Reklama

Bank Światowy wizytuje sochaczewskie inwestycje

Urząd Miasta w Sochaczewie
05/06/2013 09:16

Delegacja Banku Światowego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska gościła wczoraj w sochaczewskim ratuszu. Odwiedziła też kilka miejskich instytucji poddanych w ostatnich latach termomodernizacji. Jej wizyta związana jest z realizowanym przez UM programem pod nazwą OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII W BUDYNKACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ  MIASTA SOCHACZEW, który finansują obie te instytucje.

Gości powitał w ratuszu burmistrz Piotr Osiecki, który już na wstępie podziękował za wdrożenie programu efektywnie wspierającego działania proekologiczne, dzięki któremu miasta takie jak Sochaczew mogą w wybranych budynkach publicznych ograniczyć koszty ogrzewania czy zużycia energii elektrycznej nawet o 50%. Dodał, że program przynosi korzyści wszystkim, nie tylko środowisku naturalnemu, ale też gminom. Ograniczenie zużycia energii nawet o kilkanaście procent to duża oszczędność, a o 45 czy 50%, to w skali roku naprawdę ogromne kwoty.

Reklama

Przypomnijmy, że na wymianę sieci centralnego ogrzewania, ocieplanie budynków szkół i przedszkoli, wymianę palników w hali sportowej MOSiR oraz kilkuset żarówek na nowoczesne, energooszczędne, UM pozyskał aż 1.365.495 zł dofinansowania. Pieniądze te pochodzą właśnie z Banku Światowego, a na terenie Polski ich przydzielaniem zajmuje się NFOŚiGW.  

 

Jak już informowaliśmy, do końca września sochaczewski ratusz będzie realizował projekt (złożony z kilku komponentów) oszczędzający energię cieplną i elektryczną w miejskich szkołach, przedszkolach i obiektach sportowych. Oto szczegóły na temat tego projektu:

Reklama

Przedsięwzięcie nazwane: OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII W BUDYNKACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ  MIASTA SOCHACZEW zostało zakwalifikowane do dofinansowania w wyniku IV konkursu Programu priorytetowego System Zielonych Inwestycji GIS część 1 Zarządzanie energią  w budynkach użyteczności publicznej organizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W dniu 18.12.2012r Gmina Miasto Sochaczew zawarła UMOWĘ z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie w formie dotacji.

Reklama

 

Przedsięwzięcie obejmuje następujące obiekty:

- Budynek hali MOSiR w Sochaczewie, ul. Kusocińskiego  2

- Budynek Szkoły Podstawowej nr 4  w Sochaczewie, ul. Staszica 25

- Miejskie Przedszkole nr 1 w Sochaczewie, ul. Hanki Sawickiej 2 

- Miejskie Przedszkole nr 4 w Sochaczewie, ul. 15 Sierpnia 50

- Miejskie Przedszkole nr 3 w Sochaczewie, ul. Poprzecznej

- Zespół Szkół im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, ul. Chodakowska 4

- Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie, ul. Hanki Sawickiej

 

Termin zakończenia realizacji przedsięwzięcia: 30.09.2013r.

Reklama

 

Efekt rzeczowy przedsięwzięcia:

- Ocieplenie ścian zewnętrznych

- Ocieplenie stropodachów

- Wymiana stolarki okiennej

- Wymiana stolarki drzwiowej

- Modernizacja instalacji c.o. wymiana orurowania, płukanie, zaizolowanie, wymiana    szt. grzejników oraz zaworów termostatycznych, wymiana palników z olejowych na gazowe.

- Wymiana punktów świetlnych na energooszczędne wraz z oprawami - Wdrożenie Systemu Zarządzania Energią w 4 budynkach.

 

Przewidywany całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi: 4.614.220 zł

Reklama

Dotacja: 1.365.495 zł, co stanowi 30% kosztów kwalifikowanych.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości