? nie w żelazowej woli?? :) (2017-06-09 15:04)
MitutoyoMitutoyo
0
Nie zaczynamy zdania od "ale" :) (2017-06-10 11:11)
robroyrobroy
0
@mitutoy,ale dlaczego? (2017-06-10 13:38)
wszystkieryskitofajnechlopaki3wszystkieryskitofajnechlopaki3
0
mówiła coś, czy nadal jest niemą żoną długopisa :) (2017-06-10 23:17)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy