Burmistrz i przewodnicząca Rady Miejskiej byli z wizytą u wiceministra. Nasza komenda jest na liście inwestycji do realizacji!
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku na działce po dawnym przedszkolu przy ul. 1 Maja wreszcie zacznie się coś dziać. Działka od pięciu lat czeka na rozpoczęcie budowy nowej Komendy Powiatowej Policji. W ostatni czwartek burmistrz Piotr Osiecki i przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Gonta spotkali się w tej sprawie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych z wiceministrem Michałem Deskurem. W spotkaniu wziął udział także odpowiedzialny za policyjne inwestycje na naszym terenie zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Janusz Stępniak.
- O to spotkanie zabiegałem już od pewnego czasu. Chciałem ministrowi pokazać, jak bardzo naszej lokalnej społeczności zależy na budowie tego gmachu. Obecnie warunki pracy są tam fatalne, a KPP to jeden z ostatnich publicznych budynków w mieście, gdzie czas się zatrzymał. Naprawdę nie chodzi o luksusy, ale normalne, przyzwoite warunki obsługi klientów. Ludzie czuwający nad bezpieczeństwem 80 tysięcy mieszkańców powiatu nie mogą przez kolejne 20 lat gnieździć się w ciasnych biurach. Bo lepsze warunki pracy dla policjantów to i ich lepsze samopoczucie, a to z kolei na pewno przełoży się na bezpieczeństwo mieszkańców zaznacza burmistrz Osiecki.
Przypomnijmy, że teren ten uchwałą Rady Miejskiej przekazano skarbowi państwa z konkretnym wskazaniem, co ma tam stanąć. Od kilku miesięcy szefostwo KPP Sochaczew bardzo intensywnie zabiega o finansowe wsparcie dla tego projektu. Dotychczas ratusz, powiat i okoliczne gminy zadeklarowały pomoc w wysokości prawie 5 mln złotych w okresie najbliższych trzech lat.
- Finansowe wsparcie budowy komendy przez samorządy powiatu sochaczewskiego ma dla ministerstwa wielkie znaczenie. Przypomnę, że za zgodą radnych tylko miasto Sochaczew wyłoży z własnego budżetu równy milion. Do tego należy doliczyć działkę za co najmniej dwa miliony. Teren o powierzchni 6569 mkw. jest wyposażony we wszystkie media, leży w samym centrum miasta, blisko urzędów, szkół, niemal naprzeciw sądu i prokuratury. Nasz udział w projekcie jest naprawdę duży mówi Piotr Osiecki.
- Usłyszeliśmy deklarację wiceministra, że sochaczewska komenda na sto procent znajdzie się na liście projektów skierowanych do realizacji w latach 2013-2015. Szampana jednak jeszcze nie otwieramy, bo jak pokazuje przykład parkingu Parkuj i Jedź, nawet wtedy, gdy pada konkretna deklaracja o finansowaniu projektu, do końca nie można być pewnym finału - dodaje burmistrz.
rom
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze