Radni Rady Gminy Sochaczew nie udzielili Dariuszowi Krupie, wójtowi gminy Sochaczew, wotum zaufania. Natomiast nie podjęto uchwały w sprawie udzielenia mu absolutorium.
Za nami kolejna sesji rady gminy Sochaczew. Jej głównymi punktami były udzielenie wotum zaufania oraz absolutorium Dariuszowi Krupie, wójtowi gminy, za wykonanie budżetu za 2025 rok.
Za udzieleniem wotum zaufania wójtowi głosowało 5 radnych, 8 było przeciw a 1 wstrzymał się od głosu.
Radni przyjęli na sesji również sprawozdanie finansowe za 2025 r. W tym przypadku za jego przyjęciem było 6 radnych, 4 przeciw a 3 wstrzymało się od głosu.
Z kolei za udzielenie absolutorium głosowało 6 radnych, 6 przeciw a 1 wstrzymał się od głosu. Oznacza to, że rada nie podjęła uchwały w sprawie udzielenia wójtowi absolutorium.
Dodajmy, że przeciwko udzieleniu absolutorium wójtowi opowiedziała się Komisja Rewizyjna Rady. Z jej stanowiskiem nie zgodziła się Regionalna Izba Obrachunkowa, która na opinii Komisji nie pozostawiła suchej nitki.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Wysłuchałam dziś całej sesji w Gminie.Proszę Panstwa to co usłyszałam z wypowiedzi niektórych Radnych Gminy to zakrawa na satyrę. Wstyd dla wyborców Gminy że wybrali takich Radnych.Zamiast wspierać w rządzeniu Wójta to tylko myślą żeby go upokorzyć.Myslą o referendum na Wójta to powinno być odwrotnie na odwołanie Radnych.
Wielki atak na radnych za 10, 9, 8, 7...
Jednym słowem nie ciekawie w gminie jest,a tak było fajnie tyle lat ,znaczy wybór nie odpowiedni,a tak sie cieszyli nie którzy a teraz co? łaty przypinają.
RADNI JAK SOBIE MIARKUJA TAK SOBIE TAŃCUJĄ…BO NADMIAR DEMOKRACJI PROWADZI DO ANARCHII…komisarz powinien ograniczyć działanie radnych…i nowe wybory powinno się przeprowadzić i nowych mądrych ludzi dac wójtowi…..nowa rada... … … … ..
Wysłuchałam dziś całej sesji w Gminie.Proszę Panstwa to co usłyszałam z wypowiedzi niektórych Radnych Gminy to zakrawa na satyrę. Wstyd dla wyborców Gminy że wybrali takich Radnych.Zamiast wspierać w rządzeniu Wójta to tylko myślą żeby go upokorzyć.Myslą o referendum na Wójta to powinno być odwrotnie na odwołanie Radnych.
Wielki atak na radnych za 10, 9, 8, 7...
Jednym słowem nie ciekawie w gminie jest,a tak było fajnie tyle lat ,znaczy wybór nie odpowiedni,a tak sie cieszyli nie którzy a teraz co? łaty przypinają.