19 czerwca przy Szkole Podstawowej w Kamionie odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia nowego boiska wielofunkcyjnego. Wydarzenie włączono w program Pikniku Rodzinnego, który przyciągnął wielu mieszkańców gminy, uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Na uczestników czekały występy artystyczne najmłodszych, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz Bieg na Milę Kamiońską.
W uroczystości uczestniczyli m.in.: Monika Katarzyna Pietrzyk – Wójt Gminy Młodzieszyn, Michał Orliński – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, reprezentujący jednocześnie Macieja Małeckiego, Posła na Sejm RP, ks. Waldemar Majchrowski – proboszcz parafii w Kamionie, Sławomir Makowski – Przewodniczący Rady Gminy Młodzieszyn, Anna Sobieraj – Sekretarz Gminy Młodzieszyn, Małgorzata Zawadzka – Skarbnik Gminy Młodzieszyn, Marzena Cichy – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionie oraz Maciej Woźniak – Kierownik Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.
W swoim wystąpieniu Wójt Monika Pietrzyk podkreśliła znaczenie inwestycji dla rozwoju sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. – Oddajemy dziś do użytku nowoczesny obiekt, który będzie służył nie tylko uczniom Szkoły Podstawowej w Kamionie, ale całej lokalnej społeczności. To inwestycja w zdrowie, rozwój i przyszłość naszych dzieci oraz młodzieży. Wierzę, że to boisko stanie się miejscem sportowych sukcesów, rozwijania pasji, budowania przyjaźni i wspólnego spędzania czasu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego ważnego przedsięwzięcia – powiedziała Wójt Gminy Młodzieszyn.
Monika Pietrzyk skierowała szczególne podziękowania do Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego za wsparcie w pozyskaniu środków na realizację inwestycji, a także do Radnych Gminy Młodzieszyn z Przewodniczącym Rady Sławomirem Makowskim na czele – za wsparcie i zaangażowanie w prowadzenie projektu. Doceniono również wykonawcę inwestycji – firmę GIERMAKOWSKA Roboty Drogowe i Brukarskie Budowa Kortów Tenisowych.
Wójt podziękowała także Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionie Marzenie Cichy za bardzo dobrą współpracę i aktywność na rzecz rozwoju placówki. Wyrazy wdzięczności skierowała również do Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Posła na Sejm RP Adama Orlińskiego oraz Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Michała Orlińskiego za współpracę i wsparcie działań podejmowanych na rzecz Gminy Młodzieszyn.
Boisko w Kamionie powstało w ramach projektu „Budowa i rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie Młodzieszyn”, współfinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
W ramach tego zadania wybudowano boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Kamionie wraz z budynkiem gospodarczym i wiatą, a także boisko w Janowie. Przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie powstało nowe zaplecze sportowe i widownia obiektu lekkoatletycznego, doposażono również plac zabaw dla dzieci.
Całkowita wartość projektu wyniosła 5 375 873,33 zł, z czego 4 455 000,00 zł pochodziło z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, natomiast 920 873,33 zł stanowił wkład własny Gminy Młodzieszyn.
Uroczystego poświęcenia nowego obiektu dokonał proboszcz parafii w Kamionie, ks. Waldemar Majchrowski. Po modlitwie nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, które oficjalnie otworzyło boisko dla użytkowników.
Po części oficjalnej uczestnicy Pikniku Rodzinnego mogli korzystać z wielu przygotowanych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy uczniów, animacje, gry i zabawy dla najmłodszych, a także wspólna integracja mieszkańców, którzy licznie zostali na miejscu przez kolejne godziny.
Zwieńczeniem wydarzenia był Bieg na Milę Kamiońską, który dostarczył wielu sportowych emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom.
Wójt Monika Pietrzyk podziękowała również wszystkim osobom i organizacjom zaangażowanym w organizację Pikniku Rodzinnego. Szczególne słowa wdzięczności skierowała do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionie oraz do Kół Gospodyń Wiejskich „Kamionki” i „Nasze Witkowice”, które aktywnie włączyły się w przygotowanie wydarzenia i atrakcji dla uczestników.
Nowoczesne boisko wielofunkcyjne ma służyć zarówno uczniom Szkoły Podstawowej w Kamionie, jak i całej lokalnej społeczności. Ma być miejscem codziennej aktywności, integracji mieszkańców oraz rozwoju sportowych talentów. Samorząd liczy, że obiekt przez wiele lat będzie areną sportowych sukcesów, radości i niezapomnianych wspomnień dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze