Reklama

Budowa nowej komendy policji coraz bliżej

Urząd Miasta w Sochaczewie
24/10/2012 10:32

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku na działce po dawnym przedszkolu przy ul. 1 Maja wreszcie zacznie się coś dziać. Działka od pięciu lat czeka na rozpoczęcie budowy nowej Komendy Powiatowej Policji. W ostatni czwartek burmistrz Piotr Osiecki i przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Gonta spotkali się w tej sprawie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych z wiceministrem Michałem Deskurem. W spotkaniu wziął udział także odpowiedzialny za policyjne inwestycje na naszym terenie zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Janusz Stępniak.

- O to spotkanie zabiegałem już od pewnego czasu. Chciałem ministrowi pokazać, jak bardzo naszej lokalnej społeczności zależy na budowie tego gmachu. Obecnie warunki pracy są tam fatalne, a KPP to jeden z ostatnich publicznych budynków w mieście, gdzie czas się zatrzymał. Naprawdę nie chodzi o luksusy, ale normalne, przyzwoite warunki obsługi klientów. Ludzie czuwający nad bezpieczeństwem 80 tysięcy mieszkańców powiatu nie mogą przez kolejne 20 lat gnieździć się w ciasnych biurach. Bo lepsze warunki pracy dla policjantów to i ich lepsze samopoczucie, a to z kolei na pewno przełoży się na bezpieczeństwo mieszkańców zaznacza P. Osiecki.

Reklama

Przypomnijmy, że teren ten uchwałą Rady Miejskiej przekazano skarbowi państwa z konkretnym wskazaniem, co ma tam stanąć. Od kilku miesięcy szefostwo KPP Sochaczew bardzo intensywnie zabiega o finansowe wsparcie dla tego projektu. Dotychczas ratusz, powiat i okoliczne gminy zadeklarowały pomoc w wysokości prawie 5 mln złotych w okresie najbliższych trzech lat.

- Finansowe wsparcie budowy komendy przez samorządy powiatu sochaczewskiego ma dla ministerstwa wielkie znaczenie. Przypomnę, że za zgodą radnych tylko miasto Sochaczew wyłoży z własnego budżetu równy milion. Do tego należy doliczyć działkę za co najmniej dwa miliony. Teren o powierzchni 6569 m2 jest wyposażony we wszystkie media, leży w samym centrum miasta, blisko urzędów, szkół, niemal naprzeciw sądu i prokuratury. Nasz udział w projekcie jest naprawdę duży mówi P. Osiecki.

Reklama

- Usłyszeliśmy deklarację wiceministra, że sochaczewska komenda na sto procent znajdzie się na liście projektów skierowanych do realizacji w latach 2013-2015. Szampana jednak jeszcze nie otwieramy, bo jak pokazuje przykład parkingu Parkuj i Jedź nawet wtedy, gdy pada konkretna deklaracja o finansowaniu projektu, są na to dokumenty, do końca nie można być pewnym finału. Na radość będzie czas, gdy na teren wjadą maszyny, gdy zobaczymy fundamenty komendy kończy burmistrz.

Podkreśla jednocześnie, że dziś cieszy się również dlatego, że ten zaniedbany teren w samym centrum Sochaczewa wreszcie się zmieni, zostanie uprzątnięty i zagospodarowany. Zyska na tym estetyka miasta.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości