Kto nie był niech żałuje. Mimo że od sobotniego ranka nad Sochaczewem wisiały ciemne chmury, aura ostatecznie okazała się łaskawa dla niemal wszystkich uczestników tegorocznych Dni Sochaczewa. Takich tłumów na terenie MOSiR-u od kiedy przenieśliśmy tam święto miasto, chyba jeszcze nie było, co ostatecznie potwierdza, że to dobra lokalizacja. Bardzo dziękuje wszystkim mieszkańcom miasta, ale też powiatu, bo Dni Sochaczewa to święto całego naszego powiatu, za to że przybyli tak tłumnie, bawili się tak dobrze, ale i spokojnie. Dni Sochaczewa stały się imprezą rodzinną od pierwszej do ostatniej godziny ich trwania, z czego bardzo się cieszę.
Chciałbym też na chwilę wrócić do piątkowej, uroczystej sesji Rady Miasta otwierającej Dni Sochaczewa. Znów, tak jak rok i dwa lata temu, było mnóstwo wzruszeń za sprawą przyznania Honorowych Obywatelstw Miasta. Jestem dumny, że mogłem gratulować kolejnym wyróżnionym Marii Gołkowskiej, Janowi Kopciowi i Tadeuszowi Tomaszewskiemu legendarnym sochaczewskim nauczycielom. Uhonorowanie tych trzech wybitnych postaci, to święto całej sochaczewskiej oświaty, jak pięknie podsumował to dyrektor ZSO im. Fryderyka Chopina Dariusz Miłkowski . Nic dodać, nic ująć.
Uroczysta Sesja Rady Miasta to także moment na podsumowanie tego co działo się przez ostatni rok w naszym samorządzie. Tym razem pokusiłem się o krótką ocenę ostatnich czterech lat, bo te Dni Sochaczewa i ta sesja były ostatnimi przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Mam nadzieję, że zgadzają się Państwo ze mną, że to były dobre cztery lata dla naszego miasta. Mimo że wokół nas szalał ogólnoświatowy kryzys, miasto się rozwijało, pięknieje każdego dnia. Oddajemy do użytku kolejne wielkie inwestycje, utwardzamy kilometry dróg. I co najważniejsze udało nam się wyzwolić ogromną, pozytywną energię w mieszkańcach, którzy każdego dnia udowadniają, że są największym skarbem Sochaczewa.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyszli na Dni Sochaczewa i tym, którzy je organizowali. Dziękuje przyjaciołom z Gródka Podolskiego i Melton, którzy jak zwykle odwiedzili nas w czasie dni miasta. Dziękuje księżom z parafii św. Wawrzyńca za niedzielną mszę w intencji mieszkańców Sochaczewa i Chórowi Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej, który uświetnił celebrę. Pracownikom kilku wydziałów ratusza, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Kultury, Zakładu Gospodarki Komunalnej, Biblioteki Miejskiej, Klubu Nauczyciela, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Muzeum Kolei Wąskotorowej, Harcerzom z Hufca Sochaczew. Nauczycielom i uczniom sochaczewskich szkół i przedszkoli, Państwowej Szkoły Muzycznej, Przedszkola i Szkoły Akademia Prymusa. Organizatorom Mistrzostw Mazowsza w Mikrolotach, Zlotu Zabytkowej Motoryzacji, Biegu Chopina, cukierni Lukrecja, stowarzyszeniu Sochaczew Daj się Ponieść. Służbom zabezpieczającym: sochaczewskiej policji, straży pożarnej, Szpitalowi Powiatowemu i firmie Falck. Sponsorom, patronom medialnym, ze szczególnym uwzględnieniem Radia Fama, które po raz pierwszy w historii nadawało na żywo z terenu gdzie odbywały się imprezy.
Dni Sochaczewa to wielka impreza, przy której pracuje ogromna rzesza ludzi. Dzięki ich zaangażowaniu i dzięki Państwa obecności tak bardzo udana.
Jeszcze raz dziękuję.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze